הבלוג של aviva80

Aviva's

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מספטמבר 2011

לאחרונה מצאתי את עצמי הופכת לחלק מהמהפכה הירוקה. עד היום כל הקטע האקולוגי ומוצרים ידידותיים לסביבה עבר לי, ככה, ליד האוזן. מידי פעם עשיתי טובה לכדור הארץ וזרקתי בקבוק מים למחזורית וגם זה רק שנפגשנו אני, היא והבקבוק שבדיוק סיימתי לשתות בנסיבות נדירות ברחוב. אחרי הכל, למי יש זמן לחשוב בכל פעם שהוא מוציא את הארנק אם הוא הולך להזיק לסביבה וכמה. כל זה היה נכון עד שזה הגיע לילדים שלי.

בכלל, למה דווקא ‘מהפיכה ירוקה’? למה לא ‘מהפיכה כחולה’? הרי יותר שני שלישים של כדור הארץ מכוסים מים וגם להם צריך לדאוג. מאז ומעולם הייתי קטנונית בנושאים עקרוניים. אלא שבדיקה מהירה גילתה לי שהמושג ‘מהפיכה ירוקה’ כבר שגור מידי על מנת שההפיכה הלשונית שלי תצליח ואאלץ למצוא דרך אחרת שתכניס אותי לספרי ההיסטוריה.

היום בו הצטרפתי למהפכה הירוקה הוא היום בו החלטתי לצבוע מחדש את חדר הילדים שלנו. ככה, לקראת האביב הרגשתי פתאום מין תחושה שאני חייבת לרענן קצת את הבית ומי עומד בראש סדר העדיפויות אם לא הילדים (אחרי שאת המטבח חידשתי בשנה שעברה ואת החדר שלנו לפני שלוש שנים אבל לא חשוב, קודם כל הילדים!). מלבד זאת, החדר שלהם באמת צריך צביעה מחדש אחרי שבמשך כמה שנים הם הקפידו למלא את רוב הקירות ביצירות אמנות בהשפעת ג’קסון פולוק.

מה שאני זוכרת ממבצעי הצביעה להם הייתי שותפה בעבר זה הסירחון הנורא של הצבע שלא עובר שבועות אחרי הצביעה. לכן חיפשתי באינטרנט מידע על צבעים נטולי ריחות לוואי והגעתי לפוסט הזה:סקירת מוצרים ירוקים- צבעים. לא ידעתי שיש דבר כזה צבעים ירוקים.

זאת אומרת, ידעתי שיש צבעים על בסיס מים או על בסיס שמן אבל את המושג ‘צבעים ירוקים’ - ולטובת אלו שלא נפל להם האסימון יש להוסיף “תרתי משמע” – לא הכרתי.

הדבר הראשון שצד את תשומת לבי בצבעים הירוקים זה שהם נטולי ריח לוואי וזה הרי בדיוק מה שחיפשתי. חוץ מזה הם גם פולטים פחות גזים רעילים, עמידים, מתייבשים מהר ועל בסיס מים (יופי, כי אין סיכוי שאני מכניסה טרפנטין אלי הביתה). לכאורה מצאתי את מה שחיפשתי ועכשיו נשאר רק ללכת לחנות הקרובה ולבקש מהמוכר ‘צבע תכלת, ירוק’, לחכות שהוא יסתכל עלי כמו משוגעת ולהסביר לו למה אני מתכוונת.

אתם יודעים, לדאוג לילדים לא מסתכם רק במה שקורה בין קירות הבית. צריך להסתכל על זה בראייה קצת יותר רחבה. הרי את רוב היום הילדים שלנו מבלים בכלל מחוץ לבית – בגן, בביה”ס, בחוגים או פשוט בחוץ. לכן אם רוצים באמת לעשות הכל בשבילם צריך להחיל את המהפכה הירוקה גם במקומות האלו. אולי אפשר לדאוג שגם את הכיתות בביה”ס יצבעו בצבעים ירוקים, את הקירות בגן, במתנ”ס. צבעים ירוקים מתאימים להכל והשפעתם על הסביבה הרבה פחות הרסנית מזו של צבעים רגילים – פחות נזק לקרקע, פחות נזק לאוזון, פחות גז חממה. הרי הילדים שלנו הם חלק מהסביבה הזו וימשיכו להיות כאן הרבה אחרי שאנחנו כבר לא, השאלה היא רק מה אנחנו רוצים להוריש להם כשנלך.

לא צריך להצטרף לגרינפיס בשביל להפוך לחלק מהמהפכה הירוקה. אפשר פשוט להתחיל מדברים פשוטים, החלטות יומיומיות הלוקחות בחשבון את ההשפעה שתהיה על הסביבה. למחזר פלסטיק, לחסוך בחשמל, לקנות מוצרים ממוחזרים. אין סיבה לא לבחור בפתרון הנכון והבריא יותר. גם בצביעה, אם יש אפשרות להשתמש בצבעים ירוקים – ידידותיים יותר, בריאים יותר – אין סיבה שלא.

עוד מהבלוג של aviva80

תצוגה מקדימה

להיות ענבל אור

תמיד הערצתי את וונדר וומן כי לא משנה מתי ובמי היא נלחמת, היא תמיד נראית טיפ טופ. השער כאילו כרגע יצאה מהספר, הבגדים בלי טיפת לכלוך והציצי; תמיד במקום, זקופים, גאים, קוראים תיגר על כל תחלואי החברה (הגבריים, אלא מה?). אותי פחות...

בית חלומותיי

בעלי היקר, ממש לפני שהתחתנו, כשהחיים היו ורודים וההתלבטות היחידה היתה לאן יוצאים הערב, שאלת אותי ערב אחד מהו בית חלומותיי. אני זוכרת שאמרתי שאני לא יודעת. האמת היא שממש לא חשבתי על זה באותה התקופה. מבחינתי, אז, לא היתה...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

בעקבות ליל המדענים- יום כיף בעיר הבירה

קיץ שלם שאני שומעת ואומרת שהילדים שלנו לא חווים ילדות אמיתית, כמו שהייתה בתקופתינו. ולא, אני לא זקנה או משהו כזה, אבל מה רע בלטייל בארץ? ולהכיר סיפורים היסטוריים על המדינה? גם אם זה אומר לצאת מהמזגן, טאבלט או בריכה. בחופש...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה