הבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין היא יו"ר תבליט פלסטיק; דירקטורית ויועצת בתחום הממשל התאגידי; עוסקת בפעילות ציבורית והתנדבותית.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מפברואר 2010

11/01/2011

יש גבול.

באמת יש גבול – ואינני מתכוונת לתנועה שיש להניח שנופלת לגדר התנועות ה”מסכנות את קיומה של ישראל”. בסוף השבוע האחרון הייתי תחת הרושם שכולם כתבו את כל מה שצריך. זעקו ‘מקארתיזם’. צעקו ‘משטרת דעות’. אז זעקו וצעקו.
לתומי הנחתי שהועדה הפרלמנטרית עוד תתפוגג איכשהו, עד ששמעתי את אביגדור ליברמן. עד ששמעתי על סרטון ההסתה האיום הקורא לרצוח את שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה בשל הוראתו לחקור הסתה בפייסבוק כנגד ערבים.

יש קשר בין הדברים: זהו סוג של קשר פוליטי מסוכן שנועד להעמיק את תהליך הימניזציה של ישראל והדמוניזציה של מי שעוד מקווים שאפשר לשמור על ישראל הומנית, אוניברסלית, זאת שאליה התכוונו במגילת העצמאות. ישראל שמאפשרת, גם למי שאינו חי במסגרת הקונצנזוס המוחלט, לחיות, לחשוב, ליזום, להטיל ספק. מדינת ישראל שמאפשרת גם למי שמסכנים את המשך קיומה כמקום תרבותי, שוחר שלום, בית יהודי ודמוקרטי היודע לחיות בתוכו ועם שכניו- ולכן גם אנשי הימין הקיצוני, אלה שבניגוד לכל היגיון פוליטי אפילו הגיעו לכנסת, זכאים לדעתם ואף להביע אותה בקול.

אך הם אינם רשאים להחריב כל מה שנבנה כאן בעמל רב. בעצם, לנו אסור לאפשר להם זאת. משטרת המחשבות הפרלמנטרית היא צעד נוראי (ואני לא רצה לטעון  ״אז תחקרו גם את העמותות הימניות המטורפות״- לא את אלה ולא את אלה) בכיוון הלא נכון. מי היה מאמין שאתנחם בכך שבני בגין ודן מרידור התנגדו נחרצות להקמת הועדה?

בשולי הדברים ואולי לא. אולי בעצם לב העניין. כשראיתי את רשימת העמותות לקחתי ללב במיוחד את העובדה שגם ׳רופאים לזכויות אדם׳ היא עמותה שיש לחקור אותה. בעמותה הזאת פועלים אנשים שהעובדה שאין להם כנפיים והילה מעל הראש היא מקרית לחלוטין. מלאכים, לא פחות. רופאי הארגון מטפלים זה עשרות שנים בכל מי שאינם מבוטחים וידם אינה משגת, כל מי שחיים בשולי החברה מתוקף גורלם או העובדה שאנחנו כחברה לא ידענו לעזור להם להתקדם מהשוליים. אלה אנשים שכל מטרתם, כפי שהסביר לי פעם בן דודי, ד״ר אילן גל, מראשי הארגון, היא להפחית ולו מעט את הסבל בעולם. אני מזמינה כל אחד לבוא בימי הקבלה במרפאה הפתוחה שלהם ברח׳ ברוך ספיר ביפו, על מנת להבין מהי דאגה לאחר ומהי חמלה- שפעם האמנו שהיא אחד מעמודי היסוד במדינה כשלנו.

ולמי שמעז להטיל ספק בנאמנותן ובאהבתי למדינה, שיבדוק מיהם אבותי (חלוצים) וכמה ימי מילואים עושה בעלי בשנה (עשרות) ואני לצידו, לגמרי. זוהי חובתו למדינה המופיעה במגילת העצמאות. האם עוד נזכה לה?

עוד מהבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

תצוגה מקדימה

זה מה שאני רוצה, להיות חברת כנסת

אני לא בטוחה שתוכלו להבין את ההחלטה שלי להתמודד בפריימריז. שוב. להתמודד. המילה הזאת, "להתמודד", שמתייחסת לאופן שבו אנחנו חווים ארועים מכוננים בחיים. 23 שנים אני בפוליטיקה והחלטתי להתמודד לראשונה רק לפני שנתיים. קמתי בוקר...

לדאוג לעצמנו

בתחילת השבוע עמדתי בשעת בוקר בבורסה והקשבתי לאסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה (ואישה מיוחדת), מדברת על המוטיבציה שלה להירתם ולתרום להעלאת המודעות...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

על אבי שאיננו והורות בכלל

כשאבי אליעזר נפטר באופן פתאומי לפני שלוש שנים, נשמטה הקרקע תחת רגלינו. לפתע התבהרו לי התחושות שחוויתי עד אותו רגע מן הצד, וידעתי כאב פיזי שחור. כאב שמשדר לגוף "איך ממשיכים מכאן הלאה". אבי הותיר אותנו עם חברה לנהל, אינספור...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה