הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מיוני 2018

The Stepmother / Claire Seeber, 2016

ז’אנר: מותחן פסיכולוגי

326 עמודים | הוצאת: ספר לכל | תרגום: נעמי גליק-עוזרד | שנת הוצאה בארץ 2018

היה היתה אישה נחמדה ושקטה בשם ג’יני. לג’יני בן בשם פרנק ואחות בשם מרלנה. חייה של ג’יני הנחמדה לא היו נחמדים כלל וכלל. היא סבלה מילדות איומה אך ניסתה בכל כוחה להישאר אופטימית. יום אחד היא מתאהבת, ולמרות ליבה השבור והדואב ממה שעברה, היא מתמסרת לרגשותיה כי היא פשוט ג’יני, אופטימית נצחית. לאביר על הסוס הלבן, או ברכב השחור, הגדול והיקר, קוראים מתיו קינג. מלך! בדיוק כפי שמגיע לה. הם מתחתנים וחיים באושר ובעושר עד עצם היום הזה. לא, החלק האחרון לא נכון. למה? תכף אסביר.

אתם מבינים, לכל חבילה מושלמת חייב להיות משהו בלתי מושלם. חייב שיהיה משהו ולו הקטן שבקטנים שעלול לאיים על שלמותה. במקרה של ג’יני מדובר באיחודן של שתי משפחות, שלה עם בנה פרנק ושל בעלה מתיו עם התאומים שלו סקרלט ולוק ואל נשכח את האקסית המושלמת שלו, קיי.

ג’יני היא מורה בהכשרתה וככזו, היא מנסה להכיל את ילדיו של בעלה, להפגין סובלנות כלפי האקסית המוחצנת שלו והכל למען מטרה אחת ויחידה: למזג את שתי המשפחות למשפחה אחת גדולה ומאושרת. בר ביצוע בהימצא כוונות טובות ולבבות טהורים. אך בממלכת קינג, הדברים מתנהלים אחרת. הם גרים בבית עצום, אפלולי ומאיים. או שמאא אלה החששות ממקום חדש ויוקרתי שלא תיארה לעצמה ג’יני שיבוא יום ותקרא לו בית? או שמא בגלל רוחות רפאים, חריקות וצלילים? קולות וחיזיונות? או אולי חוסר ביטחון בכך שהיא ראויה לבעל כזה? נאה, אסרטיבי ומאוד אמיד? או הפחד מכישלון בקירוב לבבות הילדים? או בעצם אולי, רק אולי, החשש פן יתגלו סודות איומים שכל אחד מהם מנסה לקבור?

נשמע מעניין, נכון? זה כאין וכאפס לעומת מה שעבר על ג’יני בבית הזה. דברים מוזרים מתחילים להתרחש. התנהגויות בלתי מוסברות. הבעות פנים משתנות מהר מאוד בתקווה שאין מי שמבחין. מסרים מרתיעים ומתריעים. ג’יני מתמודדת מול סיטואציות המאיימות למוטט את נישואיה הטריים ולגרום לאובדן אהבתה הטריה ולרמוס כל תקווה לאושר וחיי משפחה. תארו לעצמכם שאתם חווים דברים בלתי נעימים ושאיש לא מאמין לכם. כמה נוראי זה יכול להיות להתמודד עם פחדים לבד, מבלי למצוא אוזן קשבת ואוהדת. ג’יני מתחילה לפקפק בשפיותה ומתערערת בגלל האנשים השליליים הסובבים אותה. איש איש והאג’נדה שלו.

מהו אותו סוד שג’יני מסתירה? מי יגלה אותו ולמי? מה יקרה כשהאמת תצא לאור? האם אפשר לגשר על תהומות שנפערים בעקבות גילוי סודות נוראיים? מי עומד מאחורי המסרים המתקבלים? האם באמת בתים ישנים חורקים? האם תצליח ג’יני לרכוש את חיבתם של התאומים? מה תפקידו של מתיו בכל הסיפור? בינינו, הספר הזה מעלה הרבה שאלות וזה מעיד על  טיב הכתיבה.

הסיפור כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטן של ג’יני ומרלנה. ישנם פרקים המתייחסים לסיפור שלגיה שהוא אחד האולטימטיביים בתור דוגמה לסיפור אמהות חורגות. הסיפור מחולק לפרקים קצרים וזה נהדר עבור מי שבוחר לעשות הפסקות במהלך הקריאה. השפה שנונה, צינית בחלקה ומושכת את הקורא בכוח להמשיך לקרוא. העלילה נהדרת, פתלתלה וסבוכה. הסופרת גורמת לנשמת הקורא לצאת מרוב מתח. היא מובילה אותו לנקודה שבה הוא אמור לגלות משהו ואז יש נסיגה. ה-א.ק.ג. הזה בעליות המתח בספר פשוט מטריף חושים. המוח עסוק כל הזמן בניסיון פענוח מי האחראי לכל. ורגע השיא כשמגיע הוא פשוט מאוד מדהים. מודה שבפרק מסויים בספר חשדתי אך הסופרת הצליחה לערער את החשד שלי וטשטשה את המחשבה ע”י אירועים שמצריכים ריכוז ועל כך אני אגיד שהיא אמנית התעתועים.

מותחן פסיכולוגי זה הוא מהמשובחים שיצא לי לקרוא ובמיוחד בגלל חשיבות הנושא שלו. משפחות חורגות אינן צריכות להיתפש כדבר שלילי. הרי ההורה החורג הוא בן אדם לפני הכל וככזה, הוא בוודאי ירצה הכרה, קבלה, הכלה ואהבה. צריך שניים לטנגו. אהבתי שהאמא החורגת שבסיפור מובאת באור שונה מזה שאנו מכירים מסיפורי אגדות, שאותם אני מאוד אוהבת. הדמויות בסיפור בנויות בצורה נהדרת ומסקרנת כאשר כל אחת תורמת את מנת חלקה לעיבוי הספר הנהדר הזה. חייבת לציין שיצא לי להכיר אנשים נהדרים שלקחו על עצמם לגדל ילדים של אחרים כאילו היו דמם ובשרם וזכו לאהבה בחזרה וחלק לא, אך מצפונם נקי כי הם יודעים שהשתדלו. ויצא לי להכיר בני זוג גרושים שחלקם דרבנו ועודדו את ילדיהם לקבל את ההורה החורג וכאלה שהסיתו. סיפורים יש לכאן ולכאן אך ארצה להיות באותה גישה אופטימית של ג’יני עבור כולם. ספר מותח ומרתק כבר מהעמוד הראשון. התענגתי על כל מילה והוא נכנס להיכל התהילה של המותחנים שלי ואני מתכוונת לחפש את יתר ספריה של הסופרת הנפלאה הזו. מומלץ בחום רב!

לרכישת עותק דיגיטלי:

https://bit.ly/2vht2kj

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:

http://bit.ly/2FBDwzz

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

Verity / Colleen Hoover

  שמוו בישראל "תעתוע" והשם הולם בהחלט. קולין הובר מזוהה בתור סופרת רומנטית והפעם, הספר אומנם מכיל רומנטיקה, הספר יותר בכיוון מותחן פסיכולוגי. לואן אשלי היא סופרת...

תצוגה מקדימה

אח חורג יקר / פנלופי וורד

Stepbrother Dearest / Penelope Ward, 2014 ז'אנר: רומן עכשווי 284 עמודים | הוצאה: בוקטיק | תרגום: נעה שביט | עיצוב העטיפה: לירז עמר-מעצב גרפי דפוס רפי | שנת הוצאה בארץ 2018 זכיתי בעותק דיגיטלי...

תצוגה מקדימה

אלמנות / לינדה לה פלאנט

  ז'אנר: רומן פשע 477 עמודים | הוצאה: ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה