הבלוג של azm

azm

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מדצמבר 2013

בימים עברו נחשבו נכים שהגיעו להישגים כיחידי סגולה וזכו להערכה ולהשתאות, אך כיום המצב שונה לחלוטין. למעשה, בפני ציבור הנכים פתוחות בימינו אפשרויות רבות לחיים מלאים ועצמאיים, עם נגישות למתחמים, יכולת לרכוש השכלה רלוונטית ולעבוד בשוק החופשי, לנהוג ברכב וללמוד להעשיר את חייהם על פי תחומי עניינם.

לעבוד במסגרת עבודה נורמטיבית

אם בעבר נדרשו נכים לעבוד במסגרות שיקומיות ובמקומות מוגנים, הרי שכיום עקב שינויים בחוק יכולים נכים להשתלב בעבודה גם בשוק החופשי. עבודות אלו מצויות בכל ענפי התעשייה בהתאם ליכולות האדם והכשרתו. בנוסף לכך, נכה שעובד אינו מאבד את זכויות הקצבה וההטבות הנלוות, ובמידת הצורך משכורתו תושלם לשכר המינימום בשוק. כמו כן, מי שמעסיק נכים זכאי לסיוע ממשלתי במימון הוצאות הקשורות להתאמת סביבת העבודה לנכים, מבחינת התאמות פיסיות והכשרות נדרשות.

הזכות לנגישות נכים

השינויים בחוק שוויון זכויות לנכים כוללים גם נגישות למבנים ולאתרים ציבוריים ברחבי המדינה, כגון קופת חולים, מוסדות ממשלתיים, מוזיאונים, בית ספר, מתנ”ס, תיאטרון, אקדמיה או חוף ים ציבורי. כמו כן, החוק מחייב לוודא שקיימים מקומות חנייה נגישים לנכים במוסדות אלו. יישום החוק מעניק לנכים הזדמנות להשתתף בפעילויות חברתיות ותרבותיות שונות, ומאפשרות להם להתנהל כאחד האדם.

לנהוג ברכב מותאם לנכים

בזכות התקדמות הטכנולוגיה פתוחה בפני בעלי נכויות רבים האפשרות לנהוג באופן עצמאי, וזאת ברכב המותאם במיוחד לצרכיהם. לדוגמא, חברת אצמ מציעה לציבור הנכים מגוון פתרונות מתקדמים לנהיגה המותאמים באופן אישי לצרכיו הספציפיים של כל אדם. זאת בנוסף על הדרכה וסיוע בקבלת כל האישורים, ההיתרים וההטבות הקשורים לרכישת רכב עבור הנכה.

לימוד נהיגה לנכים

טוב ויפה שנכה יכול לנהוג ברכב, אך לעיתים קרובות יש צורך בהדרכת נהיגה מיוחדת, בין אם כלימודים בסיסיים והתחלתיים או באמצעות לימוד שיטות נהיגה שמותאמות להחמרה במצב הנכות. חשוב לדעת כי גם אפשרות זו קיימת במדינת ישראל, ושחברת א.צ.מ תכננה ובנתה במיוחד למען מטרות אלו רכבים ללימוד נהיגה המיועדים עבור בעלי נכויות. הרכבים המיוחדים פרוסים בכל רחבי הארץ, כשחלקם בבעלות הביטוח הלאומי וחלקם בבעלות פרטית של בתי ספר לנהיגה.

הכשרה והעשרה בכל תחומי החיים

משרד הרווחה, החברה למתנ”סים, מוסדות אקדמיים וגופים פרטיים מציעים כיום לציבור הנכים מגוון גדול של חוגי העשרה ופעילויות בתחומים שונים. לכן, כל אחד יכול למצוא פעילות בהתאם ליכולותיו ולתחומי עניינו. מדובר בפעילויות כדוגמת טיולים מאורגנים בארץ ובחו”ל, חוגי ספורט כולל ספורט תחרותי בתחומים כמו שחייה, טניס שולחן וג’ודו, או ספורט אתגרי כמו צניחה חופשית וסנפלינג. זאת בנוסף על שירה במקהלה, קבוצות תיאטרון, לימודי קולנוע וצילום, צילום סטילס, ציור ופיסול, לימודי ריקוד, סדנאות למודעות עצמית לסדנאות בישול. בנוסף לכך מתקיימים לימודי יזמות ומנהיגות, הכרת יישומי מחשב, ורכישת מקצוע עכשווי בתחומי ההיי-טק ושוק ההון.

הטכנולוגיה התפתחה מאוד לכל מה שקשור לנכות וכיום יש אפשרויות רבות לנכים להיות ללא גבולות.
למידע נוסף אודות הטכנולוגיה שמאפשרת זאת אפשר לקרוא כאן

עוד מהבלוג של azm

א.צ.מ למען ובשביל הקהילה

אחד התחומים בהם משקיעים בחברת א.צ.מ. מאמצים ניכרים מראשית הקמתה הוא התחום החברתי ולכן החברה מתנדבת ומשתתפת בפרויקטים קהילתיים רבי חשיבות. לקריאה נוספת ...

תגובות

פורסם לפני 6 years

השתלבות הנכים בשוק העבודה

כאשר התקשורת בישראל דנה בשוק העבודה, מקובל להזכיר מושגים כגון אבטלה, אחוז השתתפות בכוח העבודה, השכר הממוצע במשק וכיוצא באלה. מעט מדי עוסקים בשאלת מקומה של אוכלוסיית הנכים בשוק העבודה. נקודה זו מפתיעה שכן רמות התעסוקה של...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שירות למען הקהילה

שירות למען הקהילה הוא דבר חשוב מאוד. החברה שמציעה שירותים מסוימים לקהילה ספציפית מאמינה כי מדובר על קבוצת אנשים חזקים ומלוכדים בעלי מטרה חשובה וכי שירותים מסוימים אותה מציעה אותה חברה יעזרו לקהילה להמשיך להתקיים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה