הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 156

החל מיוני 2018

מותחן פסיכולוגי מצמרר, קלסטרופובי, מלחיץ אך מדהים!

25/12/2018

48406094_2038006186280394_543304888973524992_n

 

ז’אנר: מותחן פסיכולוגי

259 עמודים | הוצאה: מודן הוצאה לאור | שנת הוצאה בארץ 2017

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

אתחיל מזה שהכריכה ממש לא משכה אותי אך בעקבות המלצות חמות (שזה לא אופייני לי), החלטתי לתת לו הזדמנות ואני שמחה על כך.

תארו לעצמכם שהכל חייב להיות מושלם וללא רבב. הכל מחושב עד לרזולוציות הכי קטנות, קטנוניות וברמה של אובססיה. שום תמונה לא תטה לצד, שום פמוטים שאינם סמטריים, שום צלחות לא תואמות, שום תבשיל שאינו ב-ד-י-ו-ק בתבלון הנכון ובמידת העשייה הנכונה ובמידת ההשחמה המתאימה ובזיגוג הכי מושלם שיש. מתיש הייתי אומרת, לא? גם בלתי אפשרי. אך לא כך בעיניו של ג’ק.

גרייס היא אישה צעירה ועצמאית, היא אוהבת את עבודתה אך יותר מכל, היא אוהבת את מילי, אחותה הצעירה הלוקה בתסמונת דאון. סיפורן המשפחתי אינו פשוט אך גרייס משמשת דמות מרכזית בחייה של מילי.

יום אחד רואה גרייס בפארק גבר נאה ומרשים והיא מתחילה לדמיין חיים איתו. אך היא לא חשבה לרגע שהוא יבחין בה! ג’ק המנומס והנפלא מפגין עניין בה ובמילי אחותה. לא הביע סלידה או ריחוק כמו אחרים. האם הגיעה גרייס לפסגת העולם כשהוא הזמין אותה לצאת? כשהציע לה להינשא לו? לא היא כבשה את כל הפסגות בבת אחת מרוב אושר.

אך השלמות מגיעה עם תג מחיר, ובמחירון של ג’ק אנג’ל הוא יקר מדי. האושר בא עם התניות: הוא דרש שהיא תתפטר, שתגיד לו איזה בית היא רוצה אך לא איפשר לה לראות אותו במהלך העבודות. מה שריכך את חשדותיה היה יחסו הנהדר אליה ונכונותו שמילי תתגורר איתם. אמרתי שהיו לה חשדות? חבל שלא סמכה על האינטואיציה שלה כי היא הכניסה את עצמה למקום ששום בנאדם לא צריך להיות בו.

את תחילתה של האמת היא קיבלה בירח הדבש. כן, ג’ק מלא בטקט, התחשבות ורגישות. בחר בעיתוי שהיה אמור להיות מוקדש נטו להתנעת חיי הנישואין שלהם באורח קסום. אך ג’ק הוא שונה. הוא ניזון מדברים אחרים שגורמים לו לאושר ולעילוי רוחני. וגרייס? המסכנה הזו ישבה והקשיבה לזוועה שהוא גולל בפניה שממנה השתמע דבר אחד פשוט: היי כנועה, צייתי ולא את תיענשי. מקסים!

העמדת הפנים בפני כל מי שמכיר את בני הזוג הייתה מושלמת. ואז התחיל הריקוד החולני. ג’ק ניסה לגרום לה למעוד וגרייס ניסתה לעמוד באתגרים, לרוב ללא הצלחה. הזדעזעתי קשות מהדברים שקראתי. כאב לי מאוד עליה ועל הסיטואציה אליה נקלעה. אנשים מתחתנים מרצון בזוגיות ובניית חיים מאושרים לשניים. כל זה התפוצץ לגרייס בפרצוף. מה שהניע אותה להילחם הייתה מילי. מילי המתוקה והבלתי מזיקה הצטיירה בסיפור כחכמה ובעלת תושייה וממש הערצתי אותה.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מפיה של גרייס והוא נע בין הווה ועבר. הדמויות בנויות בצורה נפלאה והעלילה כתובה בצורה גאונית ומצמררת. התיאורים גרמו לי לעוויתות בבטן. ממש התחלחלתי מדמותו של ג’ק ומהדברים שהוא אוהב. המסר בסיפור מבחינתי חד וברור: לא כל מה שאנחנו רואים אמת הוא. לעולם אין לדעת מה מסתתר מאחורי חיוכים, חיבוקים ותמונות המשדרות שמחה ואושר. הסיפור הזה חיזק בי את המחשבה שישנם אנשים שאסור שיביאו ילדים לעולם. אם אתם יודעים שאינכם יכולים/מתכוונים להעניק לילדכם את המיטב שבכם, ואני לא מדברת על כסף אלא על אהבה, קבלה, יחס נאות והכלה, אז את תביאו אותם לעולם. ומנגד לאמירה זו, יש את גרייס שמוכיחה מעל לכל, שאהבה אמיתית וכנה יכולה לדרבן אותך להילחם בפחדיך ובמציאות שלך. כנראה צריך טריגר או נקודת שבירה בכדי לפעול.

לסיכום, מותחן פסיכולוגי מהמשובחים שקראתי לאחרונה. הוא מצמרר, קלסטרופובי, מלחיץ אך מדהים! מומלץ בחום רב!

לרכישת עותק דיגיטלי/ מודפס באתר אינדיבוק:
https://bit.ly/2T3y4uW

\

 

עוד מהבלוג של ayaib

Thumbnail

קלין איטינג / פאולין שובל

ז'אנר: מדריך לחיים בריאים וספר בישול (כשר) הוצאת: דני ספרים הוצאה לאור | צילום: איל גרניט | עריכה לשונית: אורלי דורון | עיצוב העטיפה: חני אולמס-פייזייב – סטודיו דני ספרים | שנת הוצאה בארץ 2018 מה לי, חובבת מותחנים ורומנים,...

Thumbnail

אל תאמינו / צ'רלי דונלי

Don't Believe It q Charlie Donlea, 2018 ז'אנר: מתח 351 עמודים | הוצאה: מטר | תרגום: כנרת היגינס-דוידי | שנת הוצאה בארץ 2019 כשאנחנו מדמיינים את החתונה הרומנטית האולטימטיבית אנחנו מדמיינים אי...

Thumbnail

האיש שלא היה שם / אולגה זדורוב

ז'אנר: ביוגרפיה 192 עמודים | הוצאה: איפאבליש | עריכה: ניב זליכה | עורכת משנה: שירלי בן-יהונתן | עריכה לשונית: רסל דיקשטיין | תמונת כריכה: גלינה מלמנט | שנת הוצאה בארץ: 2018 "השקר יכול...

תגובות

טופ 20 - בלוגים