הבלוג של מערכת בדרך לגן

גני ילדים, הורים ממליצים ומה שביניהם

בדרך לגן הוא מיזם חברתי שהוא בית משותף להורים וגני ילדים בישראל המרכז את כל המידע המקצועי,לצד המלצות מהימנות של הורים אמיתיים מהגן. www.BaderechLagan.co.il

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיולי 2018

בטיחות בגני ילדים

הילדים הם הדבר היקר לכם מכל וזה ברור, אבל כיצד תדעו שאתם משאירים אותם במקום הכי בטוח שאפשר? אם גם אתם בתהליך של חיפוש גני ילדים, אתם בוודאי רוצים לוודא שהגן מקפיד על כללי הבטיחות בגני ילדים כפי שהוא מקפיד על התכנית הלימודית או התזונה.

 לכן, סקרנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על בדיקת בטיחות בגני ילדים. בואו נצא לדרך…

 ראשית, נבחן את סביבת פנים הגן.

תחילה, נוודא שהמרחב הפנימי מסודר באופן כזה שצוות הגן יכול לראות את כל הילדים ואין ”טווחים מתים”. לאחר מכן, נבחן את הרהיטים במרחב. נבדוק שהם אכן תקינים, בטוחים לשימוש ומותאמים לגובה הילדים. מומלץ אגב, ששולחנות הילדים יהיו עגולים אבל במידה ולא, וודאו שבקרנות השולחנות יש חיפוי שמונע מילדים להיפצע.

כמה דברים שחובה לוודא כאשר אנחנו בוחנים את הסביבה הפנימית בגן ילדים -

  • איזורים שלא מיועדים לילדים צריכים להיות חסרי גישה לילדים כמו המטבח ושירותי הצוות.
  • חומרים מסוכנים לילדים לא צריכים להיות חשופים בשום מצב (לדוגמה תרופות, חומרי ניקיון, אביזרים קטנים שאפשר להכניס לפה).
  • השירותים לא יכולים להינעל מבפנים.
  • לא קיימים חוטי חשמל חשופים או מכשירי חשמל מסוכנים.
  • אין ”אטרקציות” כמו קישוטים וצעצועים על חוטי חשמל שיכולים למשוך ילדים סקרנים.

הסביבה הפנימית בטוחה. מה עם הסביבה החיצונית?

בשטח חיצוני של גן ילדים, קרוב לוודאי שנמצאים מתקנים ומשחקים. כאשר מטרתכם היא לבדוק בטיחות בגני ילדים, אל תפספסו בדיקה שלהם. האם הם שלמים ובטוחים לשימוש? האם הם יציבים? חוסר יציבות או מתקנים שלא מתאימים לגודל הילדים מגדילים את הסיכוי לפציעות מיותרות. כמו כן, תבררו עם צוות הגן מהם הרגלי הניקיון שלהם בשטח החיצוני כדי להפחית את הסיכוי למגע של הילדים עם צואת בעלי חיים ומזיקים אחרים.

בדיקת שער הכניסה והגדר התוחמת את הגן היא קריטית כאשר אנחנו בוחנים בטיחות בגני ילדים. הרי, אחד הפחדים שלנו כהורים, הוא שהילדים, יצליחו לברוח דרך איזו פרצה בגדר או שער שהושאר פתוח. לכן, בידקו שמנגנון נעילת השער תקין ויציב וששטח הגן מתוחם בגדר רציפה של 2 מטר מהקרקע.

עוד מספר דברים שחשוב לוודא מול הצוות:

 הגן ערוך למצבי חירום?

גן ילדים חייב להיות ערוך למצבי חירום, בין אם הם לאומיים, רפואיים או במקרה של שריפה. לפיכך, הכרחי לברר עם הצוות את הדברים הבאים:

  • לחצן מצוקה - תחילה, חשוב שתדעו שמשרד החינוך מחייב כל גן ילדים שנמצא תחת הפיקוח שלו להתקין לחצן מצוקה וגם התמ”ת (משרד הכלכלה) מחייב התקנה של לחצן מצוקה לשם שמירה על ביטחון הילדים. לחצן המצוקה מחובר בעצם למוקד הרפואי שנותן מענה מיידי ומסייע גם במצבי חירום נוספים כמו שריפות ונזקי טבע.
  • עזרה ראשונה - ערכת עזרה ראשונה היא קריטית ויש לוודא שקיימת אחת בגן, אך מעבר לכך, בידקו שהצוות עבר הכשרה למתן עזרה ראשונה ואף עובר רענון לפי נהלי מד”א. גננות שלוקחות ברצינות את נושא הבטיחות בגני ילדים, יקפידו על כך.
  •  מטף כיבוי וגלאי עשן – שני מתקני בטיחות שצריכים להיות בכל גן וצריך לוודא שהם עוברים את הבדיקות התקופתיות לפי החוק. מומלץ לבדוק שהגלאי אכן מחובר למרכזיה של כיבוי אש ויינתן מענה מיידי במידת הצורך. כמו כן, תבררו מה הם הנהלים הקבועים למצבי חירום. למשל, איך מתנהלים בשעת שריפה? לאן מובילים את הילדים בעת איום?

האם הילד שלי מקבל מספיק מים?

ילדים נוהגים לשחק שעות ולא תמיד זוכרים לשתות. לפיכך, חשוב שנבחן את ”משטר המים” בגן. תשאלו את הצוות איך הוא מבטיח שהילדים מקבלים כמות מספקת של נוזלים. האם המים מוגשים בכוסות או אולי בבקבוקים, האם יש מתקן שתייה בחצר ועוד. טיפ קטן: במידה והילד שלכם רגיל לשתות רק באופן מסוים, רק מבקבוק לדוגמה, אנא ודאו שהצוות מודע לכך שלא יווצר מצב שהילד לא שותה מספיק מסיבות טכניות.

באילו חומרי יצירה משתמש הגן?

בגן משתמשים לעיתים קרובות בחומרי יצירה ובחומרי צביעה. זהו גם גיל בו הם סקרנים, מכניסים דברים לפה ומנסים צבעים על העור. לכן, וודאו שהגן משתמש בחומרים איכותיים וידידותיים לילדים. אל תתביישו לבקש מהגננת לבדוק על האריזות שכתוב במפורש שהמוצר אכן בטוח לשימוש של ילדים. תהיו עירניים גם במהלך השנה לטיב החומרים שהגן משתמש בהם.

בסיכומו של דבר, ישנם דברים רבים שהורים בודקים לפני ההרשמה לגן. כמו תזונה, חינוך איכותי, צוות מקצועי וכו’. ברור מאליו למה נושא הבטיחות בגני ילדים הוא המשמעותי ביותר בבדיקת גנים. הילד שלכם יבלה זמן רב בגן וכדי שתהיו רגועים שהוא אכן שמור, בטוח ומוגן – בידקו כי כללי הבטיחות נאכפים ע”י הצוות גם לפני ההרשמה לגן ילדים וגם במהלך השנה.

אנחנו מזמינים אתכם להתחיל את חיפוש גן הילדים המתאים ביותר עבור ילדכם בעזרת אתר בדרך לגן. מיזם חברתי שהוא בית משותף להורים וגנים המרכז את כל המידע המקצועי, לצד המלצות מהימנות של הורים אמתיים מהגן

לחצו כאן להתחיל בחיפוש גני ילדים באזור מגורכם

 

עוד מהבלוג של מערכת בדרך לגן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תזונה בגני ילדים - חמשה עקרונות ברזל (וסידן)

כולנו רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו. כמובן שהטוב הזה כולל כחלק אינטגרלי ממנו את תזונת הילד. הילד נמצא בגן הילדים רוב היום, ואת רוב התזונה שלו הוא מקבל שם. ארוחת הבוקר...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

עשרת הדיברות לחיפוש גן ילדים

  התחלתם בתהליך חיפוש גן ילדים והלכתם לאיבוד? ככל שהתייעצתם יותר רק התבלבלתם יותר? אז אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה