הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 133

החל מיוני 2018

מותחן מרתק אודות זהויות, סודות והתפתחות אישית. סוחף!!!

05/10/2019

71385387_2508820305865644_3496747606858530816_n

ז’אנר: מותחן

588 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: נעה בן פורת | שנת הוצאה בארץ 2019

מה הדבר שכולנו היינו רוצים לקבל הכי הכי בעולם? התשובה מגוונת בהתאם לאורח חיים, רקע חברתי, מצב סוציו אקונומי, מצב משפחתי, השכלה ועוד.
אנדריאה נמצאת בשלב בחייה שהיא מרגישה כמו הכישלון המוחלט הכי עצום בעולם. תקועה בחיים ללא תכלית, ללא הצלחה וללא התואר שלא השלימה. היא ארזה מעט מדי מחייה הכושלים וחזרה לעיירה ממנה כה רצתה לצאת. חייה בינוניים מינוס. והכי קשה זה שהיא ממעיטה לדבר. את תחושותיה ומחשבותיה היא אומרת לעצמה בראש מבלי להשמיע הגה.
יום אחד במהלך ארוחה עם אמא שלה במסעדה, הכל מתהפך. יריות בכל מקום! ואנדריאה רק קופאת על מקומה. מי שמשתלטת על העניינים ובאופן הירואי ומעורר השתאות היא לא אחרת מאשר לורה, קלינאית התקשורת, אמה של אנדריאה. תגובותיה של לורה מותירות את אנדריאה מבולבלת ומעוררות בה מחשבות רבות.
לאחר טיפול בבית חולים, חקירת משטרה ועוד תסבוכת שאליה שתיהן נקלעות, לורה מחליטה שעל אנדריאה לעזוב את הבית והיא מציידת אותה בשלל הוראות שמותירות אותה עוד יותר מבולבלת ופעורת פה.

ומכאן יוצאת אנדריאה למסע מעניין, כזה שאין לה עליו שליטה וכל שהיא יכולה לעשות הוא למלא אחר הוראות אמא שלה. והשאלות רבות:

מי היו התוקפים?

מה הסיבה?

מדוע לורה הגיבה איך שהיא הגיבה?

מדוע לורה סילקה אותה מהבית?

איך בדיוק התוותה לורה את מסלול הנסיעה/בריחה הזה?

מי היא לורה באמת?

ואם לא די בתסבוכת הזו, המעברים בין ההווה לעבר שמציג בפנינו את ג’יין קוולר, מספק עוד מכסה של אקשן, דרמה ומתח.
הסיפור מסופר בגוף שלישי ובדילוגים בין העבר להווה. זה כמו סיפור מסגרת ועלילה משנית אך לאט לאט וככל שמתקדמים בקריאה, פשוט עולות עוד ועוד שאלות. הרצון להבין איך תכוניותיהם ופעולותיהם של ג’יין והחבורה שלה ובכלל הדמויות החדשות המצטרפות לעלילה מתחברים לאנדריאה ולורה פשוט מכשף!

חייבת לציין שהכתיבה מושכת ומרתקת. לא היה רגע דל אחד על אף שהיו רגעים בהם הרגשתי שהספר טיפה ארוך מדי. הדמויות בנויות בצורה גאונית! אהבתי את ההתייחסות לרצונותיהם של אנשים בביצוע פעולות בכדי להותיר חותם בעולם. אהבתי את זה שלכל דמות יש קווי אופי כה שונים אלה מאלה וכיצד כל השוני הזה מתלכד מאחורי מטרה אחת.

עוד אהבתי את הדרך בה בנתה הסופרת את העלילה, כיצד הובילה אותי לאורך השנים ובקווים מקבילים תוך חשיפת טפח ועוד טפח עד קבלת התמונה המלאה וחשיפת האמת. היא הצליחה לזעזע אותי, לסקרן אותי וללפות את תשומת ליבי והותירה אותי ערנית ודרוכה.

אם יש משהו שאני אוהבת ומעריכה בספרים זה דמויות עגולות, כאלה שעוברות שינוי מהותי בדיוק כפי שקרה עם אנדריאה. מבחורה מיואשת, אדישה, מופנמת, מכונסת בעצמה לבעלת תושיה, לאחת שלוקחת יוזמות ולאחת שלבסוף מוצאת את קולה שלה ונותנת ביטוי לתחושותיה ומחשבותיה שתמיד דאגה לכלוא בראשה.

לסיכום, מותחן מרתק, עשיר ועתיר אירועים וכזה השם דגש על רצונות, מאווים, חלומות וצרכים של אנשים. התובנה שאני לוקחת מהספר היא שלא משנה מי היית, מה עשית ומאיזה רקע אתה מגיע, תמיד תשאף למצות את מלוא הפוטנציאל שלך. לכל אחד מגיעה התחלה חדשה וכל אדם ראוי להגשים את עצמו ולמצוא את השקט והנחת הפנימיים שלו.

מומלץ בחום!!!

#מתח_גבוה_באינדיבוק

זמין ברשתות ולעותק דיגיטלי במחיר מבצע:
https://indiebook.co.il/shop/אני-אף-אחת

 

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

אלמנות / לינדה לה פלאנט

  ז'אנר: רומן פשע 477 עמודים | הוצאה: ...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

סדקים של שתיקה / נעמה סכר

סופי ברחה מהקיבוץ כל עוד נפשה בה. כשההזדמנות נקרתה בדרכה, היא לא חשבה פעמיים, עלתה על מטוס ועברה לניו יורק בתקווה לעתיד טוב יותר, אחד נטול כאב וסבל. על פניו היא עלתה על דרך...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה