הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

בכל ההרצאות שלי, אלה שמיועדות רק לנשים וגם אלה שלא, אני מדברת על כך שנשים מוכרחות להיות עצמאיות מבחינה כלכלית. אני רואה אותן מגיעות אלי כשמשהו משתבש בחיים שלהן והן מתביישות מאוד ומודות שאין להן מושג כמה הן מכניסות, כמה הן מוציאות ובעיקר לא ישנות בלילה כי הן לא יודעות מה יהיה.
בשוק העבודה של היום, יש המון שכירים שמבינים שהעתיד שלהם יבוא מעסק עצמאי והם מתחילים לחפש את דרכם. זה לא פשוט אבל זה כורח המציאות.

בשנים האחרונות נחשפתי, כתושבת רמת השרון, לפעילות של עמותת “אישית”. שלטי חוצות ופרסומים  מקומיים שונים עדכנו אותי שיש קורס לנשים שרוצות לפתוח עסק עצמאי.  בנוסף הכרתי גם חנות לבגדי יד שניה “בגד קפה” שמה, שהייתי מוסרת שם מידי פעם בגדים ישנים. ידעתי שיש קשר כלשהו בין אישית לבגד קפה אבל לא ממש הבנתי איך הם קשורים אחד לשני.

את נורית ורבין מנכ”לית עמותת אישית הכרתי רק לפני שנה וזה קצת מוזר כי היא מאוד פעילה ומוכרת ברמת השרון (היא לימדה בביה”ס בעיר, הילדים שלה למדו בביה”ס בו גם אני למדתי, רק כמה שנים אחרי) ואנחנו גרות ממש בשכנות, רחוב אחד מפריד בין הבית שלי לבית שלה.
התמונות של שתינו הוצגו בתערוכה שהתקיימה ברמת השרון – נשים מעוררות השראה, תושבות רמת השרון. נורית, פצצת אנרגיה, נגשה אלי בערב הפתיחה, לקחה ממני כרטיס ביקור וכבר למחרת בבוקר היא התקשרה וקבענו פגישה.
בפגישתנו גיליתי שהקורס לבעלות עסקים, בעמותת אישית, הוא יוזמה של נורית שקמה לאחר גירושיה וההבנה שלה שנשים חייבות להיות עצמאיות מבחינה כלכלית.

אישית1

אישית זו עמותה קטנה. אפשר לקרוא לה עמותת בוטיק. היא הוקמה בשנת 2003 . המתנדבים והתורמים הם אנשים שנורית, אלופת העולם בקשרים והכרויות, אספה ורתמה לאורך השנים לחזון שלה. העמותה פותחת מידי שנה קורסים מקצועיים לנשים שבהם הן לומדות כיצד להקים עסק קטן ומקבלות גם מנטור (מתנדב) שתומך בכל השלבים הראשונים של הקמת העסק.

מה שקסם לי כל כך בהיכרות שלי עם הקורס ועם נורית ושאר המתנדבים, ולדעתי זה מה שמבדיל בין הקורס הזה לקורסים אחרים שמיועדים לאנשים שרוצים לפתוח עסק, הוא היחס האישי שהמשתתפות מקבלות ושהוא נשמר לאורך השנים. נורית מכירה את כל המשתתפות לאורך השנים ויודעת לספר מה קורה אצל כל אחת ואחת מהן. כשמתקיים ערב חשיפה לקורס הבא מוזמנות גם הבוגרות לספר מה קרה להן בעקבות הקורס ואז אפשר לפגוש מישהי שסיימה את קורס מספר 2 או 15 או 30.

התשלום על קורסים הללו הוא בעלות נמוכה ונשים שאין ידן משגת מקבלות סיוע בתשלום הקורס. על מנת לממן את סבסוד הקורסים מתנדבות משתתפות הקורס בחנות “בגד קפה”, כאמור חנות של בגדים יד שניה (וגם בגדים חדשים שנתרמים על ידי מעצבים שונים), שכל הכנסותיה מיועדות לסבסוד הקורס לנשים נוספות.
עד היום נפתחו כבר 33 קורסים ועשרות נשים שהשתתפו בהם פתחו עסק קטן.

אישית2

נורית בהתלהבותה רתמה גם אותי לפעילות בעמותה ואני מזמינה את כל מי שחשבה לפתוח עסק והתלבטה, לבוא ולשמוע על הקורס של “אישית” וגם מזמינה את כל מי שמרעננת את ארונות הבגדים שלה לבוא ולתרום בגדים בחנות של העמותה “בגד קפה”, כי זו בהחלט מטרה טובה וראויה.

עמותת אישית, טלפון 03-5474440, [email protected]

חנות בגדקפה, שבטי ישראל 102 רמה”ש

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

מחליפה עונות - קיץ - חורף

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך. אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה