הבלוג של aviva80

Aviva's

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מספטמבר 2011

כמו רבים אחרים, גם הילד שלי אובחן לא מזמן עם הפרעות קשב וריכוז.

בדומה לאחרים, גם לו לא קל המעבר המבלבל מהחופש הגדול, בחזרה ללימודים ושוב לחופשות החגים שנדמה שמגיעות מהר יותר משנה לשנה.

השנה רק התחילה וכבר הגיע טלפון מהמורה שדיווחה בחוסר שביעות רצון על התנהגות הילד שמתקשה להקשיב ומרעיש בכיתה. היא המליצה לערוך לו אבחון והסבירה שהפרעות קשב וריכוז יכולות להיגרם ממספר גורמים ובהם גורמים קליניים נוירולוגים וגורמים רגשיים. ערכנו אבחון פסיכו-דידקטי ולאחר מכן נפגשנו עם נוירולוג שהמליץ על שימוש בריטלין.

חלפה בי צמרמורת קלה ונזכרתי בסיפורים של אחותי, מורה בכיתה ב’, על הילדים המקסימים שיש לה בכיתה ועל הקלות שבה הרבה מהם מאובחנים כזקוקים לריטלין, נוטלים את התרופה ו”נכבים”. יצאתי מהנוירולוג עם תחושת מועקה ופניתי לחיפושים ברשת אודות הנושא.

 אחת מהכתבות שנתקלתי בהן בחיפושיי היא הכתבה הזו-  “הורים קורעים את התחת בעבודה ודוחפים לילדים ריטלין”, גם היא יחד עם רבות אחרות הדגישו את הקלות שבה ניתן הריטלין, את חסרונותיו ואת היותו מוצא אחרון שיש לנסות רק אחרי שכל האופציות האחרות מוצו.

אחרי שהריטלין ירד מהפרק החלטתי ליישם ולנסות אופציות אחרות. החיפוש אחר תחליפים כלל התייעצויות עם דיאטן ונטורופתית והמשך שיטוטים ברשת בכדי לקרוא חוות דעת וחוויות של הורים מהארץ ומהעולם.

לשמחתי, מצאתי כי אכן קיימים תוספי תזונה שיכולים להחליף את הריטלין, לשפר את היכולות הקונגטיביות ולהטיב את מצבם של הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

מצאתי כי חומצת השומן אומגה 3, הידועה כמסייעת בבעיות רבות, עשויה לסייע גם במקרה זה. לרבים יש חסך באומגה 3 והחומצה עשויה להקל בשלל מצבים, כולל הפסקת עישון, חרדה, ומסתבר שגם בהפרעות קשב.

בהמשך חיפושיי נחשפתי גם לתוסף שלא הכרתי לפני- פיקנוגנול. זהו תוסף שעשוי מקליפת עץ, והוא ידוע כנוגד חמצון חזק המגן על תאי ועוזר בזרימת הדם למוח, מה שעוזר לשפר את מצבם של הסובלים מהפרעות הללו. גולת הכותרת עבורי הייתה הגילוי כי בלא מעט מדינות משמש הפיקנוגנול כתחליף לריטלין והוא הוכח כיעיל.

אחרי שקיבלתי אישור גם מהנטורופתית האישית שלי, רכשתי את הפיקנוגנול מבית סולגאר ברשת הפארם בשכונה.

בהמלצת הנטורופתית החלטנו גם על שינוי תזונתי והקפדה על תזונה נכונה הכוללת מיעוט בסוכר ומשקאות ממותקים. בנוסף פנינו לצוות החינוכי בבית הספר, עדכנו אותם כי הבעיה בטיפול וביקשנו את שיתוף הפעולה שלהם והבנה למצב ולהחלטנו לנסות את האופציה הטבעית.

דבר נוסף שאנו מקפידים לעשות בקביעות הוא שיחות עם הקטנצ’יק האהוב שלנו. אנו דואגים ומודעים יותר למצבו הרגשי ובכל יום מתפנים לשוחח איתו ולבדוק כיצד מרגיש והאם משהו מפריע לו.

עד כה ההתנסות חיובית מאוד. המצב השתפר וגם המורים שמו לב לשינוי החיובי בהתנהגות. ומה הלקח הכי גדול בסיפור הזה? תמיד כדאי לשמוע עוד חוות דעת, להתייעץ ולברר… לא צריך לקבל כל המלצה של רופא בעיניים עצומות, ייתכן כי יש אופציות טובות יותר :)

מבחינתי בשלב זה אפשר לצאת לחופשת החגים אופטימיים ורגועים מתמיד, בטוחים ביכולותיו של בננו האהוב ובכוחו של הטבע לספק תחליפים ראויים ופתרונות טבעיים.

שתהיה שנה טובה!

 28516

עוד מהבלוג של aviva80

Thumbnail

להיות ענבל אור

תמיד הערצתי את וונדר וומן כי לא משנה מתי ובמי היא נלחמת, היא תמיד נראית טיפ טופ. השער כאילו כרגע יצאה מהספר, הבגדים בלי טיפת לכלוך והציצי; תמיד במקום, זקופים, גאים, קוראים תיגר על כל תחלואי החברה (הגבריים, אלא מה?). אותי פחות...

בית חלומותיי

בעלי היקר, ממש לפני שהתחתנו, כשהחיים היו ורודים וההתלבטות היחידה היתה לאן יוצאים הערב, שאלת אותי ערב אחד מהו בית חלומותיי. אני זוכרת שאמרתי שאני לא יודעת. האמת היא שממש לא חשבתי על זה באותה התקופה. מבחינתי, אז, לא היתה...