הבלוג של baruchbiniamin

baruchbiniamin

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מנובמבר 2015

לוח השנה, הלועזי והעברי, נקבע בהתאם לסיבוב כדור הארץ: הימים והלילות נקבעו לפי סיבוב הכדור סביב עצמו, החודשים בהתאם לסיבוב הירח סביב כדור הארץ, והשנים לפי סיבוב כדור הארץ מסביב לשמש.

בני ברוך

אבל שבוע? מאיפה הוא בא? מרצי ארגון בני ברוך מסבירים על החלוקה של ימי השבוע.

היה היה אדם
היה היה פעם, לפני 5776 שנה, איש שקראו לו אדם. אדם לא היה הראשון שחי על כדור הארץ, אבל הוא היה הראשון בהצליח להרחיב את תפיסת המציאות שלו מעבר לחמשת החושים המולדים, לגלות את הכוח העליון שמנהל את המציאות, וליצור איתו קשר פנימי ישיר. את רגע הגילוי שלו אנו מציינים בחג שנקרא “ראש השנה”, ומאותו רגע ואילך נספרות 6000 שנים שעד סופן אמורים כל בני האדם לגלות את אותו דבר בדיוק ולהרחיב את תפיסת המציאות שלהם.

תחנת רדיו פנימית
כדי לקלוט כל תופעה שהיא עלינו להיות דומים לה במשהו, כמו מקלט רדיו שצריך להיות מותאם לגלי הרדיו כדי שיוכל לקלוט אותם ולתרגם אותם לקול. התדר של הכוח העליון הוא תדר של אהבה נצחית ובלתי תלויה, וכדי שנוכל לקלוט את התדר הזה עלינו לפתח בעצמנו יכולת לקלוט אותו, כלומר להשתוות אליו ולו במעט.

תאמרו ודאי: אבל אנחנו אוהבים! לא, אנחנו לא. כלומר כן, אבל רק את עצמנו. הטבע האנושי הוא טבע אגואיסטי, ואנו דואגים לעצמנו ולשלנו בלבד. זה אינו גנאי, אלא עובדה, אבל יש בידינו לשנות אותה לתדר של אהבה, על ידי חכמת הקבלה, כפי שניתנה לנו על ידי המקובלים וכפי שהיא נלמדת בעמותת בני ברוך.

תיקון
להיפוך הטבע שלנו מאגואיסטי לאוהב קראו המקובלים “תיקון”, ואת התיקון הזה עלינו להשלים תוך 6000 שנה מרגע גילוי האפשרות הזו על ידי אדם הראשון, וכאמור, חלפו מאז הגילוי ראשון הזה כבר 5776 שנה. 6000 השנים האלה מסומלות בששת ימי השבוע שאנו מכירים. והשבת? השבת מסמלת את האלף השביעי, שאחרי השגת התיקון על ידנו. באלף השביעי אנחנו נחים, כמו בשבת, מעבודת התיקון, והכוח העליון מבצע עלינו את התיקונים אחרונים. כל שעלינו לעשות הוא לא להפריע לו.

עבר, הווה, עתיד
עד לחורבן הבית השני היה כל עם ישראל בקשר ישיר ופנימי עם הכוח העליון, במצב של אהבת חינם וערבות הדדית. כאיש אחד בלב אחד. קיום כל המצוות, ההלכות, והמנהגים השונים, כולל ששת ימי העבודה ויום המנוחה השביעי, היוו תזכורת תמידית לקשר שעלינו לפתח עם אותו כוח עליון, ולאהבה שצריכה לשרור בינינו.

חורבן הבית השני התרחש בגלל שעם ישראל יצא מאותה הרגשת אהבה ואיבד את התדר הפנימי שקשר אותו עם הכוח העליון. מאז, כל ההלכות, המצוות והמנהגים היוו סימן חיצוני למצב הפנימי שעלינו לשאוף אליו.

שבת שלום
ככל שהזמן חלף התרחקנו יותר ויותר מאותו תדר אהבה, ודווקא התדר האגואיסטי הוא שגדל בתוכנו, עד כדי שנאה לכל מי שהוא לא אנחנו או לא שלנו, כמו שאנחנו מכירים במציאות של היום. ימי השבוע נשארו כזכרון רחוק ולא מוסבר למטרה אליה עלינו לשאוף, ואווירת השבת המיוחדת אינה אלא השפעה פסיכולוגית, שאין לה דבר עם הסיבה המקורית לקיומה.

עמותת בני ברוך היא המקום היחיד היום בו אפשר לפתח את תדר האהבה הפנימי ולחזור לקשר הרצוי בינינו, ובין כולנו לבין הכוח העליון. ששת ימי העבודה שלנו עומדים לחלוף, וחובה עלינו לסיים את המלאכה לפני שתיכנס השבת.

עוד מהבלוג של baruchbiniamin

Thumbnail

האם אגואיסטים יכולים לאהוב?/ בני ברוך

האהבה חשובה לכל אחד מאיתנו, ובעצם אין לנו קיום ללא אהבה, אבל אהבה בצורה הנוכחית שלה אינה ממלאת אותנו, והיא אקראית, רנדומלית וברת חלוף. מרצי עמותת בני ברוך מזמינים אתנו למסע...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

גבר מי שמתגבר. ואישה?/ בני ברוך.

"גבר" ו"אישה" ברוחניות הם מושגים פנימיים, שני כוחות שמתקיימים בכל אדם באשר הוא, גם אצל גברים וגם אצל נשים. אם כך, מהי משמעות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים