הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

לפני כמה שבועות הזמנתי כרטיסי טיסה לארה”ב. יוצאת או טו טו  לחופשה קצרה ללא הילדות, מתרגשת מאוד.

בערב סיפרתי לבנות שאני נוסעת לשבוע לחו”ל. הגדולות שמחו והתחילו להכין לי רשימות של דברים שהן ממש לא יכולות להמשיך ולחיות בלעדיהם. הקטנה שאלה אותי אם זכיתי בלוטו כי מה פתאום יש לי כסף לנסיעה כזו. הסברתי לה שעבדתי ממש קשה על מנת לחסוך את סכום הכסף שיספיק לנסיעה הזו.

סקרים שנערכו בנושא חסכון העלו תמונת מצב מדאיגה לפיה כ-70% ממשקי הבית בישראל יתקשו לעמוד בהוצאה חריגה של 8000 ₪.

אני נשאלת תמיד איך נדע כמה כסף אנחנו צריכים לחסוך כדי להרגיש ביטחון.
יש לזה כמה כללים ובאופן עקרוני תחושת הביטחון היא מאוד אינדיבידואלית – יש מי שמרגיש ביטחון עם חסכון של 10,000 ₪ ויש מי שצריך 50,000 בצד על מנת להרגיש רגוע.

אז מה הכללים:

ראשית מומלץ לשים בכל חודש בצד 5% מההכנסה שלנו להוצאות בלת”מ – בלתי מתוכננות. כדי שאם המקרר מתקלקל או חלילה יש צינור שהתפוצץ במטבח נוכל לתקן אותם מבלי להיכנס למינוס. בסכום הכסף שמצטבר בחסכון הזה ברור שלא נוגעים אלא אם כן אכן מדובר במשהו לא מתוכנן (מסיבת בת המצווה של הילדה היא לא הוצאה בלתי מתוכננת, גם לא הקייטנה של הילדים בחודש יולי – להוצאות הללו אפשר וצריך להתכונן מראש).

שנית צריך לשים עוד 10% מההכנסה שלנו לחיסכון שמיועד להגשמת החלומות שלנו. הכסף שנחסוך כאן יהיה זה המיועד למימון בר מצווה, נסיעות לחו”ל, רשיון נהיגה למתבגרים ועוד.
איך נדע כמה כסף אנחנו צריכים? תכינו לעצמכם טבלה – כמה כסף אנחנו רוצים, לאיזה צורך ובעוד כמה שנים נצטרך את הכסף.
ככל שתקדימו לשים כסף בצד, הסכום שתצטרכו לחסוך יהיה נמוך יותר.
היתרון של הכנת טבלה כזו – תתפרעו ותכניסו בה את כל החלומות שלכם, הקטנים והגדולים – אני קוראת לזה תוכנית עסקית לחלומות.

קשת
כך גם תוכלו לדעת מה ריאלי יותר מבחינתכם ומה פחות. ואולי זה ידרבן אתכם להגדיל הכנסה על מנת להגשים כמה שיותר חלומות.

חלומות נעימים.

איה תמרי,
יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

http://ayatamari.co.il/

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

מחליפה עונות - קיץ - חורף

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך. אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה