הבלוג של ayelet30

ayelet30

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאפריל 2015

שלום וברוכים הבאים לבלוג שלי!
אני איילת, אשת עסקים ויזמית מאז ומתמיד.
בבעלותי 2 עסקים, האחד של חברת שלטים ואחזקות והשני של רשת מסעדות מצליחה.

בבלוג זה אחלוק עמכם טיפים מהניסיון האישי שלי, סיפורים עסקיים ואף אענה על שאלות של קוראות .. אז שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר הראשון שלי יעסוק בנושא אשראי לעסקים, נושא שאיתו מתמודד כל בעל עסק:

אחד הקשיים עימם מתמודדים העסקים הקטנים והבינוניים בישראל הוא הקושי לגייס אשראי.

בעוד שחברות ועסקים גדולים יותר יכולים לגייס כסף בקלות יחסית, העסקים הקטנים נדרשים הן לריביות גבוהות יותר והן לביטחונות, ערבויות בעלים ועוד.

אשראי ללא ספק הוא החמצן של כל עסק.
כיום, עסק איננו יכול להתנהל בצורה נכונה ללא חוב ולהסתמך על ההון העצמי בלבד. לכן עיקרון חשוב בגיוס חוב הוא – גייס כשאתה מסוגל ולא כשאתה צריך.

תכנון עסקי נכון לוקח בחשבון תקופות של עליות ומורדות. באותו אופן יש לתכנן את החוב העסקי:

בתקופות של גידול בתזרים מזומנים, כדאי לשקול לקיחת הלוואה, גם אם היא איננה  נדרשת באופן מידי. הסיבה לכך היא פשוטה: עסק שמראה תוצאות עסקיות טובות יהנה מתנאי אשראי טובים יותר לעומת עסק שמתקשה וזקוק לאשראי באופן דחוף.

כיום ניתן לגייס אשראי עסקי ממקורות מימון מגוונים למדי. לכל מקור מימון שכזה יתרונות וחסרונות, על כן, על העסק לבחון היטב את תנאי ההלוואה ואת עלותה. מקור אחד לגיוס החוב, הינם הבנקים.

בשנים האחרונות הבנקים “גילו” את מגזר העסקים הקטנים כמגזר רווחי ובעל סיכון נמוך יחסית. לכן ניתן במקרים רבים להשיג תנאי הלוואה טובים בבנקים. יתרון נוסף של הבנקים הוא המגוון של השירותים הפיננסיים שהם מציעים לעסקים. גם השוק החוץ בנקאי מהווה מקור מימון לעסק. ניתן כיום להשיג אשראי בתנאים אטרקטיביים מאוד בחברות ביטוח ובתי השקעות. יחד עם זאת, במרבית המקרים אותו האשראי ניתן כנגד תוכניות החיסכון של הלווה, כגון קרנות השתלמות, קופות גמל, קרנות פנסיה וכו’. מקור מימון נוסף הוא קרנות המדינה וקרנות פילנטרופיות שונות. כך, בקרן סיוע לעסקים בערבות המדינה, ניתן לקבל הלוואה עסקית עם ביטחונות מופחתים ותקופת החזר נוחה.

בכל מקרה, חשוב להתאים את סוג ההלוואה לסוג הפעילות העסקית. רצוי להפריד בין אשראי למימון הפעילות השוטפת לבין הלוואות ארוכות טווח שנועדו בעיקר למטרת השקעה בעסק.

שיהיה בהצלחה! ונתראה במאמר הבא

אשראי לעסק

 

עוד מהבלוג של ayelet30

תצוגה מקדימה

הלוואה בערבות מדינה

מגיע היום שכל עסק, שהתחיל מחזון ומחלום, הופך למציאות ביום כזה עסקים רבים מתחילים לגשש ולבדוק מהי הלוואה בערבות מדינה. אז מהי הלוואה בערבות המדינה? זוהי...

תצוגה מקדימה

אשראי בנקאי לעסקים

 אחד הקשיים עימם מתמודדים העסקים הקטנים והבינוניים בישראל הוא הקושי לגייס אשראי בנקאי. בעוד שחברות ועסקים גדולים יותר יכולים לגייס כסף בקלות יחסית,...

תצוגה מקדימה

אשראי בנקאי לעסקים

אני רואה המון אנשים המחפשים אחר אשראי בנקאי , הנה כמה דוגמאות : מתוך בלוג תפוז, מאת meir112 "הבעלים אמנם מכניס שותף אך עדיין הוא בעל השליטה. אם יש לה אג"ח בבורסה הם כבר מגישים דוחות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה