הבלוג של אפי גבזו

הזוי-ת

כותב אות אחת ומשם, יוצא מה שיוצא.

עדכונים:

פוסטים: 66

החל מאפריל 2010

ארבעים שנה הלכנו אחרי מנהיג ועמוד אש מעליו. היום, עמוד האש הפך לעמוד של עשן.

01/04/2017

ארבעים שנה הלכו בני ישראל אחרי מנהיגם. ארבעים שנה. אחרי אותו אחד. מנהיג עם אמונה אינסופית, מנהיג שלמרות קשיי התקשורת שלו, הצליח להוביל אותם במסע מפרך, במדבר ציה אל מקום, מקום שלא ידעו אם טוב הוא.

ומעל כולם, עמד עמוד האש בלילה, להאיר דרכם. דרכם הפיזית ודרכם הרוחנית מוסרית. עמוד אש אשר הראה את הדרך, שלא הותיר חשיכה מול עיניהם, שהציג את העולם שאליו הם צועדים באופן הכי ברור שיכול להיות.

מנהיגותו של משה, התאימה כל כך להווייה של עמוד האש. ואילו מנהיגויות שאנחנו רואים היום, כיבו את האש ויצרו במקומו עמוד עשן.

עשן שתפקידו להסתיר את הדרך, לטשטש אותה, לגרום לנו להיות סומים, מנחשי דרך, מפקפקים. עשן שנגרם מחצאי אמת, משקרים, מספינים, שכל כולם נועדו, למנוע מעינינו מלהיות פקוחות באמת. מלהיות עם עיניים בעלות יכולת אבחנה אם טוב או רע. עמוד עשן, אשר חונק את כולנו בתרעלה של קשקשת המעשנת את עצמה ואותנו לדעת. בעצם, לא לדעת.

והאמת שעם הזמן אנחנו כבר לא משתעלים מהעשן הזה. אנחנו אוכלים ובולעים אותו כאילו הוא מנת חלקנו הטבעית. התרגלנו אליו. הוא הפך להיות חלק מחיינו וזה נראה לפעמים כמשהו סביר. עמוד העשן השכיח מאיתנו את עמוד האש. מידי פעם אנחנו משתעלים ומתרעמים, אבל אז פתאום עולה עננת עשן חדשה מעל המחנה ומסיבה את תשומת הלב אליה.

צריך לחזור לתרבות מנהיגותית אשר מדליקה את העמוד באש יקרות. באור בהיר שמראה את הדרך, אשר משקף את המציאות כפי שהיא באמת. שמראה את הדרך גם למנהיגות עצמה, כי העשן, טבעו לחנוק את כולם.

ראוי שנלמד מהעבר. נשאף לעתיד ללא עשן, נאיר את דרכנו עם מנהיגים הראויים להיות כאלו. עבורנו ולא עבורם.

עוד מהבלוג של אפי גבזו

התפלק לי רומנטי

יש לך מין חיוך כזה, יש לך מין חיוך כזה שמתעקל לו מעט בקצהו הימני, הוא מתעקל בקצה הימני ונשאר במקומו בקצה השמאלי. משחק קצוות משחק חיוכך, משחק שכל כולו נועד למטרה אחת, נועד הוא למטרת שמחתי, לשמחתי נועד חיוכך ואכן כך, משמחני...

תגובות

פורסם לפני 9 years

אהבה - שלושה סיפורי כמעט

  נעתקה כשפגשתי אותה נעתקה נשימתי. היא הייתה כל כך יפה שלא הצלחתי להוציא מילה מהפה. היא הייתה יפה מהסוג הלכאורה פשוט. לא צבועה וגם לא מגונדרת, יפה אמיתית. ג'ינס, טי שירט, קוקו בשיער ותרמיל גב שבולט ממותניה הצרות. היא לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

חופשי זה לגמרי לבד?

  "חופשי זה... חופשי זה לגמרי לבד". כך שרו בזמנו חברי להקת "בנזין", עוד לפני שמישהו חלם למצוא פה איזה שלוּק של גז טבעי מול סוכת המציל של חיים תשובה. אכן, זה נשמע נכון, חופשי זה באמת לגמרי לבד: אין מי שיגיד לך מה לעשות, אין מי...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה