הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

כשהזנחה פושעת מציבה ילדה אחת במצב בלתי אפשרי והיא מוצאת נחמה ואהבה בבנאדם היחיד שבאמת רואה אותה…גבר מבוגר. אהבת אמת או סטיה?

05/02/2020

84039776_2778065028941169_5117482592932724736_o
All the Ugly and Wonderful Things / Bryn Greenwood
ז’אנר: פרוזה תרגום
422 עמודים | הוצאה: עם עובד – הוצאת ספרים | תרגום: מירב זקס-פורטל | שנת הוצאה בארץ 2018

וייבי קווין היא בת שמונה כשהסיפור מתחיל. אביה סוחר סמים ואמא שלה נרקומנית. היא לא מסוגלת לאכול ולא לדבר עם אנשים ומקל וחומר להרשות לאנשים לגעת בה כי היא מפחדת. אין לה אמון באף אחד. היא לא בוטחת באיש ולא שהייתה לה סיבה לזה בכלל.

בין אנשיו של אביה ישנו גבר צעיר בשם ג’סי ג’ו קלן והם נפגשים במקרה כשהוא התהפך עם האופנוע שלו. החיבור ביניהם כמעט מיידי.

היא ילדה אומללה שנסיבות חייה כפו עליה הסתגרות מתוך בחירה וכל מאמציה מופנים לטיפול בדונל, אחיה הפעוט והוא, גבר אומלל אשר חייו לא שפרו עליו. ובגלל שהיא דאגה לו, הוא החליט לדאוג לה בחזרה.

עם הזמן, הקשר בין השניים מתפתח לכדי תלות הדדית תוך התאהבות בשמי הלילה ומערכות הכוכבים שוויבי כה אהבה.

בתוך חיים מלאים בסמים, אלכוהול, סקס ואלימות, נרקם ביניהם קשר נדיר המתפתח מחיבה לאהבת אמת.

הסיפור מחולק לחמישה פרקים המסופרים לסירוגין מפיהן של שלל דמויות בספר בגוף ראשון. חייבת להגיד שהכתיבה פשוט מאוד מדהימה. התפתחות העלילה הייתה איטית למדי עבורי ומודה שבהתחלה די התאכזבתי כי כנראה שבאתי אליו עם ציפיות גבוהות.

ככל שהעלילה התפתחה ואנשים גילו על הקשר בין ויבי וקלן, התחלתי להישאב יותר ויותר ובהחלט נפלתי שדודה לרגלי הסופרת!!! התאהבתי בדמותה של ויבי. מודה, קשר שנרקם בין ילדה לגבר בוגר, לא עובר לי בגרון. אבל איני מנותקת מהמציאות ולא חסרים סיפורי נישואין, אהבה ואפילו יחסי מין בין אם חולפים לבין אם מתמשכים בין נערות לבגירים. פער של 12 שנים נשמע תהומי ברגע שההיכרות מתחילה בגיל צעיר ומכאן הזעזוע שאופף את העלילה.

הסיפור מציג לראווה כיצד אורח חיים מתירני והולל של הורים עלול לסבך את חייהם של ילדיהם. ילד אמור לגדול בסביבה תומכת ואוהבת, לא בסביבה של סמים ופשע.

הייתי עדה בספר הזה להחלטות שכל אחד מקבל מהמקום שלטעמו הוא הכי טוב.
כעסתי שלא באמת היה איכפת מהילדים.
כעסתי שלמשטרה אין מה לעשות.
כעסתי שהרשויות העלימו עין.
תיעבתי את זה שהורים מסוגלים לקבל דברים חריגים כבסדר.

הסיפור חולש על פני כמה שנים טובות ומלווה את ויבי מגיל שמונה ועד גיל 21. ההתפתחות של דמותה הייתה נפלאה בעיניי. לא הייתה ולו דמות אחת מיותרת בבליל הדמויות בסיפור הזה. בחלק החמישי דהרתי בקריאה וסיימתי את הספר פעורת פה!

כמה כאב! כמה סבל! כמה אהבה! כמה הקרבה! ומנגד, כמה אנוכיות, שנאה, תיעוב עצמי, חוסר החלטיות, רוע ונבזיות בבני אדם. הניגודים הללו פשוט הביאו לי סיפור אדיר, סיפור שאינו תלוש מהמציאות. הסתכלו סביב ותמצאו דוגמאות בשפע.

חייבת לציין לשבח את העבודה הנפלאה בתרגום, העריכה וההגהה שהיו לעילא ולעילא מה שהעצים את חווית הקריאה שלי.

יוצאת בקריאה להבאת ספרים נפלאים כאלו לעולמנו כי כל מה שמזעזע אל עולמי ולו לרגע, מוציא אותי מאזור הנוחות שלי ומציב בפניי מראה המשקפת את מציאות עולמנו הוא בגדר חובת קריאה.

קבלו חובת קריאה ממני.

לרכישה:
https://indiebook.co.il/shop/כל-מה-שקרה-שם-באמת

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

שתי פנים לאהבה / מיכל אדלר

ז'אנר: רומן רומנטי 100 עמודים | הוצאה: פנדורה | שנת הוצאה בארץ 2016 אמיר הוא גבר צעיר, תכף בן 40, מתעורר כואב ודואב לעולם שחור. הוא שוכב במיטת בית חולים לאחר שעבר עוד ניתוח...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

להמר על הכל / אילת סווטיצקי

ז'אנר: רומן רומנטי הוצאה: דבש | שנת הוצאה 2019 ספר שלישי בסדרת חיים שלמים לחיות. קדמו לו "חיים שלמים לחיות" ו- "להציל את מרגו". הספר הזה עוסק בשתי הדמויות שהכי אהבתי ב"להציל את...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה