הבלוג של מערכת בדרך לגן

גני ילדים, הורים ממליצים ומה שביניהם

בדרך לגן הוא מיזם חברתי שהוא בית משותף להורים וגני ילדים בישראל המרכז את כל המידע המקצועי,לצד המלצות מהימנות של הורים אמיתיים מהגן. www.BaderechLagan.co.il

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיולי 2018

 חיפוש גני ילדים - עשרת הדברות למציאת גן מתאים

התחלתם בתהליך חיפוש גן ילדים והלכתם לאיבוד? ככל שהתייעצתם יותר רק התבלבלתם יותר? אז אנחנו פה לעשות קצת סדר. אם אתם לא יודעים איפה להתחיל, זה ממש בסדר, העיקר שתעברו על הסעיפים ברשימת עשרת הדיברות לבחירת גן. מוכנים?

  1. גישת חינוך

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך של חיפוש גן ילדים, הוא לוודא שהילדים יקבלו את אותו חינוך שעולה בקנה אחד עם החינוך שדוגלים בו בבית. אם לפני עשרים שנה היו בערך 2 גישות חינוך, הרי שהיום יש מגוון של גישות חינוך אלטרנטיביות מה שיכול להקשות בתהליך חיפוש גני ילדים, אם לא באתם ממוקדים. לכן, ההמלצה שלנו היא להחליט לאיזה גן תרצו לשלוח את הילדים שלכם. האם לגן דמוקרטי? אולי גן שדוגל בגישת חינוך אנתרופוסופית או מונטסורית? ומעבר להכל, ודאו שערכי היסוד ועקרונות החינוך והכבוד קיימים ומיושמים בגן.

2. האם הילדים שלי מוגנים פה?

קריטריון משמעותי ביותר הוא בטיחות בגני ילדים. לדעתי, הבטיחות צריכה להיות הדבר הראשון שאתם בודקים כשאתם מתחילים בחיפוש גן ילדים. האם הגן נראה לכם בטוח? האם הריהוט  והמתקנים מתוחזקים מתאימים לגיל ולגובה הילדים ? האם הגן נקי והיגייני? האם הגן ערוך למצבי חירום? האם הגן תחום מכל עבריו ונעול היטב? אל תתביישו לשאול כל דבר שאתם חוששים לגביו בנוגע לבטיחות ילדיכם בגן.

3. מה אוכלים?

הרבה הורים לא מתעכבים על הנושא הזה כשהם נמצאים בתהליך של חיפוש גני ילדים וחבל בעיקר כשילדיכם יאכלו בגן 2 ארוחות גדולות. התזונה בגן הילדים היא חשובה להתפתחות ולבריאות ילדיכם. לכן, אנו ממליצים לוודא אם הגן מארגן תפריט שבועי מסודר שמכיל את כל אבות המזון והאם ילדיכם יקבלו את כל המרכיבים התזונתיים להם הם זקוקים.

4. הנהלת הגן

מנהלת הגן (או מנהל) היא אשת הקשר העיקרית שלכם בגן. לעיתים המנהלת של הגן משמשת גם כגננת ראשית אך לא תמיד. כשאתם נמצאים בתהליך של חיפוש גני ילדים, אל תוותרו על שיחה עם המנהלת, זאת שתשמע את כל הבקשות והמענות. האם היא קשובה וסבלנית? האם אתם מרגישים אליה חיבור? עניתם כן על שתי השאלות? נהדר!

5. אוקיי, המנהלת נהדרת, אבל איך הצוות?

צוות הגן הוא קריטריון עיקרי בחיפוש גן ילדים. הצוות הולך לבלות שעות רבות עם הילדים ולכן הכרחי לבדוק שהוא מוסמך לעבוד עם ילדים והגננת אכן מחזיקה בתעודה אקדמית. אנו מציעים לכם להביט על הצוות, לבחון את אופן ההתייחסות לילדים בעיקר וגם לבחון את הדינמיקה ביניהם. ואם אתם רוצים לדעת באמת מה האווירה בגן, אפשר לגשש ולשאול כל כמה זמן הצוות מתחלף או מתי היה שינוי בהרכב הצוות לאחרונה. אם קצב התחלופה הוא לא גבוה, זה יכול להעיד על ניהול נכון ודינמיקה טובה  בין אנשי הצוות, דבר שבהחלט יכול להשפיע על האווירה בגן.

6. יש מספיק סייעות?

בכל גן ישנן סייעות, בין אחת לשלוש, בהתאם למספר הילדים בגן, שתפקידן לעזור בטיפול, ארגון וניקיון הילדים והגן. אנו מציעים לכם לבדוק שאכן קיימות סייעות בגן משום שעומס עבודה על הגננת, יכול לפגוע באיכות עבודתה.

7. כמה ילדים יהיו בגן? באיזה גילאים?

כמות הילדים בגן וחלוקה לגילאים משתנה בין הגנים -  ישנם גני ילדים בהם קשת הגילאים היא רחבה ולכן נהוג לחלק אותם בתוך הגן לקבוצות לפי הגיל ובהתאם לרמה החינוכית, הפיזית והחברתית של כל אחד.  וודאו שהילד שלכם נכנס לקבוצה שמתאימה לו כאשר טווח גילאים שמומלץ בקבוצה הוא עד שנה.

8. חשיבה לטווח רחוק

כמו שאתם שמים לב, משימת חיפוש גני ילדים היא מאתגרת. זאת ועוד, שלוקח לילדים זמן להתרגל לילדים האחרים, לצוות ולסדר היום שמונחל בגן. ולכן אנחנו ממליצים בחום לבחור מקום שלא יתאים לכם רק לשנה הנוכחית, אלא יתן מענה גם לשנים הבאות כדי שילדיכם יעבור כמה שפחות מסגרות.

9. המלצות של הורים

אין כמו חוות דעת אמיתית כדי לקבל תמונת מצב על החוויה בגן. חיפוש בפייסבוק יכול לעיתים להיות מסורבל וריבוי הדעות יכול לבלבל. אנו מציעים לכם לאתר מספר זוגות הורים שילדיהם היו או עדיין בגן ולשאול על החוויה הכוללת שלהם. ככה תזכו לדעות אותנטיות מהשטח.

10. קצת עניינים טכניים

אז נכון, אתם רוצים הכי טוב בשביל הילדים שלכם, אבל אל תשכחו שאחרי שאתם שמים את הילדים בגן, החיים שלכם ממשיכים. זאת הסיבה שמומלץ לבדוק ארבעה עניינים לוגיסטיים:

  • מיקום גאוגרפי – הגן טוב ויפה אבל נמצא באיזור פקוק? לוקח לכם שעה וחצי להגיע לגן מהעבודה? חישבו אם תוכלו להתמיד בלקיחת הילד והחזרתו לאורך זמן. ממליצה לבדוק גם אם הגן נמצא בסביבה בטוחה עם מעברי חצייה וחנייה.
  • שעות פתיחה -  האם שעות הפתיחה של הגן מתאימות לאורח חייכם? אם אתם חוששים שתאחרו כל יום לעבודה או תאחרו כל יום לאיסוף הילד מהגן, זאת סיבה לשקול שוב אם הגן מתאים לכם או לא.
  • תשלומים –  גנים נוהגים לקחת תשלומים מההורים עבורי פעילויות שונות, מסיבות, חגים וקייטנות. כשאתם בתהליך של חיפוש גני ילדים, מומלץ לשאול לגבי התשלומים שייגבו ממכם במהלך השנה, כדי שלא יתפסו אתכם לא מוכנים.
  • חופשות - מניסיון, לעיתים לילדים בגנים יש יותר ימי חופשה ממה שנדמה לכם. תבקשו לראות את הלוח השנתי מראש ותשאלו לגבי תאריכי החופשות כולן. אם אתם רואים שאתם לא מסתדרים מבחינת תאריכים או שאין אלטרנטיבה מהגן לקייטנה או לפעילות בתשלום, חישבו שוב אם הגן רלוונטי.

זהו – עכשיו אתם יותר מוכנים לצאת למסע החיפוש של גן ילדים לקטנטנים שלכם

אנחנו מזמינים אתכם להתחיל את חיפוש גן הילדים המתאים ביותר עבור ילדכם בעזרת אתר בדרך לגן. מיזם חברתי שהוא בית משותף להורים וגנים המרכז את כל המידע המקצועי, לצד המלצות מהימנות של הורים אמתיים מהגן.

 

לחצו כאן להתחיל בחיפוש גני ילדים באזור מגורכם

בהצלחה!

עוד מהבלוג של מערכת בדרך לגן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תזונה בגני ילדים - חמשה עקרונות ברזל (וסידן)

כולנו רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו. כמובן שהטוב הזה כולל כחלק אינטגרלי ממנו את תזונת הילד. הילד נמצא בגן הילדים רוב היום, ואת רוב התזונה שלו הוא מקבל שם. ארוחת הבוקר...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בטיחות בגני ילדים - כל מה שצריך לדעת

הילדים הם הדבר היקר לכם מכל וזה ברור, אבל כיצד תדעו שאתם משאירים אותם במקום הכי בטוח שאפשר? אם גם אתם בתהליך של ...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה