הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

המותחן השלישי בסדרת סבסטיאן ברגמן. קבר אחים נחשף ובו שישה שלדים שלא ניתנים לזיהוי. החבורה מתמודדת הן עם חקירה קשה וסבוכה והן עם דברים בחייהם האישיים של חבריה. עונג צרוף!

29/01/2019

51193443_2090822907665388_3111835292080799744_n

ז’אנר: מתח
492 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום (משובח ברמות!): אסף שור | שנת הוצאה בארץ 2019

***ספר שלישי בסדרת סבסטיאן ברגמן. קדמו לו “סודות אפלים” ו”האיש שצפה בנשים”. כל ספר עם עלילה נפרדת וסגורה אך על אותן דמויות ראשיות אשר קורותיהן מתמשכות ומתפתחות לאורך הספרים, כך שממליצה בהחלט לקרוא לפי הסדר.

אתחיל מהסוף: עזבו הכל! ואני מתכוונת ממש להכל! ותתחילו לקרוא אותו!!!!

נשימה עמוקה!

הפעם החבורה מריקסמורד (יחידת חקירות הרצח הלאומית בשטוקהולם): סבסטיאן ברגמן, טורקל, אורסולה, בילי ווניה מתמודדים עם קבר אחים שמתגלה בהר והמכיל שישה שלדים. הממצאים דלים, השלדים שם כבר כמה שנים טובות וקשה לזהות אותם.

במקביל, שביקה חאן, אישה אפגנית המתגוררת בשוודיה, מנסה לדעת מה עלה בגורלם של בעלה ודודנו אשר עקבותיהם נעלמו מזה שנים רבות. היא מתמודדת עם האבל האישי שלה ועם אוזלת יד הרשויות במתן סיוע אמיתי באיתורם. היא שולחת מכתבים להרבה גופים בתקווה שמישהו יתעניין בפרשה. לשמחתה, כתב אחד בתוכנית תחקירים כן מגלה עניין ומתחיל חקירה משלו עם המידע הדל שהיא מספקת לו.

ככל שהחברים מנסים להתקדם עם הממצאים הפורנזיים המועטים שמצאו בזירה, תוך ניסיון התווית ציר זמן ותרחישים אפשריים לגבי מה קרה לאותם אנשים שנרצחו ונקברו ולגבי זהות הרוצח/רוצחים האפשריים, הדברים הולכים ומסתבכים. הם מגיעים למבוי סתום אחד אחרי השני. המסקנה: מישהו בדרג גבוה דאג להעלים ראיות ולטשטש עקבות. אבל מי?

נוסף על החקירה עצמה, הסיפור הפעם נותן במה רצינית לפן האישי של הדמויות. סבסטיאן מתמודד עם מערכת יחסים שנקלע אליה ונתקע בה מצד אחד, מצד שני הוא מתמודד עם הרצון שלו לטפח קשר קרוב יותר עם וניה ומצד שלישי, הוא מגיע למצב שהוא צריך לשתף את האנשים הקרובים אליו בדברים מעברו, דברים שאינו שש לדבר עליהם בכלל.

וניה בתורה מתמודדת עם מצב משפחתי מורכב שאינה יודעת מאיפה הוא נחת עליה ואיך בכלל תצלח אותו. המשפחה שלה מקבלת חשיבות רבה בספר הזהץ

טורקל, בילי ואורסולה אף הם מתמודדים כל אחד עם השדים הפרטיים שלו ומנסים, איכשהו, להמשיך הלאה ולחיות חיים מלאים ונורמטיביים בצורה מסויימת.

הספר כתוב בגוף שלישי ההולם את העלילה הזו. בהתחלה יש תחושה שיש ריבוי דמויות וקשה להבין לאן הסופרים ייקחו את זה ואיך יחברו ביניהם, אך חיש מהר הדברים מתבהרים. אני משוחדת לכתיבתם של שני הגאונים האלה שכותבים כאילו הם אדם אחד! אי אפשר להרגיש ששני אנשים כתבו את הספרים הנפלאים הללו. אהבתי שהעלילה הפעם נתנה לי יותר מהדמויות מאשר מהחקירה. תמיד רציתי את הרובד הנוסף הזה בשני הספרים הקודמים ופה באתי על סיפוקי. היה חשוב לי לראות שהנפשות הפועלות, על אף היותן דמויות מקצועיות, הן בכל זאת אנושיות. שני הסופרים הגאונים הללו שיחקו אותה ובענק פה. הם הציבו דילמות מוסריות בפני הדמויות ובפני הקורא, מצד אחד הבנתי את המניעים ומצד שני לא הסכמתי עם המעשים. המתח הזה בין טוב ורע, מותר ואסור, חוקי ופלילי, נחישות וכניעה, עבודה ומשפחה ועוד ועוד פשוט היה מרתק!

והסוף? מכירים את התמונה של ג’יני מאלאדין? עם הלסת השמוטה שמגיעה לרצפה? ככה בדיוק הייתי בסוף הספר. הדריכות והעצבים המרוטים בעמודים האחרונים היו פשוט מסחררים והתנפצו לי בפנים בסוף מטלטל!!!

לסיכום, ספר מדהים, כתוב נפלא, מתורגם לעילא, מהנה, מותח, מורט עצבים, עם קצוות סגורים ואשר עורר בי הרבה רגשות ומחשבות במיוחד בכל הנוגע בדילמות שהסופרים העלו. המחיר שאדם עלול לשלם עבור תשובות לשאלותיו, יש שיהיה גבוה מדי. ופה מתבקשת עוד שאלה: האם כל שאלה שווה את מחיר מציאת התשובה לה?

עכשיו אני לא יודעת מה איתכם, אבל לחשוב שאני צריכה להמתין שנה עד שהבא בתור יתורגם, פשוט מעל לכוחותיי! מקווה שההוצאה תעשה עמי חסד ותתרגם אותו בהקדם האפשרי!

מומלץ בחום רב!

#מתח_גבוה

לסקירותיי לשני הספרים הקודמים בסדרה:
סודות אפלים:
https://bit.ly/2DVKXB4

האיש שצפה בנשים:

https://bit.ly/2RlC8pi

לרכישת עותק דיגיטלי/ מודפס באתר אינדיבוק:

https://indiebook.co.il/shop/הקבר-בהרים

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
הסקירות של איה

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

מסמרו של הערב – איך להציל עוד ערב אבוד? / גבי אקשטיין

272 עמודים | הוצאה: דרורים | שכתוב ועריכה לשונית: מירב יקיר | עוזר בעריכה וביצוע: יוני צרפתי (אקשטיין) | איורים: דודי שמאי | עיצוב גרפי והפקה: דרורים | שנת הוצאה בארץ 2019 כבר...

תצוגה מקדימה

קלין איטינג / פאולין שובל

ז'אנר: מדריך לחיים בריאים וספר בישול (כשר) הוצאת: דני ספרים הוצאה לאור | צילום: איל גרניט | עריכה לשונית: אורלי דורון | עיצוב העטיפה: חני אולמס-פייזייב – סטודיו דני ספרים | שנת הוצאה בארץ 2018 מה לי, חובבת מותחנים ורומנים,...

תצוגה מקדימה

אל תאמינו / צ'רלי דונלי

Don't Believe It q Charlie Donlea, 2018 ז'אנר: מתח 351 עמודים | הוצאה: מטר | תרגום: כנרת היגינס-דוידי | שנת הוצאה בארץ 2019 כשאנחנו מדמיינים את החתונה הרומנטית האולטימטיבית אנחנו מדמיינים אי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה