הבלוג של איה כהן

המאמא הספורטיבית

מה גורם לאלפי נשים מכל הארץ להתמכר לכדורשת, לא לפספס שום אימון לעולם ולהפוך לחלק מהקהילה הכי מחבקת שיש? אני איה כהן שחקנית ותיקה במאמאנט, ליגת הכדורשת לאימהות ובבלוג שלי אני כותבת על כדורים, רשתות, וקהילת הנשים שאני הכי... +עוד

מה גורם לאלפי נשים מכל הארץ להתמכר לכדורשת, לא לפספס שום אימון לעולם ולהפוך לחלק מהקהילה הכי מחבקת שיש? אני איה כהן שחקנית ותיקה במאמאנט, ליגת הכדורשת לאימהות ובבלוג שלי אני כותבת על כדורים, רשתות, וקהילת הנשים שאני הכי אוהבת

עדכונים:

פוסטים: 7

עוקבים: 1

החל מפברואר 2017

במאמאנט לא רק הקבוצה שלך הופכת לחלק מהחיים, אלא הליגה כולה היא קהילת אחת גדולה ומרגשת. איך נראים המפגשים של קהילת הנשים הכי גדולה בארץ?

15/03/2017

בפוסט הקודם סיפרתי לכן על כוחה של הקבוצה ועל ההפסד המעליב שחוויתי מול קבוצת שמשוני ג’ האגדית. אמנם במגרש כל קבוצה תעשה הכל כדי לנצח, אבל מה עם החיים עצמם? הרי לא הגיוני שכל כך הרבה נשים יתחברו ביחד בלי שיצא מזה משהו מדהים. וכך נולדה לה קהילה, או כמו שאנחנו קוראות לזה – סטרט אפ חברתי, אם את במאמאנט את אף פעם לא לבד. מוצאי שבת בברים של גבעתיים זה היום שלנו, הבנות. קבוצות קבוצות אנחנו גודשות את הברים בסיומו של כל מחזור ליגה. פעם, עוד לפני שחברת “דלתא” נתנה חסות וסיפקה חולצות מחמיאות, ניתן היה לזהות אותנו בזכות החולצות בוורוד זרחני, או ירוק חרדלי.

שמונה פאבים יש בגבעתיים, כמספר הקבוצות המנצחות בכל מחזור. השמועה אומרת שהליגה תתרחב רק אם יפתחו עוד בר. בכל בר יושבות הבנות שניצחו (המפסידות שותות איייס קפה ב-5 שקלים מהקופיקס וחוזרות הביתה). בברים של גבעתיים, בכל מוצאי שבת נוצרת ומתחזקת הקהילה שלנו, קהילת המאמות. לא רק בגבעתיים, בכל המדינה, כל המאמות ערבות (גם כשאנחנו יריבות) זו לזו.

צילום: אלבום פרטי

איך נראית ערבות הדדית של נשים? כמו שאתן מדמיינות. היא יכולה להיות אינטנסיבית, מחבקת, אוהבת, נרתמת. הנה למשל, באחד הכנסים הארציים שהיו לנו, ממש לא מזמן, דיברה חולת סרטן על חברותיה מהקבוצה, על ההירתמות לעזור לה בבישולים, בהסעות לטיפולים, ועם הילדים. ומתוך קריאתה לבנות המשתתפות של “צאו להיבדק”, יצאו בנות רבות להיבדק ובחלקן התגלתה המחלה בשלביה המוקדמים. חייהן ניצלו. ובפעם אחרת, עצובה יותר, שכבר היה מאוחר מדי, ואחת השחקניות בילתה את ימיה האחרונים איתנו, נמכרו צמידים לשחקניות וכסף רב נתרם רק לבזבוזים, לחוויות טובות ואחרונות שלה יחד עם משפחתה.

צילום: יוסי לזרוף

חלק אחר של החיבור הנשי הגדול נוצר במשחקי ידידות בין הקבוצות . ה”טינדר” של מאמאנט היא קבוצת “וואטצאפ” בשם המקורי “משחקי ידידות”. בקבוצה הזו קבוצות מכל רחבי הארץ מחפשות קבוצות לשחק איתן. החיזור הוא אגרסיבי, אין מקום לצניעות ותמיד רצוי ליפות את הקבוצה. “קבוצה חזקה עם ארבע מנחיתות תותחיות מחפשת קבוצה דומה”.אנחנו נפגשות, בדיוק כמו בבליינד דייט, בוחנות האחת את השנייה במבטים חטופים, מגששות ומנסות לזהות מי המנחיתה התותחית ומי בולמת כל כדור, מה שיפה הוא שגם כאן המראה הרבה פעמים מטעה. הנמוכה יכולה להיות מעולה והגבוהה גמלונית ומסורבלת. כל משחק ידידות מסתיים בארוחת שחיתות, או לפחות באיזה נשנוש של אחרי משחק, כיד הדימיון הטובה על המארחות.

צילום: אלבום פרטי

מכל קצוות הארץ קמה לה קהילה וחברות בה נשים שונות, מעדות שונות מערים שונות מזרמים שונים מדתות שונות זה היופי שבמאמאנט, את פוגשת ומכירה נשים שלא היית פוגשת לעולם לולא הכדור והרשת. נשים מרשימות, מעניינות, נשים שגורמות לך לעשות בעצמך, אפילו אם הכרתם רק לפני חמש דקות. זאת הקהילה המיוחדת שלנו, כל אחת יכולה להיות חלק ממנה וכמה שזה כיף להצטרף.

 

צילומים: אלבום פרטי, יוסי לזרוף

עוד מהבלוג של איה כהן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

חברות, יש לנו חפרפרת בארגון

בשבוע שעבר כתבתי איך מתוך המגרשים ובין כדור לרשת קמה לה קהילת נשים תומכת ומרגשת. אבל עם כל הכבוד לקהילה,למשחק, כמו שאומרים, יש חוקים משלו והחוק החשוב ביותר הוא שחייבים לנצח. כל ניצחון מתחיל בעבודת הכנה או יותר נכון...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הפעם הראשונה שפגשתי את הרשת

בפעם הראשונה ששמעתי את השם "מאמאנט" עלתה בי תחושה לא נוחה. אפשר להגיד אפילו דחייה. אף פעם לא התחברתי לאחווה נשית, סולידריות  או העצמה נשית . כל המילים האלה היו עבורי סיסמאות...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה