הבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין היא יו"ר תבליט פלסטיק; דירקטורית ויועצת בתחום הממשל התאגידי; עוסקת בפעילות ציבורית והתנדבותית.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מפברואר 2010

בתחילת השבוע עמדתי בשעת בוקר בבורסה והקשבתי לאסתר לבנון, מנכ”לית הבורסה (ואישה מיוחדת), מדברת על המוטיבציה שלה להירתם ולתרום להעלאת המודעות בקרב נשים לסרטן השד ולחשיבות הגילוי המוקדם. בעוד אסתר מספרת כיצד כל הנשים והאנשים שהזמינה עשו מאמץ גדול כדי להגיע ולפתוח יחד עם עמותת “אחת מתשע” את יום המסחר בבורסה, ראשי נדד בזיכרונות למקומות אחרים.

תמונה ראשונה:

אני סטודנטית למשפטים, עומדת במבואת הפקולטה בירושלים ומדברת בטלפון הציבורי (היה כזה פעם). בצדו השני של הטלפון חברתי הטובה מספרת לי שלאמה גילו סרטן שד. את הדי הפחד בקולה אני זוכרת עד היום. לשמחת כולנו היא ניצחה את המחלה. 15 שנים אחרי, אפשר לחייך באמת.

תמונה שנייה:

אמי יושבת מולי. דמעה מתגלגלת על לחיה. לחברתה האהובה גילו גידול בשד. היא מטופלת על ידי אחת מטובי הרופאים- פרופ’ תמר פרץ (סילחי לי פרופ’ פרץ, שמעתי שאת אדם מופלא, אבל אני מקווה בכל לבי שלא ניפגש לעולם). גם חברתה של אמי במנצחות.

תמונה שלישית:

חברה קרובה של המשפחה נלחמת בסרטן השד. אני מכינה לה מרק ירקות לחימום הלב, וכמו כל אישה יהודיה אני מאמינה שזאת התרופה האמיתית. גם היא במנצחות (ולא בגלל המרק).

תמונה רביעית:

חברה יקרה לא עונה לי לטלפון. שבוע. שבועיים. אני לא יודעת שהיא ממתינה בציפייה לקבל תוצאות של ביופסיה. אחרי שלושה שבועות היא מתקשרת. את ההקלה אני חשה דרך המכשיר. נושמות לרווחה. היא הלכה לבדיקה שנתית, הרופא גילה גוש, זה היה בזמן.

בחזרה לבורסה. התכנסות של נשים מרשימות, בשעה תשע בבוקר, כולן נמרצות ונראות מוכנות ומזומנות ליום העמוס שצפוי להן, ואני תוהה לעצמי אם ביום הזה יש להן כמה דקות לעצמן. סתם, לקחת אוויר.

שיר גור, מנכ”לית עמותת “אחת מתשע”, מדברת על הנתון המפחיד הזה – אחת מכל תשע נשים צפויה לחלות בסרטן השד. אבל אז היא מזכירה דבר חשוב יותר – תשע מכל עשר נשים צפויות להחלים אם הסרטן יתגלה בשלב מוקדם. אני משננת לעצמי כדי להעביר הלאה: “גילוי מוקדם, גילוי מוקדם”.

אחד הדברים המעניינים שיזמה העמותה הוא סדנאות לנשים בארגונים ובמקומות עבודה, על מנת ליידע את הנשים ביחס לחשיבות הגילוי המוקדם וכיצד ניתן לבצע בדיקה עצמית. ארגונים רבים כבר הזמינו את העמותה להעביר את הסדנאות הללו, שבהן טמון גם מסר בדבר אחריותו של מקום העבודה לעובדיו.

ואחריותנו שלנו לעצמנו? בג’גלינג היומי של כל אחת, אנחנו מצויות נמוך בסדר העדיפויות הפנימי. חודש המודעות הוא הזדמנות לזכור שכדי שנוכל לדאוג ולטפל בכל הדברים שמצפים מאיתנו (בעיקר אנו מצפות מעצמנו, יש לומר), אנחנו חייבות – ממש חייבות – לשמור על הבריאות. ומקצת קופירייטינג לא תתחמקו ממני: “בדקו את השד, כדי שלא נשאיר את אהובינו לבד….”.

עוד מהבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

תצוגה מקדימה

זה מה שאני רוצה, להיות חברת כנסת

אני לא בטוחה שתוכלו להבין את ההחלטה שלי להתמודד בפריימריז. שוב. להתמודד. המילה הזאת, "להתמודד", שמתייחסת לאופן שבו אנחנו חווים ארועים מכוננים בחיים. 23 שנים אני בפוליטיקה והחלטתי להתמודד לראשונה רק לפני שנתיים. קמתי בוקר...

יש גבול?

יש גבול. באמת יש גבול - ואינני מתכוונת לתנועה שיש להניח שנופלת לגדר התנועות ה"מסכנות את קיומה של ישראל". בסוף השבוע האחרון הייתי תחת הרושם שכולם כתבו את כל מה שצריך. זעקו...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

על אבי שאיננו והורות בכלל

כשאבי אליעזר נפטר באופן פתאומי לפני שלוש שנים, נשמטה הקרקע תחת רגלינו. לפתע התבהרו לי התחושות שחוויתי עד אותו רגע מן הצד, וידעתי כאב פיזי שחור. כאב שמשדר לגוף "איך ממשיכים מכאן הלאה". אבי הותיר אותנו עם חברה לנהל, אינספור...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה