הבלוג של אביבית בורשטיין - הורות עם מודעות

avivit16

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מיוני 2018

אנחנו שומעים הרבה לאחרונה שצריך לצעוק את החלומות בכדי שיקרו במציאות, האומנם ?

12/07/2018

כשילדתי את מיכאלה הרגשתי שמחה ענקית, יחד עם המון סימני שאלה שלרובם לא היו לי תשובות. התחושה הפנימית החזקה ביותר שהיתה לי (כמובן אחרי שהתאוששתי מההתחלה) הרצון לעזור לאמהות כמוני והצורך שלי להישאר בבית ולגדל את האוצר המתוק שנפל בחלקי.

איך אני אעזור לאמהות כמוני ? רק עכשיו סיימת ללמוד עיצוב פנים. איך אשאר בבית ? יש לנו משכורת אחת וזה לא אפשרי לחיות כך .

2 החלומות שלי במהלך השנים התגשמו! נשארתי 5 שנים בבית, גידלתי את 2 האוצרות שלי, הלכתי ללמוד (כן כן עם משכורת אחת ) ורכשתי מקצוע חדש בכדי שיהיו לי כלים לעזור לאמהות כמוני.

מוקטן

אז התשובה מבחינתי היא – כן! חלום ומציאות יכולים להיפגש. ברגע שאנחנו מחליטים שזו השאיפה, זהו הרצון, דברים זזים, היקום קשוב לנו ורוצה בטובתנו.

אז אחרי שהגשמתי 2 חלומות קיבלתי משימה, לכתוב את החלום הבא שלי- החלום שאני מבקשת עבור העסק שלי. המשימה לא היתה פשוטה אך היא לבסוף הצליחה, יש לי עוד 2 חלומות :) ראיתי שזוגות אצלי עובד טוב.

עותק לרוחב

2 החלומות שלי קשורים לילדים. הבקשה העמוקה ביותר שלי היא שכולנו נצליח לראות את הילדים שלנו כמו שהם, פחות כמו שהיינו רוצים שהם יהיו. מה זה אומר ? שנצליח לא לשפוט אותם בכל רגע, שנצליח לראות את הצמיחה וההתפתחות שלהם ופחות להפריע – אם אני מדמה את הצמיחה של ילד לעץ הייתי רוצה יותר להשקות, לדשן ולחבק לטפל ולאפשר לו לצמוח לכיוונים שלו, פחות לגזום, לצבוע, ליישר, לסדר, להתאכזב, לצפות …

הייתי רוצה שלכל זוג הורים יהיו הכלים שאני רכשתי במהלך שנות ההורות שלי – הורות עם מודעות, הורות מקרבת , הורות קשובה, מערכת יחסים בטוחה, בריאה. שלילד תהיה היכולת לבוא להורים שלו ולספר להם את שעל ליבו, לשתף אותם בחיים שלו, בקשיים שלו,בשמחות שלו,במצוקות שלו, במחשבות שלו ושירגיש שרואים אותו ואוהבים אותו כמו שהוא – זו משימה לא פשוטה אך אפשרית בהחלט .

כשילד מרגיש בטוח, שלם, אהוב, הוא יצליח להתנהל בחיים במלאות, זה חלק אחד מהחלום שלי, שהוא ירגיש ראוי. בשביל זה אני צריכה להגיע לכמה שיותר הורים.

SXPW0860

החלק השני של החלום הוא שבמקום שהילד נמצא רוב שעות היום אחרי הבית, שזה בדרכ גן\בית ספר שיקבל את אותו היחס שמקבל בבית. שיראו אותו לא רק בזכות הציונים שיש לו, שיכילו אותו גם שהוא שכח את המחברת בפעם השלישית השבוע (בינינו כמה פעמים אנחנו שוכחים לעשות דברים..), שיראו את המיוחדות שלו במקום לנסות לנטרל אותו ולעשות אותו כמו כולם, שיתנו מקום וביטוי למחשבותיו, חלומותיו ועוד כל מה שילדים צריכים.

אז איך החלק הזה קשור אלי ? הייתי רוצה להעביר הדרכות לצוותים של גננות, מורים וכל מי שמעוניין לרכוש כלים שמקלים על ההתנהלות מול הילדים, לכל מי שמעוניין להיות איש חינוך משמעותי! בעולם הילדים.

הבנות שלי זכו ללמוד בבית הספר הדמוקרטי ואני רואה בכל רגע נתון את הצמיחה וההתפתחות בבית וגם דרך בית הספר, אין מקומות לצערי לכל מי שמבקש ללמוד שם אך אפשר לעשות את זה אחרת – להכניס את הגישה המכבדת והנעימה לבית הספר הממלכתי.

כאן אתם, הקוראים נכנסים לתמונה, תעזרו לי להפיץ את הגישה ההיקשרותית המקרבת לכל בית בישראל ולכל מורה\גננת שרוצה להיות משמעותית בחיי הילדים שמגיעים אליה.

(נכתב בלשון נקבה אך מתייחס לשני המינים)

אביבית בורשטיין

מדריכה להתפתחות תינוקות , מנחת הורים בגישת ההיקשרות

מטפלת בריקול הילינג ואקסס ברס

אשמח להפצה של החלום שלי

054-5801396

 

 

עוד מהבלוג של אביבית בורשטיין - הורות עם מודעות

הבלוג של אביבית בורשטיין

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! אני אביבית בורשטיין מנחת הורים בגישת ההיקשרות - מלווה משפחות באופן פרטי, מעבירה סדנאות הורות והרצאות. מדריכה להתפתחות תינוקות - סדנאות של אמהות עם התינוקות , אבחון פרטי לתינוקות עם עיכובים...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

לכולם יש מה להגיד ואיפה אני בכל זה ?

כמה כולנו מכירים את הסביבה שרוצה אך ורק בטובתך, הכל מכוונות טובות. רוצים בעדך שיהיה לך טוב. השאלה במה זה עולה לנו הטוב הזה ?? יש אנשים שחייבים לתת את חוות דעתם, את המחשבות שלהם, ההשגות שלהם, תפיסת החיים שלהם, הרעוינות...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

בין הודו, תאילנד ויפן חזרה לארץ ישראל

אף פעם לא אהבתי ללמוד - כך חשבתי לפחות. תמיד אמרו לי שאני מסוגלת ליותר, שזה לא מספיק.  אם תתאמצי בטוח תצליחי הרבה יותר . בעצם, אף אחד לא באמת ראה אותי, לא עצר לרגע להסתכל...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה