הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך.

אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת העונה (ואני מכירה גם כמה גברים שיצטרפו אליכן בשמחה), לשטוף את העיניים בחלונות הראווה וגם לקנות בגדים חדשים שיתאימו לאופנה החדשה.

גם אני והבנות שלי אוהבות את זה, מה לעשות זה בגנים.

שלכת

בדרך כלל כשיוצאים לקניות באופן ספונטאני, כמעט תמיד נחזור הביתה עם חולצה, שחורה נאמר, וכשנפתח את הארון נגלה שיש לה עוד 30 אחיות ממש דומות שתלויות להן בשקט זו לצד זו.

לפני כמה ימים סיפרה לי חברה שלי שהיא חייבת לקנות בגדים חדשים לבנות שלה ונעלים ומעיל והסכום שהיא חישבה שזה יעלה לה הוא ממש עצום. מה לעשות היא שאלה.

אז מה הצעתי לה:

סדר בבלגאן:
בכל שנה, בתחילת כל עונה אני מסדרת יחד עם הבנות שלי את הארונות שלהן. מוציאות הכל, מודדות את בגדי העונה החדשה ורואות מה יש לנו ומה חסר.
למשל – יש 3 מכנסיים שחורים שטובים ונוחים. מעולה, לא צריך לקנות עוד זוג שחור. חסרות חולצות? נוסיף לרשימה. וכך לאט לאט אנחנו מבינות, אני גם מנהלת רשימה, מה יש לכל אחת ומה חסר. עכשיו אפשר לצאת לסיבוב ממוקד בקניון ולקנות את הדברים שבאמת צריך.

לקבוע תקציב:
לפני שיוצאים לקניון חשוב לקבוע תקציב מתאים (כל אחד לפי היכולת שלו) וחשוב עוד יותר לקבל החלטה שלא חורגים ממנו.
לפי התקציב שקבעתם תוכלו להחליט באיזה חנויות לקנות (יקרות יותר או פחות).

לקבוע סדרי עדיפויות:
אני ממליצה גם לעשות סדרי עדיפויות – חייבת נעליים לגדולה כי הישנות כבר קטנות אבל את קניית המכנסיים אפשר לדחות לחודש הבא כי יש לה זוגות אחרים ואפשר להסתדר בינתיים עם מה שיש.

להיות בשליטה:
אחרי שקבעתם תקציב נשארה משימה אחת והיא לעמוד בו. אם אתם מרגישים שכשכרטיס האשראי בארנק, קל לכם יותר לבזבז, השאירו את הכרטיס בבית, הוציאו כסף מזומן וערכו איתו את הקניות.
אם למשל החלטתם שתקציב הקניות לביגוד לחודש זה הוא 600 ₪, הוציאו סכום זה מהכספומט והשתמשו בו. זה ייאלץ אתכם לחשב כמה נשאר ויגרום לכם לעמוד בתקציב שקבעתם לעצמכם.

בשיחה שהיתה לי לפני יומיים עם חברה שהיא סטייליסטית במקצועה התברר לי שבסדנאות היא מעבירה היא תמיד נשאלת איך לא להשתולל עם קניית הבגדים ומסבירה ללקוחותיה שחייבים לתכנן. אני רק שמחה שכיוונתי לדעת גדולים… J

איה תמרי,
יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

http://ayatamari.co.il/

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

למה חשוב שנשים יבינו קצת יותר בכסף - 4 דברים שאתן יכולות לעשות

ביום שישי שעבר דיפדפתי בעיתוני השבת , כהרגלי בקודש, ונתקלתי בידיעה באחד ממדורי הרכילות. הידיעה ציטטה אשת תקשורת ידועה ומוכרת מאוד שאמרה שאין לה מושג כמה ימי חופשה מגיעים לה, מהם תנאי הפנסיה שלה ואיך לקרוא את תלוש המשכורת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה