הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 148

החל מיוני 2018

את בורחת מהמציאות שלך בתקווה להעניק לילדייך ולעצמך עתיד טוב יותר. בדרך עוצר אותך מי שאמור להגן עליכם אך הוא גוזל ממך את היקר מכל! מותחן מצמרר ומומלץ ביותר!

31/12/2018

49211030_2047684745312538_5730419020717359104_n

 

 

ז’אנר: מותחן
336 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים שאוהבים | תרגום: עידית שורר | שנת הוצאה בארץ 2018

איך אני אוהבת מותחנים משובחים! וזה גבירותיי ורבותיי אחד הנפלאים שקראתי השנה!

אודרה קיני בורחת עם שני ילדיה, שון ולואיז, לקליפורניה מניו יורק. הם נוסעים ברכב חבוט ובדרכים פתלתלות. הכל זורם לפי התוכנית עד ששוטר עוצר אותה באריזונה. היא מנסה לשמור על שלוות רוחה ונאחזת בחלומה בחיים חדשים וטובים עבור ילדיה.

מתברר שהשוטר הוא שריף של העיירה הקרובה והוא עורך חיפושים בתא המטען. הבעיה שהוא מוצא שם שקית מריחואנה והכמות היא גדולה מזו של שימוש עצמי. הוא מודיע לה שהוא עוצר אותה. אודרה נכנסת לפאניקה בעיקר בגלל הילדים שלה.

אודרה מנסה להרגיע את הילדים המפוחדים בעוד השריף נוהג בה בכוח רב מהנדרש. השריף מזעיק את אחת השוטרות כדי לעזור עם הילדים והבאת אודרה לתחנה לבירור מקור הסמים. ואם היא חשבה ששקית המריחואנה היא צרה צרורה, טעות בידה. סיוטו הגרוע ביותר של כל הורה נוחת עליה.

מדוע אודרה בורחת? למי שייכת שקית המריחואנה? מדוע השריף מלכתחילה עצר את אודרה? איזה תפקיד משחק בעלה של אודרה בסיפור?

בתחנה אודרה מבינה שני דברים: היא נפלה קורבן להפללה כאשר איש לא מאמין לה והדבר השני והיותר חמור, שהיא חייבת להוכיח את חפותה ובמהרה כדי לראות את ילדיה שוב. מה שאינה יודעת זה שהיא הייתה כלי והמטרה היא אחרת לחלוטין. מקאברית הייתי אומרת.

מה רצו מאודרה בעצם? כיצד תוכיח את חפותה? לאן לקחו את ילדיה? מי, אם בכלל, יעזור לה?

מותחן זה הוא אחד המצמררים ביותר שיצא לי לקרוא בגלל האימה האישית וההורית שעוברת אודרה. הסיפור מסופר בגוף שלישי המתאים לנקודת ההסתכלות מלמעלה על המתרחש והמגביר את דריכותו של הקורא נוכח פתלתלותה של העלילה. ההתפתחות הייתה דרמטית ולא היה רגע דל. עם כל דמות, תקרית, זיכרון, שיחה או פינה, אנו מקבלים טעימה ממה שאנו הולכים לגלות. האירועים הללו דומים לשביל פירורי הלחם בסיפור של עמי ותמי, כל אחד הוביל אל מקור כל הרוע בסיפור. אהבתי את דמותו של שון, בנה של אודרה ואפילו הערצתי אותו על הבגרות שהוא הפגין, על האחריות והמחוייבות שלו. הילד הזה פשוט מאוד מבריק ועם נשמה זקנה, הוא רואה אל תוכם של אנשים. חייבת להגיד שאני מחובבי המותחנים ולא בנקל מתרגשת מאחד אך ספר זה הצליח ובענק לגרום לי לקרוא בעיניים קרועות לרווחה. עצוב לראות שמי שאמון על ביטחון הציבור עלול לפעול דווקא לרעתו. אומנם זה מוכר לנו מהמציאות שלנו, אבל בשילוב הדרמה שבסיפור הזה, התקבלה עלילה מבריקה ולא פחות מעוצרת נשימה. והסוף? לא אגזים אם אגיד שהוא מטריף חושים על אף היותו צפוי. ממליצה בחום רב!

מוזמנים להמשיך לעקוב אחר סקירותיי
הסקירות של איה

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

תגידי שאת שלי / אליזבת נורבק

ז'אנר: מותחן פסיכלוגי 487 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: דן כ"ץ | שנת הוצאה בארץ 2019 איפה עובר הקו בין אהבה לבין אובססיה? בין דאגה לבין רכושנות? בין תקווה לבין הזיה? בין...

תצוגה מקדימה

מטורפת / קלואי אספוזיטו

Mad / Chloe Esposito, 2017 ז'אנר: פרוזה תרגום 411 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים | תרגום: גליה וורגן | שנת הוצאה בארץ: 2018 זה ספר שתפס את עיני בגלל הכותר המעניין והכריכה המזמינה. הפעם כן...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה