הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

זה לא קשור לכלכלת המשפחה ואולי דווקא כן.

אני מאמינה בתיאוריית השפע – שמחה לחלק מהשפע שלי (לאו דווקא כסף) לאחרים.

למה אני מתכוונת? אני מכירה המון אנשים, כל אחד מאיתנו מכיר. אם יש לי קשרים כאלה ואחרים שיכולים לסייע לאנשים שאני פוגשת – שמחה לעזור ולקשר.

פעם נפגשתי עם מישהי שהציעה שנעשה שיתוף פעולה עסקי. בחורה מקסימה, התחומים בהם אנחנו עוסקות משיקים ואפשר לעשות שיתוף פעולה (אנשים שמגיעים אלי ונזקקים לשרות שהיא מציעה, אני שולחת אליה בשמחה עם המלצה חמה. והפוך כמובן) כך לפחות חשבתי.

היא חשבה שאני צריכה לשלם לה על כל הפניה שאני מעבירה, ושהיא תשלם לי. אני מראש אמרתי שאני לא חושבת שהיא צריכה לשלם לי. את השרות שהיא נותנת אני לא יכולה לתת בעצמי. אני לא מפסידה כאן כלום.
היא הייתה ממש מופתעת ממני. אמרה לי שמקובל לדרוש תשלום עבור זה. אולי אני לא אשת עסקים מי-יודע-מה.

בתפיסה שלי אני רק מרוויחה – כי הלקוחות שלי מרוצים וסומכים עלי, היא מרוויחה לקוחות שלא הייתה צריכה להתאמץ ולהשיג ואני מאמינה שהטוב הזה חוזר אליך בשלב כלשהו.

אנשים שסייעתי להם, בקטנה, בחיבור למישהו או בעצה טובה, אומרים לי תמיד שזה לא מובן מאליו. מוזר, כי לי זה לגמרי מובן מאליו (אני תמימה, אני יודעת) והרי אם אני מציעה את זה או יוזמת, אז ברור שאני עושה את זה בשמחה ובכיף. לא?

לא הספקתי לסיים את כתיבה שורות אלה והתקשרה קולגה/חברה וחיברה אותי למתאמנת שלה כי היא חושבת שאני הכי מתאימה לעבוד איתה על התהליך שלה. היא לא ביקשה כסף על החיבור הזה וכולם מרוצים – הלקוחה כי היא מרגישה שחיברו אותה לאדם המתאים והמומלץ, החברה כי פעלה במקצועיות ואני – טוב זה ברור.

G

אני אדם ארצי מאוד, לא מתחברת לעניינים רוחניים יותר מידי ולא מאמינה בכל מיני תאוריות של “נבקש והיקום יזמן לנו” אבל אני באמת מאמינה שאם אנחנו נחמדים לסביבה שלנו קורים לנו דברים טובים. פעם קראתי מאמר שטען כי אם נחייך יותר, יחייכו אלינו יותר ונהיה שמחים יותר. אני ממש מאמינה שזה נכון, משתדלת ליישם בחיי.

אז אם גרמתי לכם להרהר בדברי קצת, תעבירו את זה הלאה. מה אתם אומרים על זה?

איה תמרי,
יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

http://ayatamari.co.il/

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

מחליפה עונות - קיץ - חורף

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך. אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה