הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

מתי מחליטים להתערב כשמדובר באנשים זרים? האם ברגע שמתברר שהיינו צריכים לעשות משהו ולא עשינו זאת, נטל האשמה יתן לנו להמשיך בחיינו בשקט?

21/02/2020

87058683_2813349588746046_1689966878178410496_o

I Am Watching You / Teresa Driscoll

ז’אנר: מותחן פסיכולוגי
336 עמודים | הוצאה: מטאור הוצאה לאור | תרגום: ימימה עברון | שנת הוצאה בארץ 2020

כולנו נתקלים במצבים שאנו מרגישים צורך ודחף להתערב בהם לטובת הצעירים מאיתנו. כנראה זה מובנה בכל מבוגר אחראי שחשוב לו ביטחונם של אלו שניסיונם מועט מזה שלו.

אבל, ברגע שמפעילים שיקול דעת וחושבים לעומק איך זה ייראה שבתור זרים אנו מרשים לעצמנו להתערב, זה נתפס כחוצפה וחריגה בוטה ממקומנו, מחליטים לא להתערב.

האם זה נכון להתערב? האם זה נכון לא להתערב? מתי יש להתערב? האם נתחרט? האם נכה על חטא?

התשובה אינה חד משמעית. לרוב, נמשיך לחיות כאילו כלום לא קרה כי באמת כלום לא יקרה, לא כזה שידוע לנו בכל אופן.

זה לא המקרה של אלה לונגפילד. בנסיעה ברכבת היא עדה לשיחה בין שני גברים צעירים לבין שתי נערות, אנה ושרה, ובמהלך השיחה היא לומדת ששניהם בדיוק השתחררו מהכלא ומפלרטטים עם הנערות ומציעים להן לבלות יחד. לרגע קט, היא נתקפת דחף עז להתערב ואז מחליטה שלא.

למוחרת היא שומעת בחדשות שאנה נעדרת. אכולת חרטה היא פונה למשטרה ושערי הגיהנום נפערים.
שמה דולף לתקשורת.
הרשתות החברתיות גועשות.
אצבע מאשימה מופנית אליה.
ואם לא די בכך, מישהו טורח לשלוח לה גלויות נאצה.
מבוהלת, מחליטה לא לשתף את בעלה ואת המשטרה… צעד חכם?

מה עלה בגורלה?
לאן נעלמה?
האם נפגעה?
האם נרצחה?

חולפת לה שנה מתוחה שבמהלכה אלה שקועה באובססיביות במחשבות על אנה. ואז בטלוויזיה מעלים תוכנית לכבוד יום השנה להיעלמה של אנה, מה שמעורר גל חדש של התעניינות ומוביל לעוד התפתחויות.

הסיפור מסופר בגוף שלישי מנקודת מבטן של כמה דמויות ובגוף ראשון מנקודת מבטה של אלה. הכתיבה קולחת ומושכת. הפרקים קצרים ואת זה אני מאוד אוהבת. העלילה פתלתלה והסופרת זורקת כמה רמזים (בוטים יש לומר) ואז מנסה למשוך את זה למקום אחר כדי לבלבל את הקוראים ולגרום להם לפקפק במסקנות אליהן הגיעו.

לכל אחת מהדמויות תרומה לעלילה ולכל אחת סוד משלה.

הסיפור שוטח בפנינו כמה נושאים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת ולייחס להם חשיבות רבה וכמובן, אשאיר לכם לגלות אותם ולנהל בינכם לבין עצמכם את הדיון המתבקש:
מה אני הייתי עושה?
איך אני הייתי מתנהג?
איך אפשר לוודא שכלום לא נעלם מעינינו?
למי להאמין?
למה להאמין?
למי לתת עדיפות עליונה?
מהו הערך החשוב ביותר בעינינו?

חייבת לציין שהסוף, על אף היותו לא מפתיע במיוחד, לא עבר אצלי בצורה חלקה. היו “אשמים” פוטנציאליים אחרים עם “סיבות” ומניעים יותר חזקים ומשכנעים בעיניי. יחד עם זאת, זהו ספר קצבי, חביב ודי לייט המשלב דרמה בצד המתח כי שזורים עוד אירועים קטנים הגורמים לנו לחשוב, לתהות ולהסתקרן מעבר לקו הראשי. מומלץ בחום למי שמחפש להתוודע לז’אנר המתח אך חושש לצלול לתהומות ההארד קור האהוב עליי, ועיניכם רואות, שאפילו בתור חובבת הארד קור, נהניתי ממנו רבות. מומלץ!

*** הספר משתתף במבצע 39.90 ₪ ברשת סטימצקי

לעותק דיגיטלי במחיר מבצע:
https://indiebook.co.il/shop/אני-עוקב-אחריך

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

להמר על הכל / אילת סווטיצקי

ז'אנר: רומן רומנטי הוצאה: דבש | שנת הוצאה 2019 ספר שלישי בסדרת חיים שלמים לחיות. קדמו לו "חיים שלמים לחיות" ו- "להציל את מרגו". הספר הזה עוסק בשתי הדמויות שהכי אהבתי ב"להציל את...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

נישואים גנובים / דאיין צ'מברלין

  The Stolen Marriage / Diane Chamberlain, 2017 ז'אנר: רומן היסטורי 416 עמודים | הוצאה: ...

תצוגה מקדימה

מטורפת / קלואי אספוזיטו

Mad / Chloe Esposito, 2017 ז'אנר: פרוזה תרגום 411 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים | תרגום: גליה וורגן | שנת הוצאה בארץ: 2018 זה ספר שתפס את עיני בגלל הכותר המעניין והכריכה המזמינה. הפעם כן...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה