הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

האם הסוד לשינוי חיינו לטובה טמון בספרי עזרה עצמית?

30/01/2020

83537224_2768292253251780_7540319751080247296_n

 
Help Me / Marianne Power

ז’אנר: פרוזה תרגום
352 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: כפיר לוי | שנת הוצאה בארץ 2019

אז את רווקה בת 36 שלא עונה על הסטראוטיפ הרווח בחברה המערבית לאישה יפה ומושכת כי את לא רזה. זו בדיוק מריאן. וכדי לשנות את חייה לטובה, למצוא אהבה, להגשים את עצמה מבחינת קריירה ולשפר את מצבה הכלכלי מה עושה?
בונה תוכנית.
טוב, זה לא בדיוק מדוייק.
התוכנית שלה כוללת הסתמכות מוחלטת על ספרי עזרה עצמית.
התוכנית “גאונית”: במשך שנה שלמה, היא תחיה כל חודש על פי הנחיותיו ותובנותיו של ספר עזרה עצמית אחר.

הרמתם גבה?
גלגלתם עיניים?
קחו מספר ועמדו בתור.

מריאן כותבת את תלאותיה בכל אחד מהחודשים הללו. כל חודש מובא בפרק המתהדר בכותר של ספר. היא שוטחת בפנינו סיכום של כל ספר על שלל תובנותיו והנחיותיו ומראה לנו כיצד היא מיישמת אותן הלכה למעשה.

הסיפור מסופר בגוף ראשון והוא מהווה בעצם תיאור מדוייק למסע העזרה העצמית שהסופרת עשתה באמת. זה בחד עצמו גרם לגבה השנייה להתרומם בעקבות הראשונה ושתיהן נגעו בקו השיער. מה גורם לאישה שהיא עיתונאית ועצמאית להפקיד את חייה בידי ספרי עזרה עצמית?

קל להזדהות עם הסיטואציות אותן עברה מריאן. קל להזדהות עם פחד, עם כאב מדחייה, עם חשש משינויים ובהחלט מתסכול כשהדברים לא מתרחשים כמו שציפינו. היו כמה פעמים שגיחכתי אבל למען האמת? צקצקתי וגלגלתי עיניים בשרשרת.

אז אם הגעתם למסקנה שאיני מחובבי הז’אנר של עזרה עצמית, קלעתם בהחלט. לצעיר הרב, יצא לי לקרוא חלק מהספרים המוזכרים במסעה של מריאן והם לא זכורים לי בחיבה מיוחדת. אני ריאליסטית צינית ולכן היה לי מאוד קשה להתחבר לרעיון שמישהו יפעל על סמך משנה או פילוסופיה שמחבר כזה או אחר התווה.

בדומה למריאן, ניהלתי שיחה על הספר והתוכן שלו עם אמא שלי שהיא אישה חכמה ומשכילה מאוד. אני מספרת לה מה מפריע לי בספר, במיוחד לאור העובדה שגם היא קראה חלק מהספרים המוזכרים בו והיא אמרה דבר שונה (כרגיל) ממה שאני טענתי: “לדעתי אילו קראת ספרי עזרה עצמית בשלב מוקדם בחיים, לפני שסיימת לימודים, פיתחת קריירה ואופי משלך, סיכוי גבוה שהיית מושפעת מספרים אלו גם. את במקום בחיים שאת מציאותית כי השתפשפת וראית עולם והבנת איך הדברים עובדים, עבורך במיוחד, ופיתחת יכולת הבחנה בין מה מתאים לך ומה לא. אם הרעיון מקומם אותך, חשבי שיש כאלה שספרים מסוג זה באמת עוזרים להם ומעניקים להם נחמה, אז למה לא?”

יומיים שאני חושבת על מה שהיא אמרה וכרגיל, אני מסכימה איתה (אנחנו דומות מאוד למרות השוני בינינו) ולכן אגיד שהמסקנה המתבקשת היא (בדומה לזו שמריאן הגיעה אליה ביזע ודמעות) שכדי לשנות דברים, צריכים תוכנית עבודה מציאותית הכוללת רשימת מטלות ברות ביצוע ומטרות שניתן להגשים. בנוסף, אם ספרי עזרה עצמית עושים טוב על הלב, אז למה לא?

באם תחליטו לקרוא, מאחלת לכם קריאה מהנה.

לרכישה:
https://indiebook.co.il/shop/הצילו

 

עוד מהבלוג של ayaib

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

להמר על הכל / אילת סווטיצקי

ז'אנר: רומן רומנטי הוצאה: דבש | שנת הוצאה 2019 ספר שלישי בסדרת חיים שלמים לחיות. קדמו לו "חיים שלמים לחיות" ו- "להציל את מרגו". הספר הזה עוסק בשתי הדמויות שהכי אהבתי ב"להציל את...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

נישואים גנובים / דאיין צ'מברלין

  The Stolen Marriage / Diane Chamberlain, 2017 ז'אנר: רומן היסטורי 416 עמודים | הוצאה: ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה