הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 147

החל מיוני 2018

אנבל 2: צ’ארלי חוזרת לעיירת הולדתה רק כדי לפתור תעלומה בת מעל לשלושים שנה!

02/01/2020

francheska_master

ז’אנר: מתח

412 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: יעל צובארי | שנת הוצאה בארץ 2019

ספר שני בסדרת השוטרת צ’ארי לאנגר. קדם לו אנבל ולא, לא מומלץ בכלל לקרוא כבודד.

חברתה של צ’ארלי מתקשרת אליה כשהיא בעיצומה של חקירה אך בתפקוד לקוי לאור בעיותיה האישיות. המפקד שלה מעודד אותה לצאת לחופש וזו מנצלת את הזדקקותה של חברתה אליה ומחליטה לנצל את הצעתו של המפקד. מה שלא כיפי בעסק זה שהיא נאלצת לחזור, שוב, לעיירת הולדתה שאליה חזרה כשחקרה את המקרה של אנבל אך כשחברה מבקשת עזרה, היא מתייצבת.

בהגיעה לעיירה, רדופה מחלום אודות אחוזה, היא מחליטה לחפש את יוהן באינטרנט, אותו עיתונאי שפגשה בחקירת אנבל ואז היא נתקלת בכתבה שהוא פירסם אודות היעלמותה של בחורה בשם פרנצ’סקה מזה מעל לשלושים שנה.

היא מופתעת שלא שמעה מעולם אודות המקרה ומחליטה לחקור. מתברר שפרנצ’סקה הינה בת למשפחה מאוד אמידה אשר נעלמו עקבותיה לאחר התאבדותו לכאורה של חברה הטוב ביותר, פול ברגמן אשר פרנצ’סקה טענה בתוקף כי הוא נרצח וכי יש לה רשימת חשודים.

מסובך? ללא ספק! מה עלה בגורלה של פרנצ’סקה? האם ברחה מיוזמתה כפי שחלק שיער? האם התאבדה כפי שהרוב טען? מדועהחקירה נסגרה במהרה? האם פול התאבד או שמא נרצח? מה פשר החלומות של צ’ארלי?

הסיפור מסופר בגוף שלישי בתיאור קורותיה של צ’ארלי ואת המתרחש בחקירתה ובגוף ראשון מנקודת מבטה של פרנצ’סקה ובכך אנחנו מגלים טפח ועוד טפח אודות מה שבאמת קרה. כשהעבר וההווה מתמזגים יחדיו, הקורא מקבל את התמונה השלמה.

אישית נהניתי מאוד מכתיבתה של לינה. המתח הסקנדינבי נבנה לאט והוא עתיר שמות ופרטים. הכתיבה מהודקת ומעוררת סקרנות מפרק לפרק. קשה לי להגיד שהופתעתי מהסוף של החקירה אך שוב, מה שחשוב לי זה הדרך בה הסופרת מובילה אותי לאותה תגלית והיא הייתה נהדרת.

באשר להיותו ספר שני ביחס לראשון, לטעמי האישי הוא עולה עליו בטיב העלילה ובדרך בה הסופרת מציגה את התמודדותה של צ’ארלי עם השדים מהעבר, התגליות המרעישות אודות אמא שלה ועברה שלה. השימוש בחלום בתור טריגר הוסיף עניין בהחלט. אומנם בשני הספרים החקירות נפרדות וסגורות אך לדעתי חובה לקרוא את אנבל קודם כי בספר הזה ישנן הרבה מאוד הפניות לאנבל ולאירועים שהתרחשו בו גם בקשר לדמויות המשניות. אז בכדי לא להרגיש שיש חורים רציניים בעלילה (ויהיו לכם), אני ממליצה בחום לא לפסוח על אנבל כדי לקבל את תחושת הרצף, ההמשכיות ומדד להשוואה בהתפתחותה של צ’ארלי.

נהניתי מאוד וממליצה לכם לקרוא.

 לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

נישואים גנובים / דאיין צ'מברלין

  The Stolen Marriage / Diane Chamberlain, 2017 ז'אנר: רומן היסטורי 416 עמודים | הוצאה: ...

תצוגה מקדימה

מטורפת / קלואי אספוזיטו

Mad / Chloe Esposito, 2017 ז'אנר: פרוזה תרגום 411 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים | תרגום: גליה וורגן | שנת הוצאה בארץ: 2018 זה ספר שתפס את עיני בגלל הכותר המעניין והכריכה המזמינה. הפעם כן...

תצוגה מקדימה

שתי פנים לאהבה / מיכל אדלר

ז'אנר: רומן רומנטי 100 עמודים | הוצאה: פנדורה | שנת הוצאה בארץ 2016 אמיר הוא גבר צעיר, תכף בן 40, מתעורר כואב ודואב לעולם שחור. הוא שוכב במיטת בית חולים לאחר שעבר עוד ניתוח...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה