הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מיוני 2018

שיחת טלפון אחת מטלטלת את עולמה הרדום והמצומצם של אנני מקיי הבורחת מחיים לא חיים. שיחה זו תלמד אותה לגלות את עצמה, את מה שעושה לה טוב ולמצוא את האומץ ולהתבטא ובמיוחד להגיד לא!

01/01/2019

everythingileftunsaid_ahavot_master(1)

ז’אנר: רומן אירוטי

367 עמודים | הוצאה: הוצאת ספרים אהבות | תרגום: | שנת הוצאה בארץ 2018
***ספר ראשון בדואט “כל מה שלא אמרתי” עם סוף פתוח. השני עתיד לצאת לקראת סוף ינואר/תחילת פברואר.

אנני מקיי בת ה-24 לבסוף אזרה אומץ וברחה מביתה או שיותר נכון להגיד, מהעולם היחידי אותו הכירה. חמושה במעט כסף ורצון עז לשרוד, היא מפנה את גבה לכל מה שהכירה אי פעם וכל מה שהוא שלה. המטרה היא להיות חופשיה.

אנני מגיעה לאתר קרוואנים ומוצאת עבודה שם. היא מחליטה להסתתר בחור הזה עד שמשהו יקרה. מה? היא לא יודעת אבל בינתיים להתחבא נשמע מספיק טוב. הכל זורם על מי מנוחות עד שהיא מוצאת טלפון שמוט ופתאום נכנסת שיחה! מה שאינה יודעת זה ששיחה זו הולכת להפוך לה את החיים על פיהם.
שם מופיע על המסך: דילן.
לענות?
לא לענות?
של מי בכלל הטלפון הזה?
מי זה דילן?
מדוע הוא מתקשר?
נופל הפור: היא עונה!

דילן דניאלס- איזה גבר מסתורי! הוא מתקשר כדי לדבר עם מישהי אחרת בכלל, אך אנני עונה לו. לא משנה, המטרה היא העיקר. יש לו בקשה פשוטה ממנה. יש לו קול מושך. הוא מלחיץ אותה אך מושך אותה. היא נותנת למשיכה להוביל.

השיחות בין השניים לוהטות!!! האנונימיות שבשיחות ותחושת המרחק והפרטיות המדומה, מאפשרים לאנני להיפתח, לגלות את האומץ שלה, לתת ביטוי לרגשותיה ודרור לתשוקותיה. דילן מלמד אותה כיצד למצוא עונג. הוא בעצם על תקן קוסם ששולף מכובעו עוד ועוד טריקים שמבחינתה הם קסומים. יחד עם זאת, בשלב מסויים השיחות הללו מיצו את עצמן מבחינתי כי הייתי מוכנה מבחינת בניית המתח ביניהם לדבר הבא. כן אהבתי שהיא העזה להיות עצמה ולהביע את עצמה יותר בחופשיות אך רציתי שהטוויסט יגיע (אין דחיית סיפוקים ו/או סבלנות כשמבשלים אותי ככה בציפיה).

התמימות של אנני וחוסר ניסיונה וידיעותיה בעולם פשוט מדהימים את דילן עד כדי כך שהוא אומר לה:
“אלוהים אדירים, מותק. לפני שענית לשיחה ההיא, חיית בתוך קופסה?”

הוא אמר את זה בהקנטה מרוב תדהמה אך לא ידע עד כמה הוא צדק.

אנני ודילן הם שני צעירים, היא בת 24 והוא בן 29. הבעיה טמונה בכך ששניהם למודי סבל. לשניהם עבר כואב. לשניהם יש סודות זה מזו. לשניהם יש כללים כדי להגן על עצמם. אך הקשר שנרקם ביניהם גרם לכך שההגנות יירדו, שהכללים יופרו ולקו האדום להיחצות. שניהם ידעו שאין לזה עתיד, שאסור להם להתמסר למשהו מעבר לשיחות הללו, שבשום פנים ואופן אל להם להיפגש כי פגישה משמעה חשיפה. חשיפה משמעה פגיעות ופגיעות משמעה אפשרות להתרסק רגשית באופן בלתי הפיך.

“דילן היה דחף. אינסטינקט. כמו גאות שסחפה את דמי.”

כשהתפנית לה ציפיתי הגיעה, קצב ההתרחשויות תפס תאוצה ואז נהייתי ממש אבל ממש מרוצה (חולת אדרינלין בספרים). כל גילוי קטן הותיר אותי פעורת פה למרות שהיו סימנים שזה הולך לבוא. כל מחווה קטנה, מילה, מגע, ניסיון, גישוש, עימות וליטוף ואז הדיפה גרמו לי להיות דרוכה. פה (סביבות 65%) הספר קיבל אופי של סרט אקשן. הדריכות הייתה בשיאה כדי לדעת מה יקרה הלאה.

קל מאוד להזדהות עם הדמויות ולהתחבר לסבלן ולרגשותיהן. הייתה סצנה שבה דילן דיבר בגילוי לב שכמעט בכיתי מרוב שהזדהיתי עם מה שהוא אמר. הסימבוליות בבחירותיו מבחינת עיסוק ומגורים ויחסים עם אנשים פתאום נראו באור אחר ממה שמי שמכיר אותו חושב ומאמין.

אהבתי את דמויות המשנה ומצפה ללמוד עוד יותר אודותיהן בספר ההמשך.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של אנני וגוף שלישי מנקודת מבטו של דילן. השוני הזה לטעמי נובע מזה שאנני מייצגת תמימות, טוהר ומצוקה שנכפתה עליה וחסך רציני בידיעות העולם ולכן יותר מתאים שהיא תדבר בגוף ראשון. בקשר לדילן, הגוף השלישי מצויין עבורו כי הוא תואם את בחירותיו להתבודד משאר העולם. זה שהוא גר בהר משלו, עובד לבדו ומנהל את עולמו דרך אנשים אחרים וטלפונים ולעיתים רחוקות מאוד באופן אישי, הריחוק הזה בחייו באמת היה הולם לבטא אותו בגוף שלישי. הוא מנותק וזה מושלם עבורו.

לטעמי האישי, הכתיבה שונה ומיוחדת, מרתקת ומעניינת. המעבר בין גוף ראשון לשלישי עבד מצויין בהתאם לאופי הדמויות. בקיצור, אהבתי את הכתיבה ומאוד! בקשר לסוף הספר שבאמת היה נפלא, אסכם דרך הציטוט הבא:

“יש דברים שפשוט אורבים לנו שם בחושך.”

הוצאת אהבות יקרה, רצוי עד מאוד שההמשך כבר בשלבים מתקדמים מאוד כי עם קליף כזה קשה לחיות!

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

לרכישת עותק דיגיטלי/מודפס באתר אינדיבוק:
https://bit.ly/2s2lNLL

 

עוד מהבלוג של ayaib

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

ארמונות בחול / אוריה מימון-כהן

  ז'אנר: רומן רומנטי 444 עמודים | הוצאה: ...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

משהו במים / קתרין סטידמן

ז'אנר: מותחן פסיכולוגי 413 עמודים | הוצאה: ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה