הבלוג של ayaib

Aya Ibraheem

שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיוני 2018

מה היה קורה אילו התחלתם לאבד את הזיכרון? לשכוח דברים חשובים? מה היה מפחיד אתכם יותר מכל?

21/12/2018

c_Kotevet_Kedey_Lizkor

The Memory Book / Lara Avery,2016

ז’אנר: פרוזה תרגום
288 עמודים | הוצאת: ספר לכל הוצאת ספרים | תרגום: דנית בן-קיקי | שנת הוצאה בארץ 2018

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

“אומרים שהזיכרון שלי כבר לא יהיה מה שהיה, שאתחיל לשכוח דברים. בהתחלה רק קצת, אחר כך הרבה. אז אני כותבת כדי לזכור.”

הציטוט הזה הכריח אותי לקרוא את הספר כי הוא מתחבר אליי במקום מאוד אישי.

סאמי היא בחורה צעירה, בלתי מקובלת מבחינה חברתית בבית הספר, חנונית, חכמה מאוד ובעלת תוכנית לעתיד שלה. היא חברה בנבחרת הדיבייט של בית הספר והיעד הוא לנצח באליפות ארצות הברית. אחרי התיכון היא תכנה לעבור לניו יורק בכדי ללמוד באוניברסיטת ניו יורק ולהיות עורכת דין. נשמע מחושב ומושלם ושום דבר לא יניא אותה ממטרותיה. עד שיום אחד היא מאובחנת כחולה במחלה גנטית בשם ניימן פיק ושסאמי קוראת לה בקיצור NPC. בין היתר, המחלה צפויה לכרס בזיכרונה של סאמי עד שתנשל אותה ממנו. זיכרון הוא מאפיין קריטי עבור סאמי ותוכניותיה העתידיות.

סאמי מחליטה להילחם במחלה ובכדי להילחם בפרוגנוזה המדאיגה של אובדן זיכרון, היא מחליטה לכתוב יומן בשביל עצמה- סאמי העתידית, בשביל שתזכור כל מה שעבר עליה. הסיפור כתוב בגוף ראשון וזה כל כך נכון לעלילה הזו. מדוע אמרתי שהוא התחבר אליי במקום מאוד אישי? אשתף אתכם. בשנת 2010 עברתי תאונת דרכים קשה שבה סבלתי מחבלת ראש ואחד האזורים שנפגע, היה האזור האחראי על זיכרון לטווח קצר. ואני בדומה לסאמי, רציתי ללמוד משפטים ולהיות עורכת דין. לא כיף כשאת לא מצליחה לזכור או לשלוף מידע בזמן מבחן. אז כיום אני בעלת תואר ראשון במשפטים. לסאמי עזרה הכתיבה, לי עזרה הקריאה. היא השתמשה במשאבים חלופיים (שליפים במבחן) ואני השתמשתי בריטלין (הגעתי לשפל).

בחזרה לסיפורה של סאמי. לסאמי היו שלושה אנשים חשובים, בנוסף למשפחתה: מאדי בת זוגה בדיבייט וחברתה, קופר-חבר הילדות והשכן שלה וסטוארט שאה מושא הערצתה ואהבתה מזה שנים רבות. כשעניין המחלה יתגלה, מה יהיה על שלוש מערכות היחסים הללו? האם יתגלו צדדים חדשים של כולם? מהו אמיתי ומה כמיהה שנאחזים בה? האם אפשר להתמודד עם ידיעה כזו?

זה סיפור על התמודדות ברבדים שונים. מצד מוצגת התמודדות משפחתה וחבריה, ומצד סאמי נאלצת להסתגל לשגרה ומוגבלויות חדשות. המחלה הזו שמה דברים בפרופורציות. איך אנו תופשים את העולם, את עצמנו, את משפחתנו, את תנאי החיים, את החלומות שלנו, את רצונותינו ואת רגשותינו. הזדהיתי מאוד עם הסבל, התסכול, תחושת חוסר האונים ואוזלת היד הנוראים שהמחלה המיטה על כולם. סאמי מתחילה לשים לב לדברים הקטנים שלקחה כמובנים מאליהם. וכאן בעצם טמון המפתח לחיים מלאים. להעריך את הכל ואת כולם בחיינו כי מהם אנו למדים ושואבים כוחות. יש לנסות וליהנות למרות הקשיים ומאוד קריטי לקבל את המצב ולראות כיצד מפיקים ממנו את המירב ואת המיטב. ספר מציאותי, משעשע ומכמיר לב. מומלץ!

לרכישת עותק דיגיטלי באתר אינדיבוק:
https://bit.ly/2Co783T

 

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי
הסקירות של איה

עוד מהבלוג של ayaib

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ריפטייד / אוריה מימון - כהן

ז'אנר: רומן רומנטי אבל כל כך הרבה מעבר! 538 עמודים | הוצאה: ...

תצוגה מקדימה

תגידי שאת שלי / אליזבת נורבק

ז'אנר: מותחן פסיכלוגי 487 עמודים | הוצאה: דני ספרים | תרגום: דן כ"ץ | שנת הוצאה בארץ 2019 איפה עובר הקו בין אהבה לבין אובססיה? בין דאגה לבין רכושנות? בין תקווה לבין הזיה? בין...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה