הבלוג של baruchbiniamin

baruchbiniamin

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מנובמבר 2015

האהבה חשובה לכל אחד מאיתנו, ובעצם אין לנו קיום ללא אהבה, אבל אהבה בצורה הנוכחית שלה אינה ממלאת אותנו, והיא אקראית, רנדומלית וברת חלוף. מרצי עמותת בני ברוך מזמינים אתנו למסע של שינוי פנימי שיאפשר לנו לחוות אהבה על-זמנית, נצחית ובלתי תלויה.

בני ברוך

למי קראת אגואיסט?
הקבלה מסבירה לנו שכולנו אגואיסטים. רגע, לפני שאתם מתמרמרים, תקשיבו: כל פעולה שאנו עושים נעשית אך ורק כדי לגרום לנו לקבל הנאה, או לפחות כמה שפחות סבל. המוח האנושי עושה חשבון מדויק לפני כל פעולה, ולו הכי קטנה, ואם הוא לא מוצא את הרווח בצידה, או שבאי-עשייה הוא יקבל יותר רווח, הוא יעשה את מה שהוא יראה בו את הרווח הגדול ביותר. לפעמים החשבון הוא מורכב ביותר והרווח שאנו מקבלים לא ברור אפילו לנו עצמנו באופן מודע, אך הוא תמיד נמצא שם.

אהבה אגואיסטית
לפי האמור לעיל, גם האהבה היא אגואיסטית. ושוב, אנחנו מזמינים אתכם להקשיב להסבר… על פניו, כולנו מחפשים אהבה, רוצים אהבה, זקוקים לאהבה, ורוצים לאהוב ולהיות מאוהבים לנצח. אבל אותו רגש עילאי שאנו מכנים אהבה הוא פשוט צורה של אותו רצון אגואיסטי להינות – האהבה גורמת לנו להנאה, ואנו מתאהבים במי שיספק לנו את הרווח הכי גדול. החשבון הזה אינו נעשה באופן מודע, אבל אפילו הפסיכולוגיה מכירה בכך. תחשוב על זה: אנחנו אוהבים את מי שגורם לנו להרגיש טוב. ברגע שהוא מפסיק לגרום לנו להרגיש טוב, האהבה “נגמרת”.

אבל, מבטיחים לנו ארגון בני ברוך, חכמת הקבלה מסבירה לנו בדיוק כיצד לשבור את מעגל הקסמים הזה. כדי לשבור את הדפוס האגואיסטי המכתיב את חיינו עלינו, קודם כל, להכיר את הטבע שלנו ולהבין כיצד אנו פועלים ומה מפעיל אותנו.

עולם של אהבה
אז חכמת הקבלה אומרת שהטבע שלנו אגואיסטי מטבעו, אך מצד שני המקובלים אומרים כי העולם כולו מלא באהבה והשפעה, שעל בסיסם בלבד נבראה הבריאה כולה. ובכל זאת, אנחנו לא מרגישים את האהבה הזו. מבט קל סביבנו מגלה מלחמות מכל סוג בכל מקום בעולם, הנובעות משליטתו של של הטבע האגואיסטי עלינו ודרך ניהולו את חיינו. האגואיזם שלנו הפוך לאהבת הבורא, וכל עוד הוא מנהל אותנו אנחנו לא יכולים להרגיש את האהבה.
 
התגברות על האגואיזם שלנו תאפשר לנו לגלות את תמונת המציאות הרחבה, האמיתית, ולהרגיש את אהבת הבורא בכל מקום ובכל דבר. להתגבר על האגו אפשר רק בעזרת חכמת הקבלה.

חיים באוטופיה
אנחנו יודעים, אומרים בני ברוך, זה נשמע כמו אשליה אוטופית שאין לנו סיכוי להגיע אליה. כרגע, במקום בו אנחנו נמצאים, תחת שליטת האגואיזם, זה נראה בלתי מציאותי לחלוטין, אבל יש אנשים שכבר הגיעו להרגשת האהבה הזאת, והם השאירו לנו הוראות מדויקות כיצד לעשות את אותו הדבר בעצמנו. אנשים אלה נקראים מקובלים, כי הם למדו כיצד לקבל את אהבת הבורא בצורה נכונה, וספרי הקבלה שהם השאירו אחריהם הם “סימני הדרך” שלנו בדרך לשם. כל שעלינו לעשות הוא לעקוב אחר הוראותיהם המדויקות, ללכת בעקבותיהם ולהגיע לאהבה.

http://delight.co.il/%D7%91%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9A/

עוד מהבלוג של baruchbiniamin

Thumbnail

שבת שלום כמעט/ בני ברוך

לוח השנה, הלועזי והעברי, נקבע בהתאם לסיבוב כדור הארץ: הימים והלילות נקבעו לפי סיבוב הכדור סביב עצמו, החודשים בהתאם לסיבוב הירח סביב כדור הארץ, והשנים לפי סיבוב כדור הארץ מסביב...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

גבר מי שמתגבר. ואישה?/ בני ברוך.

"גבר" ו"אישה" ברוחניות הם מושגים פנימיים, שני כוחות שמתקיימים בכל אדם באשר הוא, גם אצל גברים וגם אצל נשים. אם כך, מהי משמעות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים