הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

יום כיפור הוא זמן לחשבון נפש.

בתקופה האחרונה אני מרגישה שאני מוקפת במכרים וחברים שעוברים תקופה לא קלה כי החליטו לפרק זוגיות של הרבה שנים. מתוך המחשבות על חשבון הנפש הפרטי שלי, וגם רצון לתמוך ולסייע לחבר טוב, נולד הפוסט הזה.

אני עצמי עברתי תהליך פרידה כזה לפני כמעט 6 שנים. מה הבנתי אז ואני ממשיכה להבין עד היום?

אני לא בנאדם של מלחמות. מאמינה שמה שאפשר, צריך לפתור בנועם וצריך להתאמץ כדי שזה יהיה כך.
הפרידה שלי הייתה בהסכמה, אני יודעת שלא אצל כולם זה עובד כך ולעיתים אין ברירה. אבל יש הרבה מקרים שעם קצת מאמץ, אפשר היה לפתור מחלוקות ללא מריבות ומלחמות מיותרות.

לפני תקופה פגשתי מכרה ששאלה אותי שאלות על הגירושים. כשהתעניינתי מדוע היא שואלת סיפרה לי שיום בהיר אחד הגיע בן הזוג שלה הביתה והודיע לה שהוא רוצה לעזוב את הבית. מאותו רגע ובמשך חצי שנה הם המשיכו לגור יחד באותו בית כשהם בקושי מתקשרים, משתפים את הילדים במחלוקות ביניהם ורבים על כל מה שאפשר. כששאלה אותי כמה מזונות אני מקבלת – הסברתי לה איך זה מחושב. היא הייתה המומה, אמרה לי שזה נורא מעט ונקבה בסכום גבוה ב-2000 ₪. הסברתי לה  שכשאנחנו החלטנו להיפרד ידעתי בדיוק כמה הוא מרוויח ועשיתי לעצמי חישוב שהוא צריך לשכור דירה, לשלם מזונות וגם לחיות. לי היה חשוב שהוא יגור בדירה נעימה כדי שחווית הילדות של הבנות שלי תהיה טובה. היה לי חשוב שיוכל לצאת עם הבנות ולקנות להן דברים. שום דבר טוב, בעיני, לא היה יוצא אם הייתי עושקת אותו והבנות שלי היו סובלות בדרך…
נכון, עוד 2000 ₪ בחודש היו עושים לי את החיים נוחים יותר, אבל אני הרי אדם עצמאי, אני עובדת ומרוויחה ויכולה להתפרנס בלי שום בעיה. אז כן ויתרתי על סכום מזונות גבוה יותר ואני יודעת שעשיתי את הדבר הנכון – עבורי ועבור הבנות שלי.
תגובת המכרה שלי לדברי הייתה “וואלה לא חשבתי על זה ככה”.
כמה ימים מאוחר יותר קיבלתי ממנה סמס שהם קבעו מועד לרבנות ותודה. לפני כמה שבועות פגשתי אותה והיא אמרה לי שאז, מזמן, בשיחה הקטנה שהייתה לנו הצלתי את חייה. אז לא נגזים, אבל עזרתי לה לשנות גישה וזה בטוח הועיל לה ולילדים שלה.
תשליך
אז מה אני מנסה לומר כאן בעצם?

  1. קודם כל תחשבו על הילדים, שימו אותם לנגד עיניכם בכל רגע נתון.
  2. הניחו את האגו בצד – זו משימה לא פשוטה אני יודעת. אם תחשבו על טובת הילדים כל הזמן, יהיה לכם קל יותר לשים את האגו בצד.
  3. נסו לפתור מחלוקות בדרכי שלום – לכו לגישור אם צריך. על הדרך גם תחסכו המון המון כסף.
  4. יועצת זוגית אחת אמרה לי פעם – אמא מאושרת = ילדים מאושרים. כמה היא צדקה. ועל בסיס זה אני רוצה לומר – אם תחשבו גם על אושרו של הצד השני וכמה זה חשוב שיהיה מאושר בשביל הילדים, יהיה לכם קל יותר לשחרר ולוותר ולעבור את התהליך הזה בצורה טובה יותר.

ושתהיה לכם שנה טובה וגמר חתימה טובה!

איה תמרי,
יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

http://ayatamari.co.il/

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

מחליפה עונות - קיץ - חורף

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך. אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה