הבלוג של איילת קינן

תודעה בתנועה

קוראים לי איילת. אני פסיכותרפיסטית בתנועה.(MA) בת 43 ואמא לשלוש בנות. לפני שהפכתי למטפלת הייתי עוד המון דברים אחרים: גדלתי בירושלים ולמדתי באקדמיה למוזיקה ומחול. בעיקר ניגנתי וחלמתי לרקוד. סיימתי תואר בקולנוע וטלוויזיה... +עוד

קוראים לי איילת. אני פסיכותרפיסטית בתנועה.(MA) בת 43 ואמא לשלוש בנות. לפני שהפכתי למטפלת הייתי עוד המון דברים אחרים: גדלתי בירושלים ולמדתי באקדמיה למוזיקה ומחול. בעיקר ניגנתי וחלמתי לרקוד. סיימתי תואר בקולנוע וטלוויזיה (אונ' ת"א) וביימתי סרטים תיעודיים. כתבתי בירחון "חיים אחרים" במדור אישי קבוע. עשר שנים התמחתי בטיפול בהתמכרויות וראיתי כיצד ניתן לצאת גם מהמצבים הכי קשים. פירסמתי מאמר מקצועי בספר "תרמילאים וסמים" בהוצאת הרשות למלחמה בסמים, ומאז אני לא מפסיקה ללמוד ולחפש. אבל, את כל אלה אי אפשר להשוות עם מה שלמדתי על עצמי בחווית האימהות.

עדכונים:

פוסטים: 5

עוקבים: 0

החל מאוקטובר 2013

אנחנו מוקפים מכל מקום בהטפות לחשיבה חיובית.   אבל איך אפשר באמת לשנות את המחשבות הטבעיות שלוקחות אותנו למקומות אפלים של דאגות? תסריטים מפחידים ? מחשבות שליליות?

אנחנו יודעות שזה פוגע בנו ומפריע לחיות בצורה מלאה ושמחה.

אנחנו יודעות שהחיים קצרים וכדאי לנצל אותם לשמחה ושלווה.

אנחנו יודעות שלא יעזור לקטר ולהתעסק עם הקושי והשלילה.

ומישהו דואג טוב טוב להחדיר לראשונו שהחיים שלנו אמורים להיות שמחים ומאושרים. שטבוע  בנו הנטייה להנות מכל רגע. שנולדנו עם המנטרה  שצריך  לשמוח עם מה שיש כאילו שזה הדבר הטבעי והנכון לנו.

אז לא!  דווקא לרובנו  הטבעי שלנו   לוקח אותנו דווקא לדאגות ולקשיים.

_MG_630021

הידיעה שהחיים נגמרים. פחד מהמוות. הדאגה לאבד את הטוב מייצרת דאגות וחרדות. אם נלמד לקבל את זה שה טבעי לנו ונדע להשלים עם זה באמת. אז ייפתח לנו צוהר של חשיבה חיובית דווקא.

אז לא רק שרובנו נולדים עם נטייה טבעית לראות את הקושי , לכאוב, לפחד ולחשוב חיובי מצריך הרבה עבודה ותרגול. אנחנו גדלים גם עם רגשות אשמה שאנחנו אמורים  להיות במקום אחר טוב יותר. שאנחנו אמורים להיות מחוברים בכל רגע לערוץ המודעות שיודע באופן טבעי להיות חיובי, לעורר בנו את השמחה והחיוניות, מזכיר לנו בכל רגע ורגע את חשיבות החשיבה האופטימית.

כך אנחנו נמצצאות במעגל אינסופי של תהיות למה אנחנו לא מאלה שחושבים חיובי? למה אנחנו לא מאושרות עם מה שיש? למה החרדות והפחדים האלה שלא מביאים אותנו לשום מקום מטרידים ומפריעים ואנחנו לא מצליחים לשלוט בהם?

ברגע שנבין שזהו תרגול כמעט יומיומי. ממש כמו לאמן את השריר בחדר כושר כדי אנחנו יכולות לאמן את שרירי התודעה דווקא עם נזרום איתם ולא נתנגד להם. נבין שזה דווקא חלק טבעי מאיתנו. נלמד להרפות לתוכם , לחבק אותם. רק אז הם “יסכימו” לפנות מקום לחשיבה חדשה מקבלת וחומלת זו המאפשרת להרגיש טוב יותר. להיות שלווים עם עצמנו ועם הסובבים אותנו.

במשך השנים ראיתי איך הכל מתחבר למקום אחד – להווה. כרגע אני בעיצומו של קורס מיינדפולנס שמתרגל את החוויה של קבלת הרגע והאני העצמי והגופני כמו שהוא. להתבונן בו להרגיש אותו לחוות אותו ולקבל. זה מצטרף לידע שלי בשיטת טיפול שנקראת se ובה ההתמקדות בגוף ובכאבים בגוף משחחרת אותו מזיכרון טראומטי שמביא לסבל. זה מצטרף גם לכל התאוריות הפסיכולוגיות והגופניות שמדברות על הרפפיה לתוך הדבר, של קבלה אמיתית של מה שיש . משם צומחים הדברים הכי מופלאים. משם צומחת השלווה.

את האושר שלכן לא תמצאנה בלהיות הפי הפי הפי… מחקרים מעידים על כך שאדם מאושר הוא לווא דווקא אדם שמח . שמציאת משמעות לחיינו היא זו המביאה עימה אושר. ויקטור פרנקל כותב על כך רבות בספרו על מציאת משמעות מתוך קושי גדול.
את האושר שלכן תמצאו מתוך קבלה עצמית אמיתית שמתוכה תלמדו לאהוב את עצמכן בדיוק כמו שאתן. עם החרדות.

לא אתן כאן 10 טיפים של איך להתיידד עם החרדה אין לכך שום ערך אם לא מעמיקים ומתרגלים. רק תצאנה עם אותן התובנות שכולנו יודעות ואח”כ יבוא התסכול של אני לא מצליחה לשנות את המחשבות שלי ואת דפוסי ההתנהגות שלי .

רק אומר באופן פשוט שמנסיוני אפשר להתידד עם החרדה באופן כזה שהיא מפנה מקום לתחושת מלאות סיפוק ומשמעות גדולה לחיי.

עוד מהבלוג של איילת קינן

תצוגה מקדימה

אמא בתנועה.

אמא בתנועה. המתנה הכי גדולה שאנו יכולים לתת לילדנו היא היכולת שלנו להיות בתנועה ולהשתנות. קוראים לי איילת. אני פסיכותרפיסטית בתנועה. בת 43 ואמא לשלוש בנות. לפני שהפכתי למטפלת הייתי עוד המון דברים אחרים: גדלתי בירושלים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כל קבוצה חדשה היא מסע אל הלא נודע

רוצה להודות לכל הנשים המיוחדות שהגיעו אתמול בערב  לקבוצה. נשים מיוחדות שבאו לנוע ולדבר. נשים שמתחברות לשחרור שהתנועה מאפשרת. נשים שמרגישות שאם הן תשתחררנה עם הגוף ותהיינה בתנועה משהו בחייהם ינוע גם הוא. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מכל משבר שעברתי צמחתי. בזמן משבר השינוי הופך להכרח קיומי.

מי מאיתנו לא דיבר פעמים רבות על הצורך שלו לשנות. לשנות את חייו, את הגישה שלו, את מקום העבודה, את מקום מגורים  ועוד שפע של רצונות וכמיהות לשנות את מה שיש. מבחינה פילוסופית עמוקה הקיים נושא עימו  גם חלומות ורצונות על דברים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה