הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

המוסד הישראלי חובר ליתר סוכנויות הביון המובילות בעולם כדי לאתר את האשם בסדרת פיגועים.

23/03/2020

90559200_2882738191807185_8179522266111934464_n

House of Spies / Daniel Silva

448 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: טל ארצי | שנת הוצאה בארץ: 2020

זהו הדניאל סילבה הראשון שלי.

באתי אליו עם ציפיות גבוהות וסקרנות רבה.

גודל האכזבה כגודל הציפייה.

ולא, זו לא אני, זה הוא. אסביר.

גבריאל אלון הוא ראש “המשרד” ויחד עם צוותו הוא נחוש למצוא את האחראי לשרשרת הפיגועים שפקדה את לונדון ואת פריז בעקבות אירועי 9/11. ברור לו שהאשם קשור לדאעש אבל הוא חייב למצוא קצה חוט ולהתקדם משם.

גבריאל נאלץ לקחת שותפים שביום רגיל לא היה שוקל שותפות איתם כי עקרונותיו ועבודתו אינם מרשים זאת. השותף הוא איש עשיר מאוד, מסעדן ידוע, בעל רשת בתי מלונות וסלב בשל היותו עשיר.

אותו אדם עונה לשם ז’אן לוק מארטל. מתחת למעטה הזוהר מסתתר בעצם סוחר סמים. בזכות קשריו של ז’אן-לוק, מצליח גבריאל להתחקות אחר האשם.

הסיפור מסופר בגוף שלישי מפיהן של שלל דמויות ואני אומרת שלל כי ישנה כמות מטורפת של דמויות. רק אחת מהדמויות סיקרנה אותי וזה כריסטופר קלר.

אנו זוכים לראות שיתוף פעולה בין המוסד לבין סוכנויות הביון המובילות בעולם:, ה- CIA, האם איי 5 והאם איי 6 הבריטיות וכן לבין ה- DSGI הצרפתי.

העלילה נעה בין ישראל, אנגליה, צרפת, מרוקו ואיפה לא. לא אהבתי בכלל את העושר המוגזם בפירוט תיאורי מקומות ואנשים.

עד ל- 53% שקלתי לנטוש ותהיתי מדוע לא עשיתי זאת. מתח לא היה, סקרנות במידה מועטה ובעיקר כדי לדעת מה זיכה את הסופר באהדה הרבה בארץ ובעולם.

אחרי 53% הייתה עליית מדרגה בהתפתחות העלילה ואגיד שעשרים האחוזים האחרונים היו הכי טובים בו וטובי זה מושג יחסי, כן?

ציפיתי ליותר מתח מאשר דיבורים בין האנשים. ציפיתי לתפניות מרעישות. ציפיתי לאקשן שאכן היה אבל במידה זעומה. מתח פסיכולוגי אפילו לא היה לי פה ואני בולעת את הגלולה המרה ואומרת שלקח לי שבוע לסיים מותחן שביום טוב ובלחץ עצומים היה לוקח לי עד שלושה ימים לסיים.

הכתיבה עצמה מלמדת על מוח קדחתני ואני די בטוחה שאילו כתב מותחן פסיכולוגי, זה היה יכול להיות מעולה.

אציין לשבח את התרגום הנהדר ואת העובדה שנעשה עבודה הגהה רצינית על הספר וזה מאוד חשוב.

הבנתי מתקציר הספר (שעולה לכדי סקירה אפילו) שהדמויות שבספר הן דמויות חוזרות מספרים קודמים של הסופר. היו כמה סצנות בספר שהרגשתי שישנה התייחסות לאירועים קודמים אבלזה לא העיב על העלילה הנוכחית.

אז כנראה דניאל סילבה ואני ניפרד כידידים. שמחתי להיחשף לסופר אהוב ומוערך.

אם אתם חושבים שזו דווקא אני ולא הוא, אשמח שתקראו, תתרשמו ותשתפו אותי בדעותיכם. אולי זה התזמון, אולי כי זה הראשון שלו שאני קוראת…אינני יודעת.

לרכישה בדיגיטלי / קינדל במחיר מבצע:

https://indiebook.co.il/shop/בית-המרגלים

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

התלקחות / דנה לוי אלגרוד

ז'אנר: רומן רומנטי 372 עמודים | הוצאה: עצמית | עריכה: נועה טל | עיצוב העטיפה: יסמין שפר | שנת הוצאה בארץ 2018 לספרים של דנה יש לגשת במצב רוח המתאים. שמרתי את התלקחות מאז המכירה...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אין כמו הבית, אין כמו רום / טילי קול

ז'אנר: רומן רומנטי, קולג' הוצאה: בוקטיק הוצאה לאור | תרגום: מילי שמידט | שנת הוצאה בארץ: 2019 בתור אחת שאוהבת פוטבול אמריקאי, התלהבתי לקראת הדואט הזה. עזבו שהסופרת הביאה לי את...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה