הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 146

החל מיוני 2018

רומן בין שני לבבות שבורים ומפוחדים להיפתח בפני האהבה, אך מצאים זה בזו את הנחמה ואת המקום לצמוח מתוך הכאב.

26/12/2018

48375412_1139842606184895_6097621188173889536_n

ז’אנר: רומן רומנטי, קולג’

278   עמודים | הוצאה: לבבות | תרגום: דורון דנסקי | שנת הוצאה בארץ 2018

 #סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

אליזבת בנט היא בחורה צעירה שמנסה כמיטב יכולתה להתמודד עם הזוועה שעברה בנשף סיום התיכון. מצולקת מהעבר ומצויידת בכללים חדשים, היא מתחילה ללמוד באוניברסיטה, הרחק מעיר הולדתה.

 לילה אחד, חברתה הטובה שלי, מכריחה אותה להצטרף למסיבה בבית אחווה. אליזבת מרגישה צורך להוכיח שכלום לא יכבול אותה ולא ימנע ממנה להיות סטודנטית צעירה רגילה. מה שהיא לא ידעה זה שהיא תפגוש שם את האדם שיהפוך את חייה על פיהם.

 דקלן בליי הוא בריטי במקור, גבוה, חתיך, מקועקע ומשדר צרות. אך מבט אחד בעיניו ואפשר לראות הרבה מעבר לחזות הדומיננטית שלו. גם הוא היה במסיבה וברגע שראה את אליזבת, הוא הרגיש שהיא שונה, שהיא לא אמורה להיות שם. ניצוצות מתעופפים בין השניים למרות שהם משתדלים להתכחש לזה. נוסף לכך, דקלן הוא מתאגרף בקרבות מחתרתיים. מדוע? קראו וגלו בספר.

  “את מוכנה לסכן את הלב שלך, אליזבת?”

 שאלה זו הולמת את שניהם. שניהם בעלי לב שבור ונפש פצועה. שניהם נושאים צלקות מעברם ומנסים ככל יכולתם להתנהל בעולם באופן שימנע מהם להיפגע שוב.

ובעיקר, להימנע מאהבה. אך האם אפשר באמת לשלוט ברגשות?

 ”אהבתי את דקלן כמו שאהבתי את סופות הגשמים שבתוכן אהבתי לרקוד. מטורפות לא צפויות, לפעמים סוערות, לפעמים עדינות. לא ידעתי אם יפגע בי ברק, אבל דבר אחד היה בטוח. רציתי אותו בכל מקרה.”

 היו כמה דמויות משנה בספר שלחלקן התחשק לי להעיף כמה סטירות. תיעבתי את דמות אמה של אליזבת ואת החבר שלה. הדמות האהובה עליי הייתה של דקס, אחיו התאום של דקלן. הבחור הזה קורע מצחוק! כך שאני מחכה ומצפה לספר עליו.

 הסיפור מסופר בגוף ראשון מפיהם של אליזבת ודקלן לסירוגין. הסיפור הזה הוא ספור קולג’ קליל ומקסים. אין בו יותר מדי דרמות ובהחלט אין מריחות! אהבתי את זה שלגיבורה יש תחום עניין שונה ממה שקראתי עד עכשיו: ציור וצורפות. אהבתי את זה ששניהם אוהבים את גאווה ודעה קדומה (וזה המקום להודות שטרם קראתי ולכן ישר הורדתי בקינדל). מבחינתי כשספר קליל מכניס קלאסיקה לעלילה זה מרים אותו (משוחדת בתור חובבת ספרות אנגלית קלאסית).

 אהבתי את זה שדקלן מצטייר כבעל תודעה רגשית גבוהה. הוא קורא אנשים כי הוא באמת מביט בהם. כאב לי על מה שעבר בילדותו והערכתי אותו על זה שנצר את הדברים החיוביים. הוא דוגמה בעיניי למי שצומח מכאב.

 מבחינת העלילה היה חסר לי קצת אקשן. היו אזכורים שדקלן הופיע עם חבורות בגלל קרב, כך שרציתי סצנות קרב. אבל במקום זה, קיבלנו סצנה ברגע שיא בעלילה וכנראה ככה רצתה את זה הסופרת. סגירת המעגל עם סיפור התיכון של אליזבת התרחש בשלב די מאוחר בעלילה לטעמי אך אהבתי את צורת ההתמודדות איתו.

לסיכום, סיפור קולג’ קליל ומקסים שמסיימים אותו עם חיוך על הפנים. התרגום מעולה ובתור ספר ראשון של הוצאה חדשה, נעשתה עבודה טובה מאוד איתו והבחירה מקסימה בעיניי. קריאה מהנה.

לרכישת עותק דיגיטלי באתר אינדיבוק:

https://bit.ly/2Cc6RAU

עוד מהבלוג של ayaib

תצוגה מקדימה

תגידי שאת שלי / אליזבת נורבק

ז'אנר: מותחן פסיכלוגי 487 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: דן כ"ץ | שנת הוצאה בארץ 2019 איפה עובר הקו בין אהבה לבין אובססיה? בין דאגה לבין רכושנות? בין תקווה לבין הזיה? בין...

תצוגה מקדימה

מטורפת / קלואי אספוזיטו

Mad / Chloe Esposito, 2017 ז'אנר: פרוזה תרגום 411 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים | תרגום: גליה וורגן | שנת הוצאה בארץ: 2018 זה ספר שתפס את עיני בגלל הכותר המעניין והכריכה המזמינה. הפעם כן...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה