הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

מדובר בסאגה על משפחת מהגרים, על החלום האמריקאי, על הגשמה עצמית אך הכתיבה לא העבירה לי את התחושות שהספר היה אמור להעביר.

29/12/2018

47421771_1131391207030035_3997943674389397504_n

ז’אנר: פרוזה תרגום

504 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים שאוהבים | תרגום: דפנה לוי | שנת הוצאה בארץ 2018

ומה שמחתי כשקיבלתי את הקופסה האדומה של ידיעות שבתוכה מצאתי ספר מאת אדריאנה טריג’יאני, מחברת “אשת הסדלר” שכה אהבתי. הכריכה הרומנטית המקסימה עשתה חשק, והציפייה הרקיעה שחקים. אך כגודל הציפייה כך גודל האכזבה ואני אסביר.

הסיפור מתחיל בשנת 1949 בדרום פילדלפיה. זה סיפורם של מהגרים איטלקים. בין שני האחים, מייק ודומיניק פלציני, התגלע סכסוך וזה הרס את חיי המשפחות שלהם. בבית משפחתו של דומיניק מתגוררים בניו ונשותיהם, ילדיהם וילדים שבדרך. יש להם עסק של חברת מוניות. בנוסף לבני המשפחה, מתגורר איתם במרתף הבית ניקי קסטונה, שהוא האחיין היתום של המשפחה. ניקי עובד איתם בתור נהג מונית ומתעתד להינשא לארוסתו ובכך לצאת מהבית ולהתחיל חיים משלו.

ניקי סוחב את אירוסיו במשך שבע שנים. בלילות הוא עובד בתיאטרון כדי להשלים הכנסה ועל הדרך הוא מגלה מהי תשוקתו בחיים. הבעיה היא שהחתונה הולכת ומתקרבת. הלבטים אוכלים אותו מבפנים.

מודה שקשה לי לכתוב סקירה על הספר הזה מהסיבה העיקרית שהתקציר בגב הספר מגלה כמעט את כל העלילה וזה בעיניי ממש לא משרת את המטרה.

הסיפור מסופר בגוף שלישי. הכתיבה לא הקלה עליי לקרוא. הטקסט היה עמוס לעייפה בפרטים ובתיאורים שבשיא הכנות, התישו אותי. היו שלל סיפורים של שלל דמויות וזה גרע מסיפור המסגרת לטעמי. לקח לי יותר מדי זמן לסיים ספר שלכאורה אני אמורה לאהוב. תוסיפו לזה שהגופן ממש קטן וזה הציק לי כי אני עם משקפי ראיה מגיל שנתיים. העלילה התפתחה לאט מדי ובשלב מסויים איבדתי עניין. אך נאמנה לדרכי, לא נטשתי והמשכתי למרות הקשיים.

ובכל זאת, ישנם דברים טובים להגיד עליו. אהבתי את דמויות המשנה בסיפור, במיוחד את נשות משפחת פלציני, ואת קאלה בורלי מהתיאטרון. ישנם כמה מסרים חשובים כמו חשיבותה של המשפחה, חשיבות היותך נאמן לעצמך ולאמת שלך ולא להוליך אחרים שולל ומעל לכל, למצוא את הדבר שיגרום לך להיות מאושר ולעסוק בו.

לסיכום, אכן מדובר בסאגה על משפחת מהגרים, על החלום האמריקאי, על הגשמה עצמית אך הכתיבה לא העבירה לי את התחושות שהספר היה אמור להעביר. הקריאה לשיקולכם.

מוזמנים להמשיך לעקוב אחר סקירותיי
הסקירות של איה

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

תגידי שאת שלי / אליזבת נורבק

ז'אנר: מותחן פסיכלוגי 487 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: דן כ"ץ | שנת הוצאה בארץ 2019 איפה עובר הקו בין אהבה לבין אובססיה? בין דאגה לבין רכושנות? בין תקווה לבין הזיה? בין...

תצוגה מקדימה

מטורפת / קלואי אספוזיטו

Mad / Chloe Esposito, 2017 ז'אנר: פרוזה תרגום 411 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים | תרגום: גליה וורגן | שנת הוצאה בארץ: 2018 זה ספר שתפס את עיני בגלל הכותר המעניין והכריכה המזמינה. הפעם כן...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה