הבלוג של Ayelet Egozi

יש חדש תחת השמש

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיוני 2012

השבוע בערב ראש השנה שהוא יום הולדתי. לאחר שבן זוגי היקר ניסה לשפץ את האיפון שלי, ולשדרג אותו, נמחקו כל הזכרונות, נשארתי ללא טלפונים, וללא כתובות, ..
כבר 10 שנים, מאז תקופת הפלאפונים, דור 1 – אני שומרת מספרים של אנשים, כתובות ומיילים, היו לי כל כך הרבה כאלו. את האמת שלפעמים שכחתי לפחות רבע מהאנשים, לא זוכרת כלל מי אלו, ישי ? מירים?
רבע נוסף של טלפונים שייך לקבוצת אנשים לא רלוונטים – אילנה הגננת? ( ה… בת שלי חגגה בת מצווה ),משה בעל הדירה ( כבר 12 שנה שיש ברשתי בית משלי)..ואנשים שעבדתי איתם בעבודות שונות, מנהלים,לקוחות, של מקצוע שכבר החלפתי,,,,,,
ורבע מהמספרים שייך לחברות, מהעבר הרחוק, הבינוני ומההווה,,,,,,,
כל כך כעסתי ברגע הראשון, איך עשית את זה, צעקתי עליו,רטנתי, ואז ממש לפני השינה חשבתי לעצמי, זה לא סתם שזה קרה ! בערב ראש השנה, ביום הולדתי!
אמנם לא טרחתי לבצע ניקיון יסודי בבית, העוזרת כל שבוע (אפילו פעמיים בשבוע) מציינת בפני שניקתה את הבית באופן ייסודי, אבל הגיע הזמן לנקות את הפלאפון, שמנקה שמות ,ומנקה זכרונות, יש שם שמות וטלפונים של אנשים שפגעו בי , לאורך השנים, ועדיין הם שמורים בספר הטלפון, היומן שלי, המכשיר שצמוד אליי, כשאני ערה וישנה!
זה שיודע את כל הסודות, שגם שהוא על שקט, הוא מקשיב! וממשיך לעדכן, זה שמחבר אותי לעולם ,,,,, זה שבלעדיו פשוט אי אפשר!
זיכרון – מתייחס לאגירת מידע וגם למידע הנאגר עצמו!
יש לטווח הקצר, ויש לטווח הארוך, ויש לכך השפעה על חיינו. לזיכרון יש השפעה והוא הכרחי ליכולת הזכרון של האדם,מחקרים רבים מראים כי רגשות משפיעים על הזיכרון, כששומרים על האירוע זוכרים אותו יותר!
וכל פעם שפגשתי בחלק מהשמות – התחלחלתי! נזכרתי באירועים ואנשים לא נעימים,,,שנמצאים לצידי ואיתי – תמיד,
שכשאני מחפשת משהו,,,אני נתקלת בשם של אחד מהם, וזה גורם לי לדכדוך,,,,
הרי זו מדינה כל כך קטנה, המידע כל כך זמין, אין סיכון או סיכוי שאם ותזדקק לטלפון או מידע כלשהו לא תוכל למצא אותו,
נהפוך הוא – הסיכויי שאם תרצה להעלים או להעלם במדינה הזו לא תצליח.
מדוע אם כן אנו שומרים כל כך הרבה טלפונים וכתובות של אנשים, שרק מהמחשבה שאצטרך לדבר איתם, או לבקש מהם משהו, מעבירה בי תחושה לא נעימה! (לרוב אינני אוהבת לבקש דבר, ומעדיפה לשלם מלבקש טובות)
שלא נדבר על חברות שאינן חברות – ומה זו חברות (בפוסט נפרד בקרוב)
במקום לכעוס, ברכתי, הרגשתי הקלה עצומה,המכשיר עצמו נעשה קל וידידותי יותר ( אני יודעת שזה רק בראש)
והלב!!!!! פשוט חש הקלה, אני מדפדפת בספר הטלפונים והכתובות החדש והמעודכן, נעים, לבבי, מפרגן (ברובו)אין מועקה, לא רואים מה שלא חייבים ולא צריכים .
לא עוד ספר טלפונים “דפי זהב” עם 800 שמות טלפונים כתובות, של אנשים לא מוכרים, לא ידועים, ומעיקים!
ההמלצה שלי – אחת לשנה – שנתיים – לבצע ניקייון , זה ממש טקס, להוריד ,למחוק, ולהנות, תשאירו לידכם, כמו בלבכם וזכרונכם את מי שאתם אוהבים וצריכים.
שנה טובה

עוד מהבלוג של Ayelet Egozi

געגועים לאבא + 2 תובנות חשובות

געגועיםי לאבא – ותובנות לחיים - פוסט ארוך – אפשר לדלג לסוף - ומי שרוצה רק תובנות היום לפני 3 שנים - אבא שלי " הלך לעולמו" לאחר מוות ביסורים - ומאבק ממושך במחלת הסכרת, שלאט לאט כמו עכבר מכרסם – כירסמה את ליבו, אצבעותיו,...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אוכל גיבור התרבות וה"סלבס" של ימינו

כל יום אני פותחת את הפייסבוק והאינטרנט , "קופצות " לפחות 10 הודעות, פוסטים הודעות וכתבות בנושא - תזונה ודיאטה. אני כבר מעל גיל 40 , ( סוד כמוס ) ועברתי את כל הדיאטניות בארץ,שומרי משקל , מירי בלקין , נקודות+, חלי ממן, תמיכה ,...

יום הבחירות שלי

כולם מדברים בתקופה זו על "בחירות" – מילה מצוינת, וזמן מצויין, להחליט על הבחירות האישיות שלך, ולווא דווקא לזמן הקצר הבחירות שאנו עושים היום, משפיעים על החיים שלנו בעתיד, לכן קחו יוזמה , והחליטו על " הבחירות " שלכם ! מזג...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה