הבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין

איילת נחמיאס-ורבין היא יו"ר תבליט פלסטיק; דירקטורית ויועצת בתחום הממשל התאגידי; עוסקת בפעילות ציבורית והתנדבותית.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מפברואר 2010

הכותרות של הבוקר החזירו אותי לבוקר קפוא בשנת 1991. חבורה של סטודנטים נאיביים שמאמינים שבכוחם לשנות את העולם, מחליטים להפגין מול משרד ראש הממשלה. יצחק שמיר מאייש את הכיסא. יש עדיין רבים שזוכרים את כהונתו כתקופה שבה הזמן עמד מלכת. לא בגלל איזו התרגשות מיוחדת שזימנה עשייתו או אישיותו, אלא דווקא אי עשייתו המוחלטת – בכל תחום שהוא, לא רק בעניין השלום.

באותן השנים אנחנו כבר בעיצומה של האינתיפאדה הראשונה – אז כבר למדנו לומר את המילה הזאת מבלי להתבלבל (שנים אחר כך כבר נהגה מילים נוספות כמו הודנה ותהדייה, כאילו הן לנו טבע שני….), והתחושה היא שהקיפאון המוחלט בעשייה המדינית מתערבב עם השלג הירושלמי, ויחד כולם מבוססים בבוץ.

באותו בוקר יצאנו להפריח יונים (בחיי!) אל מול משרד ראש הממשלה, כי ג’יימס בייקר, מזכיר המדינה האמריקאי דאז, היה צפוי להגיע ולאיים על שמיר בשוט שממש לאחרונה הוזכר שוב – הערבויות האמריקאיות. כרית הביטחון של ישראל, שאי אפשר להגזים בחשיבותה.

הייתי אומרת שהיה זה בוקר קסום, אבל הוא לא היה. כשאני מסתכלת על התמונה מאותו הבוקר, כולנו כבני 20, מעורבים פוליטית בקמפוס באוניברסיטה העברית, ומשוכנעים שעוד רגע השלום יפרוץ בזכות היונים שלנו. כמה כוח יש באמונה הזאת.

הימים היו ימי פוסט ועידת מדריד, שהיתה אמורה לספק מטריה בינלאומית לתהליך שלום באיזור – אבל איזה תהליך ואיזה שלום. כדרכן של ועידות היא בעצם היתה כלום מעורב בשום דבר. טענו שעצם המפגש וכו’ – גם מפגש לא היה שם.

עכשיו קוראים לוועידת הכלום שיחות קרבה. ואנחנו כבר 19 שנים אחרי אותו בוקר, עם הפוגה קלה של תקווה בדמות הסכמי אוסלו – שהגם שלא היו מושלמים היו ישירים, ואם ניסו לעקוף את הבעיות, לא ביקשו להתחמק מהן.

150 שנה מלאו היום להולדתו של חוזה המדינה. הוא הגה ואחרים ביצעו. הבעיה כיום היא שאין מי שיהגה ואין מי שיש לו די אומץ לבצע את הדברים החיוניים לנו.

אגב, חצי שנה אחרי אותו בוקר מול משרד ראש הממשלה, נבחר יצחק רבין לראשות הממשלה. בנסיעה הראשונה שלו לנשיא ארה”ב דאז, בוש האב, הוא הציל במו ידיו את הערבויות. מי יציל אותן עכשיו?

עוד מהבלוג של איילת נחמיאס-ורבין

תצוגה מקדימה

זה מה שאני רוצה, להיות חברת כנסת

אני לא בטוחה שתוכלו להבין את ההחלטה שלי להתמודד בפריימריז. שוב. להתמודד. המילה הזאת, "להתמודד", שמתייחסת לאופן שבו אנחנו חווים ארועים מכוננים בחיים. 23 שנים אני בפוליטיקה והחלטתי להתמודד לראשונה רק לפני שנתיים. קמתי בוקר...

יש גבול?

יש גבול. באמת יש גבול - ואינני מתכוונת לתנועה שיש להניח שנופלת לגדר התנועות ה"מסכנות את קיומה של ישראל". בסוף השבוע האחרון הייתי תחת הרושם שכולם כתבו את כל מה שצריך. זעקו...

תגובות

פורסם לפני 9 years

לדאוג לעצמנו

בתחילת השבוע עמדתי בשעת בוקר בבורסה והקשבתי לאסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה (ואישה מיוחדת), מדברת על המוטיבציה שלה להירתם ולתרום להעלאת המודעות...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה