הבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין היא יו"ר תבליט פלסטיק; דירקטורית ויועצת בתחום הממשל התאגידי; עוסקת בפעילות ציבורית והתנדבותית.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מפברואר 2010

אני מודה שמעולם לא שמעתי על פורום תקנה. לא ידעתי שהציונות הדתית החליטה שיש לה יכולות חקירה, שיפוט ואכיפה. ובעצם – למה בכלל להיות מופתעת? מאז ומתמיד, נושאים בעלי רגישות מנקודת מבטה של הקבוצה הסגורה בכלל והקבוצה הדתית בפרט, לא זכו לטיפול או שזכו לטיפול מהסוג שבחר פורום תקנה בנושא החשדות כלפי הרב מוטי אלון.

יסלחו לי הקיבוצים שאני כורכת אותם בנושא זה יחד עם הציונות הדתית, אבל מנקודת מבטי אין הבדל בדרכי הטיפול הפנימיים של קבוצות אלה. אמת, זהו דבר מצער, אבל קבוצות סגורות מחפשות את הפתרונות הפנימיים, אולי הפחות מביכים, פחות מכתימים, אבל בהחלט לא אלה האפקטיביים.

צריך לזכור, ככל שפרשת הרב מתפתחת, אנו שומעים מפי ראשי פורום תקנה, שלא מדובר בהטרדה מינית בצד הנמוך של הסקאלה, אלא “הרבה יותר” כלשונו של הרב שרלו, אותו שמעתי הבוקר מתראיין ברדיו.

אם אכן – ותודגש המילה “אם” – ידעו אנשי הפורום שמדובר בהאשמות כה קשות, של פגיעה פיזית בגופם של בחורים אשר חשים התלבטות ביחס לזהותם המינית, על ידי אדונם מורם ורבם (ובקיצור – האדמו”ר), הרי שקשה להאמין שטיפלו בכך בדרך שטיפלו! הפורום סיכם עם הרב, שלדבריהם הודה בהאשמות (!), שהוא יוגלה לצפון ולא יבוא במגע עם תלמידים. אני מניחה שגם מונה לו קצין מבחן שיוודא שאכן אינו חוזר לסורו…

ברצינות! הפורום רוחץ את ידיו בכך שנעשתה פניה ליועץ המשפטי לממשלה, וזה מצידו טען כי יש לדחוק במתלוננים להגיש תלונה במשטרה.

זה אולי הרגע המתאים לגילוי נאות של הכותבת: טיפלתי לא אחת בתפקידיי הניהוליים בתלונות בדבר הטרדות מיניות במקומות עבודה. זו היתה אחת המשימות הקשות ביותר שהוטלו עליי, בין היתר משום שהיכולת שלך להכריע בין שני סיפורים, שתי נקודות מבט שונות לאותה סיטואציה, היא מורכבת ביותר. הבנתי את הצורך של מתלוננות (ומתלוננים) לפתור את העניין באופן פנימי ולא ללכת למהלך אגרסיבי יותר. אבל שוב, אלה מקרים שבהם הוחלפו מילים לא ראויות, אי מיילים פוגעניים וכו’, דוגמאות מן הצד “הקל” יחסית. אלה מקרים שניתן לפתור באופן פנימי.

אבל ככל הנראה לא אלה המקרים שהונחו לפיתחו של פורום תקנה, ולכן אין להחלטותיו תקנה. שהרי אנו רואים שבחלוף כמה שנים, הקים לו הרב אלון בית מדרש חדש, מאמינים חדשים, אז במה בדיוק הם רוצים שאנחנו נאמין?

שאלת תם: בפורום תקנה חברים גם ארגוני הנשים הדתיות, שלא שותפו (להבנתי) בהחלטות בעניינו של הרב, מפאת כבודו וכו’. האם ניתן להאמין בהחלטות שנשים שחברות בפורום לא שותפות להן?

עוד מהבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

תצוגה מקדימה

זה מה שאני רוצה, להיות חברת כנסת

אני לא בטוחה שתוכלו להבין את ההחלטה שלי להתמודד בפריימריז. שוב. להתמודד. המילה הזאת, "להתמודד", שמתייחסת לאופן שבו אנחנו חווים ארועים מכוננים בחיים. 23 שנים אני בפוליטיקה והחלטתי להתמודד לראשונה רק לפני שנתיים. קמתי בוקר...

יש גבול?

יש גבול. באמת יש גבול - ואינני מתכוונת לתנועה שיש להניח שנופלת לגדר התנועות ה"מסכנות את קיומה של ישראל". בסוף השבוע האחרון הייתי תחת הרושם שכולם כתבו את כל מה שצריך. זעקו...

תגובות

פורסם לפני 9 years

לדאוג לעצמנו

בתחילת השבוע עמדתי בשעת בוקר בבורסה והקשבתי לאסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה (ואישה מיוחדת), מדברת על המוטיבציה שלה להירתם ולתרום להעלאת המודעות...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה