הבלוג של avivdesign

אביב עיצוב אתרים

http://saloona.co.il/members/avivdesign/

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאפריל 2016

האם קידום אתרים בגוגל דורש יצירתיות?

כל בעל אתר המכבד את עצמו מודע לעובדה כי הרוב המוחץ של הכניסות אל האתר הן תוצאה של חיפוש במנועי חיפוש, ובראשן גוגל כמובן. בדיוק מסיבה זו ישנו תחום שנקרא קידום אתרים בגוגל, אשר למעשה הוא תחום שמטרתו היא אחת: לגרום לכך שאתרים ישפרו את דירוגם בעיני גוגל וכתוצאה ישפרו את מיקומם בתוצאות החיפוש. ישנם מספר צעדים פשוטים ובסיסיים שבעל האתר יכול לעשות על מנת לשפר את דירוג האתר שלו. קידום אתרים במנועי חיפוש נקרא בראשי תיבות: SEO, במילים אחרות: Search Engine Optimization.

קידום אתרים בגוגל

דרכים לקדם אתר

ראשית, קיימות שיטות סיסטמטיות של קידום אתרים אשר פועלות לפי האלגוריתם של גוגל ומנצלות את תכונותיו. דוגמה נפוצה ביותר של קידום תוך הישענות על האלגוריתם של גוגל, היא שימוש בקישורים חיצוניים אל אתר מסויים מתוך אתר אחר העוסק בתחום דומה. קישורים אלה יכולים להיות קישורים רגילים הממוקמים לרוב בתחתית המסך, אך תמיד ישנה עדיפות ברורה לקישורים שהם חלק מטקסט אשר מופיע באתר, או בשמם המקצועי “היפר קישורים” (Hyperlink). זה עובד בצורה מאוד פשוטה: בעל אתר מבצע עסקה עם בעל אתר אחר העוסק באותו התחום, וביחד הם עוזרים אחד לשני להשגת מטרה משותפת של קידום שני האתרים בתוצאות החיפוש.

דרך נוספת המסייעת לבצע קידום בגוגל נעוצה בפעולה שהיא רצויה בכל מקרה: עדכוני תוכן שוטפים ותכופים באתר שלכם. גם אם פתחתם אתר לרשת קייטרינג, למשל, פרסמתם בו את כל הפרטים הרלוונטים ונראה כי אין עוד מה להוסיף, חשוב מאוד לעדכן את התוכן כל כמה זמן על מנת להראות לגוגל שהאתר מתעדכן בתוכן. זכרו, אתר שאינו מספק תוכן איכותי לא ידורג גבוה.

קידום בגוגל לא יכול להישען על בניית קישורים בלבד

כעת, כאשר ציינו חלק מן הצעדים הסיסטמטיים שיש לבצע למטרת קידום האתר, חשוב מאוד להבין כי עבודת הקידום אינה יכולה להישען רק על פעולות מסוג זה. אז נכון, חברות קידום חיצוניות עובדות מסביב לשעון על מנת למצוא כל הזמן דרכים חדשות ויצירתיות “לתחמן” את האלגוריתם של גוגל, אך ראוי לציין כי היצירתיות צריכה להימצא גם אצל בעלי האתרים עצמם. דהיינו, ישנן מספר פעולות בסיסיות שחייבות להיעשות אם רוצים למשוך גולשים חדשים אל אתר מסויים. מדובר בצעדים של פרסום נטו.

צעד מרכזי וחשוב, למשל, הוא שימוש נכון בשלל הרשתות החברתיות כגון פייסבוק וטוויטר. בוודאי שמתם לב לכך שבאתרים רבים ישנם כפתורי “שיתוף בפייסבוק” בתחתית כל מאמר, כתבה או אפילו תמונה, ויש סיבה טובה לכך: מדובר באתר בעל פופולריות עצומה שאליו נכנסים מיליוני גולשים בכל יום. אי ניצול של הפלטפורמה הזאת משמעה חוסר הבנה בסיסית של חוקי המשחק שנקרא אינטרנט בכלל, ושל קידום בגוגל בפרט.

בנוסף להוספת כפתורי שיתוף, רצוי מאוד לפתוח קבוצה בפייסבוק וחשבון בטוויטר לאתר שלכם. זהו צעד פשוט מאוד וחינמי, המסייע ביצירת באזז לאתר שלכם ומאפשר לגולשים לעקוב אחריכם, או לחילופין לעשות “לייק”, ולשתף אחרים בכך. לגיטימי לטעון שאתר שאין לו קבוצה בפייסבוק הוא אתר שלא קיים.

תוכלו לבדוק את המדריך הבא: מדריך לפתיחת קבוצה בפייסבוק

ניתן לסכם ולומר כי קידום בגוגל הוא פעולה שדורשת הרבה יוזמה, יצירתיות והגדלת ראש. תחום האינטרנט דומה במובנים רבים לתחום העסקים, ויש לדאוג לפרסום נרחב על מנת למשוך כמה שיותר גולשים. פרסמו הודעות בפורומים ובבלוגים וחיתמו בקישור לאתר שלכם. זכרו, כל קישור משמעותו הגדלת מספר הגולשים, וזוהי, אחרי הכל, המטרה העליונה.

צעדים בסיסיים בקידום אתרים

כל אלה העוסקים בבניית אתרים במקצועם או לחילופין בעלי עסקים שהקימו אתר שמטרתו לקדם את העסק שלהם – יודעים היטב כי כאשר מדובר בהקמת אתרים – אחד הדברים המהותיים והחשובים ביותר הוא לדאוג לפרסומו של האתר. אתר ללא גולשים הוא אתר שאינו קיים, ולא משנה עד כמה התוכן שבו איכותי ועד כמה יפה העיצוב שלו. לשם כך, פותחו שיטות לפרסום אתרים ולשיווקם והוקמו חברות קידום בגוגל אשר מסייעות בקידום האתר. אז אילו צעדים יכול בעל האתר הממוצע לנקוט כדי להשיג פרסום נרחב עד כמה שניתן?

ראשית, נציין כי לשם קידום בגוגל ופרסום אתרים בכלל, אין פלטפורמה טובה יותר מאשר רשת האינטרנט עצמה. זהו המקום בו ניתן לפרסם ולקדם בשיטות שונות ומגוונות, ובאינספור אתרים שאליהם נכנסים גולשים בכמות עצומה מדי יום. בנוסף, שימוש באינטרנט כפלטפורמת פרסום מאפשרת לשווק את האתר שלכם מבלי שתצטרכו בהכרח לבצע הוצאה כספית גדולה.

בטרם חושבים על קידום בגוגל דרך חברות חיצוניות, ישנם דברים בסיסיים שכל בעל אתר יכול לעשות, ואף רצוי שיעשה. מדובר בצעדים המסייעים, ולעיתים באופן משמעותי, למטרת קידום האתר בתוצאות החיפוש של גוגל. הם צעדים פשוטים, אך הם דורשים משמעת עצמית, התמדה ונכונות להשקיע זמן ומאמץ. צעדים אלה כוללים, באופן כללי, פרסום עצמאי של האתר דרך מקורות שונים באינטרנט, כגון פורומים, בלוגים ורשתות חברתיות. מדהים לגלות עד כמה הקמת קבוצה בפייסבוק המקדמת את האתר הרלוונטי, או פתיחת שם משתמש בטוויטר, שיכולים ליצור את באזז הראשוני ואף להוות את הצעדים הראשונים של קידום האתר לראש תוצאות החיפוש.

חשוב לזכור שבכל פעם שאתם כותבים הודעה בפורום מסויים, גם אם אינו קשור לנושא האתר שלכם, וכוללים קישור בחתימה שלכם, משמעות הדבר היא שהאתר זוכה לחשיפה נוספת. על כל אדם שנתקל בקישור שלכם, לוחץ עליו ומביע התעניינות בתוכן האתר, יכולים להיות עוד כמה וכמה מכרים וחברים שישמעו ממנו על האתר. הרי ידוע שאחת משיטות השיווק המצליחות ביותר היא שיטת “פה לאוזן”.

פה לאוזן זה נחמד אבל איך מגבירים את פרסום האתר?

כמובן שאם אתם רוצים פרסום בהיקף רציני לאתר שלכם, לא די בצעדים מן הסוג שפורט בפסקה הקודמת, ויש להיות מוכנים לאפשרות של שימוש בשירותי חברת קידום בגוגל חיצוניות.

חברות קידום הן חברות אשר מטרתן הבלעדית ליישם שיטות קידום בגוגל נפוצות על מנת לסייע לאתר להגיע הכי קרוב שאפשר לראש רשימת תוצאות החיפוש. הרי כולנו משתמשים בגוגל על בסיס יומיומי ומודעים היטב לעובדה שכמעט תמיד אנו נכנסים לאחד מהאתרים הראשונים שנמצאים ולא עוברים לעמודי התוצאות האחרים. מכאן המסקנה הטבעית שככל שאתר יימצא קרוב יותר לראש הרשימה, כך תגדל כמות הגולשים שלו וכך יוכל העסק לקדם את מכירותיו.

חלק משיטות הקידום שמיישמות חברות מסוג זה הוא כתיבת מאמרים אשר מתפרסמים באתרי מאמרים, כשהנושא שלהם קשור לאתר שאותו הם מבקשים לקדם. שיטות הקידום הן באמת אינסופיות וככל שמקדם אתרים מקצועי ומיומן יותר, הוא דואג לעדכן את עצמו במגמות שיטות הקידום העדכניות ביותר תוך שאיפה ללמוד איך גוגל מדרג אתרים.

ישנה רק חברה אחת אמינה בעלת ניסיון מוכח בקידום אתרים אפקטיבי, והיא כמוב, אביב עיצובים.

כתבות מומלצות:

תגיות: עיצוב אתריועץ קידום אתריםבניית אתרים בהתאמה אישיתבניית דף נחיתהמעצבי אתריםבניית אתריםעיצוב דף נחיתה

עוד מהבלוג של avivdesign

תצוגה מקדימה

אביב עיצוב אתרים לעסקים ויחידים

אביב עיצובים אביב עיצובים הינה חברת עיצוב, אפיון, בנייה וקידום אתרים מקצועית בעלת וותק של שנים רבות בתחום, בעלת ניסיון מוכח ושורת הצלחות רבות. לאתר, ניתן ללחוץ על הקישור: ...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה