הבלוג של aviva80

Aviva's

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מספטמבר 2011

קיץ שלם שאני שומעת ואומרת שהילדים שלנו לא חווים ילדות אמיתית, כמו שהייתה בתקופתינו. ולא, אני לא זקנה או משהו כזה, אבל מה רע בלטייל בארץ? ולהכיר סיפורים היסטוריים על המדינה? גם אם זה אומר לצאת מהמזגן, טאבלט או בריכה. בחופש הגדול רציתי לקחת את הילדים ליום של תרבות וידע בירושלים, אבל בגלל הלחימה זה נדחק הצידה ונשכח. השבוע שמעתי ברדיו פרסומת על ליל המדענים במוזיאון המדע בירושלים וחשבתי לעצמי שזאת יכולה להיות הזדמנות טובה לנסוע ולטייל בעיר הבירה, לספוג קצת היסטוריה ולעשות יום כיף משפחתי.

 משפחתי

כבר ממזמן הגעתי למסקנה שטיול טוב לא חייב להיות פארק מים או לונה פארק, ושווה ללמד את הילדים דבר או שניים, ושמדע יכול להיות גם מהנה. עשיתי גוגל ומסתבר שליל המדענים זה משהו שקיים בכל הארץ ב-18.9. במוזיאון המדע יתקיימו הרצאות ותערוכות מיוחדות בנושא חקר המים והים (שזה כמעט כמו פארק מים, רק מדעי יותר :) ) . בתוכנייה כתוב כי יהיו פעילויות של בניית מזרקות והתזת מים, וסרטי תלת מימד של אלמוגים ואוקיינוסים. הכניסה היא חינם, החל משעה 16:00, וגם מרבית התערוכות הפועלות באופן שוטף במוזיאון, יהיו פתוחות לכולם.

ומה נעשה לפני זה? מודה שאני עדיין מתלבטת, כי בירושלים יש הרבה אתרים היסטוריים חשובים, ואין סיכוי שנספיק לעבור על הכל ביום אחד, אבל התכנית היא להתחיל בטחנת הרוח ומשכנות שאננים. אני מכירה את האזור יחסית,  יש שם בתים מקסימים, עם בנייה ירושלמית, סמטאות אבן וכו’. אני אישית בונה על לעשות חידונים לילדים, בתקווה שיכירו את סיפור השכונה ומי בנה אותה (מונטיפיורי כמובן…)

 משכנות שאננים

חשוב לי גם שנלך למגדל דוד שהוא אחד המבנים הבולטים בירושלים. אם יהיה לנו כוח אז  נמשיך למנהרות הכותל ונעבור מתחת לבתי העיר העתיקה. קראתי שיש שם רחוב שממש נשמר בשלמותו מימי בית שני, מנהרה מימי החשמונאים, שרידי בית כנסת ישן ועוד.

 מגדל דוד

לפני ההגעה למוזיאון המדע נעצור לאכול צהריים, כי ילדים רעבים, זה ילדים לא מרוכזים. יש בית קפה מסעדה באחת הסמטאות בעיר, מקום קטן שאני מכירה כבר לפחות עשר שנים (מתקופה שחברתי למדה באונ’ העיברית). המקום נקרא “תמול שלשום”. יש שם אוכל מעולה ולא מאוד יקר, והמקום רווי בספריות עם ספרים עתיקים או חדישים (לרוב יד שניה). בית קפה יחסית קטן אבל תמיד עושה לי חשק לחזור אליו, ואולי בעקבות ההתעניינות של הילדים שלי עוד נקנה שם ספר שמספר על תולדות העיר העתיקה.

כשנסיים לאכול, פנינו יהיו מועדות לליל המדענים המדובר, מניחה שהביקור עצמו במוזיאון ייקח לנו כמה שעות טובות ונגיע הבייתה רק בערב. אני כמובן אחזור לספר על חוויות מהיום הזה, אבל בטוחה שנחזור ממנו עייפים אך מרוצים. ועל כל פנים- כולי תקווה שהילדים שלי יתחילו ללמוד שהיסטוריה ומדע זה כיף ומעניין, ואפשר לעשות בילויים שהם קצת שונים, עם ערך מוסף.

עוד מהבלוג של aviva80

Thumbnail

להיות ענבל אור

תמיד הערצתי את וונדר וומן כי לא משנה מתי ובמי היא נלחמת, היא תמיד נראית טיפ טופ. השער כאילו כרגע יצאה מהספר, הבגדים בלי טיפת לכלוך והציצי; תמיד במקום, זקופים, גאים, קוראים תיגר על כל תחלואי החברה (הגבריים, אלא מה?). אותי פחות...

בית חלומותיי

בעלי היקר, ממש לפני שהתחתנו, כשהחיים היו ורודים וההתלבטות היחידה היתה לאן יוצאים הערב, שאלת אותי ערב אחד מהו בית חלומותיי. אני זוכרת שאמרתי שאני לא יודעת. האמת היא שממש לא חשבתי על זה באותה התקופה. מבחינתי, אז, לא היתה...