הבלוג של איה תמרי

ayatamari

יועצת לכלכלת המשפחה, מלווה משפחות ויחידים לניהול נכון ולצמיחה כלכלית. אמא ל-3 בנות, גרושה, סקרנית, אוהבת לקרוא הכל (כמעט) חובבת סדר ובהירות בכל דבר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוגוסט 2011

אני לא מתחברת בכלל לחגיגות הולנטיינס דיי. זה בכלל לא חג שלנו ובאופן עקרוני אני חושבת שכשיש אהבה בחייכם, כדאי שתחגגו אותה כל הזמן ולא רק ביום ייעודי לכך.
אבל מאחר והרשת והעיתונים ומכל עבר אני רק רואה פרסומות למתנות מיוחדות לציון היום הזה אז חשבתי לכתוב כאן משהו שחשוב לי.

שמעתם פעם את המשפט – “כשהכסף נגמר האהבה בורחת דרך החלון”?
כמה שזה נכון.

הנתונים המדהימים הם שיותר מ-70% מהזוגות שמתגרשים, מתגרשים בכלל השיח שלהם על כסף או היעדר השיח בנושא הזה.

יום האהבה

על גברים נשים וקניות

כבר כתבתי כאן בעבר על כך שנשים וגברים מתנהלים בצורה שונה ומתייחסים לכסף אחרת.
אני רואה את זה כמעט בכל פגישה עם כל זוג שמגיע אלי לייעוץ. בדרך כלל אין תכנית ברורה לאן הם שואפים, הם לא מנהלים שיחות על המטרות המשותפות שלהם, שצריך גם לתרגם אותן לכסף.
מרבית הזוגות שפגשתי לא ניהלו בכלל את הכסף שלהם ואם זה כבר קרה, בדרך כלל היה אחד מהם (כמעט תמיד הגבר) שהיה אחראי לנושא הבנקים, והשני שפשוט העדיף לא לדעת.
מה זה עושה לקשר ביניהם? זה שאחראי על הקשר עם הבנק הוא זה שמרגיש שכל כובד האחריות מוטל על כתפיו , בן הזוג השני משחרר בשמחה את האחריות ומתנהל כי זה לא נוגע לו.
מה זה עושה לזוגיות שלהם? לא משהו טוב.
זוגות שלקחו יחד אחריות והחלו לעשות תהליך של שינוי כלכלי, חוזרים אלי ומספרים לי שזה העצים את הקשר ביניהם, הפך אותו לשוויוני יותר, חיזק את התקשורת ביניהם.

אז איך משפרים את התקשורת הזוגית בכסף?

1. פעם בחודש, אני ממליצה לעשות את זה כמה ימים לפני שחודש חדש מתחיל, לשבת יחד ולתכננן מה קורה בחודש הקרוב. אם אתם רואים שאתם לא מצליחים לעמוד בזה – תקבעו ביומן, כמו דייט, שבו ועשו את זה.
2. הכניסו לתקציב ה כ ל, גם בגדים, גם בילויים. אני תמיד אומרת שחשוב לקבוע דייט לפחות פעם בחודש, רק שניכם – טוב לזוגיות ולתקשורת בכלל.
3. החליטו מראש שאתם משתפים זה את זה בהכל, לא מסתירים קניות, לא מייפים את המחיר (זה היה במבצע).
4. מקצים בתקציב סכום כסף אישי לכל אחד מכם, אותו אתם יכולים לבזבז בלי תירוצים או הסברים.
5. חשוב שבכלל תדברו על החזון הזוגי שלכם – לאן אתם רוצים להגיע, כי חלק מזה בוודאי צריך לבדוק כמה זה עולה.. כשהמטרה הזוגית שלכם ברורה, יהיה קל יותר להשיג אותה.

אין לי ספק שהרגלים כלכליים נכונים יכולים לשפר את הזוגיות ולהעלות אותה על הפסים הנכונים. תנסו, מומלץ!

ולסיום, שיר נחמד ליום האהבה.

איה תמרי,
יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה

http://ayatamari.co.il/

 

עוד מהבלוג של איה תמרי

תצוגה מקדימה

היום יומולדת

יש לי יומולדת. אני בת 48, לא מורידה רגע, לא מצניעה את הגיל. כל מה שיש לי הרווחתי ביושר. לא מתסכלת אחורה בחרטה. מרגישה שלמה עם עצמי. נתתי לעצמי מתנת יומולדת נהדרת, נסיעה של 8 ימים לבוסטון ולניו יורק – לבד, ביקור משפחתי וגם חופש...

תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי מאמא שלי על כלכלת המשפחה

הפוסט הזה מוקדש לאמא שלי שנפטרה לפני שבע שנים. בדיוק ציינו את יום השנה לפטירתה. אמא שלי הייתה ניצולת שואה. למה אני כותבת את זה? כי הייתה לזה השפעה גדולה על ניהול הבית. צניעות: אנחנו 5 אחים, גדלנו בבית מגונן (לפעמים יותר מדי)....

תצוגה מקדימה

מחליפה עונות - קיץ - חורף

סיבוב קצר בקניון ביום שישי האחרון הבהיר לי שהחורף כבר כאן (וגם המבול שירד כשיצאתי משם). כל חלונות הראווה מלאים במגפיים ובגדי חורף רציניים, למרות שבכלל עדיין לא קר כל כך. אין כמעט אישה שלא שמחה לצאת לסיבוב שופינג עם פתיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה