הבלוג של אביב יעוץ עסקי

הבלוג של אביב יעוץ עסקי

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2016

הלוואות לעסקים קטנים

כאשר אדם כשרוני ונמרץ חפץ לקפוץ למים הסוערים והמאתגרים של עולם העסקים, הוא אינו יכול להסתפק בכישורים שלו, בנמרצות ובמעוף. הוא זקוק גם להרבה מאוד אומץ, חזון ומוטיבציה. אך יותר מכל, עליו להשיג ממון, כי הקמת עסק דורשת כסף ולעיתים – הרבה מאוד כסף… אז אל מי פונים? לבנק? לחברים? מה הכי נכון, בטוח ומשתלם?

ננסה להסביר במאמר הבא על הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה, בתקווה שבכך נסייע לעוד יזמים לפרוץ קדימה, להגשים חלומות ולהתקדם בעסק הפרטי שלהם.

הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה

הלוואה בערבות המדינה – למי זה מיועד?

רוב העסקים נוטלים בדרך כלל הלוואות מהבנקים במסגרת המתאפשרת להם. אך מה קורה כאשר אין להם אפשרות לחרוג עוד מהמסגרת ולכן הפוטנציאל של העסק לא מצליח למצות את עצמו? בדיוק לשם כך נחלצת המדינה לעזרתם מתוך כוונה לסייע לעסקים קטנים או בינוניים באמצעות מתן הלוואה נוחה מאוד ומתאימה בכל תנאיה לעסקים. זאת על מנת לעודד את העסקים ולסייע להם להתקדם ולעמוד על רגליים יציבות.

מה הם היתרונות בהלוואה שהיא בערבות המדינה לעומת הלוואה בנקאית רגילה?

אחוז הביטחונות:

כאשר בוחרים ליטול הלוואה בנקאית, נדרשים בדרך כלל להציג ביטחונות, ערבויות ונכסים כמעט בגובה ההלוואה, לעומת הלוואה שהיא בערבות המדינה, שדורשת הצגת ביטחונות מינימלית של כ–30% מההלוואה כאשר את הערבות לכל היתר לוקחת המדינה על עצמה. מובן שעובדה זו מקלה מאוד על בעלי העסקים שנאלצים לקחת הלוואה גדולה לצורך קידום או הקמת העסק שלהם.

תנאי החזרה:

בכל הלוואה סטנדרטית הניתנת ללקוח פרטי של הבנק, ישנם תנאי החזרה שהם לא תמיד קלים, לעומת זאת כאשר מדובר בהלוואה לעסקים שהיא בערבות המדינה, ומיועדת כדי לסייע לעסקים, או אז תנאי החזרת ההלוואה יהיו נוחים מאוד עם פריסה נוחה וריביות סבירות הכול על מנת להקל על בעלי העסקים ולסייע להם ככל הניתן.

מי מהעסקים זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה?

הלוואות לעסקים קטנים לא ניתנים באופן גורף לכולם. ישנם כמה תנאי סף שבהם חייב מבקש ההלוואה לעמוד ורק כך יהיה זכאי להיעזר בהלוואה. התנאים העיקריים הינם שבעל העסק נקי מכל חוב מול הרשויות השונות כמו רשות המיסים או הוצאה לפועל. חשבון הבנק שלו אינו מוגבל או מעוקל והוא אינו בעל חוב בנקאי. אם מבקש ההלוואה אכן עומד בתנאים אלו, הוא יוכל ככל הנראה לזכות בהלוואה, אך בכל מקרה לא מומלץ להגיש את הבקשה לפני שבודקים היטב עם המומחים בתחום ההלוואות בערבות המדינה, האם אכן קיים סיכוי סביר כי הבקשה תאושר, היות ואם היא לא תאושר כעת, זה עשוי להשפיע אף על בקשת הלוואה עתידית. לכן, יש לפעול בזהירות.

הלוואות לעסקים קטנים

נכיר את מסלולי ההלוואות השונים:

  • מסלול הקמת עסק – למסלול זה פונה יזם המעוניין לפתוח עסק וזקוק למזומנים על מנת לעשות זאת. הלוואה במסלול זה מתאימה לעסק לפני ההקמה או כאשר היא נמצאת כבר בתוך התהליך של הקמת העסק.
  • מסלול השקעות – עסק קיים המעוניין להשקיע בחלק הפיזי של העסק, כמו לצורך שיפוצים או כדי לקנות מכונה חדשה או כל ציוד אחר הנדרש לעסק.
  • מסלול הון חוזק – מסלול זה מיועד לעסקים קיימים החפצים ליהנות מהטבה שמציעה להם המדינה לצורך סיוע בתזרים המזומנים שלה, אם זה בגלל החוסר במזומנים שנובע בעקבות מצוקת תזרים שוטף, או כאשר מעוניינים להגדיל את מחזור ההכנסות.

מובן שבקשת ההלוואה צריכה להיות מותאמת על פי המסלול המבוקש והדרוש לעסק.

נסכם ונאמר כי לפני שפונים לבקש הלוואה כזו, מומלץ להתייעץ עם המומחים ולברר כיצד להגיש את הבקשה כדי להעניק לה את מירב הסיכויים להתקבל.

חברת אביב יעוץ עסקי מומחים בגיוס הלוואות לעסקים קטנים, בינוניים, מתן הלוואות לעסקים קיימים וחדשים. התקשרו עוד היום וקבלו ייעוץ בחינם - 08-9167070  

עוד מהבלוג של אביב יעוץ עסקי

תצוגה מקדימה

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק תזרים מזומנים עסקי הוא ניהול מלאי הכסף של העסק שלכם. תהליך הניהול הפיננסי דומה מאוד לניהול ועיתוד מלאי חומרים רגיל, רק ברמת רגישות הרבה יותר גבוהה. בניגוד למלאי חומרי גלם ופריטים אשר...

הלוואה לעסק קיים

הלוואה לעסק קיים עסק לא צומח יש מאין וקם כרעם ביום בהיר מאפס, יש להזין ולפטם אותו למן ההתחלה, על מנת לעשות כסף יש להשקיע כסף בעסק – הן בעסק חדש וקל וחומר בעסק קיים. בכל אחד מן השלבים של העסק יש להשקיע כסף על מנת לדאוג לכך...

הלוואה בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה  חיפשתם בנושא הלוואה בערבות המדינה פרטים/נתונים? הגעתם למקום הנכון! כל הקמת עסק מצריך הרבה חזון, יזמות ומוטיבציה, אך יותר מכל היא דורשת הרבה כסף. ישנם אנשים רבים השואפים לפתוח עסק משלהם, יש להם את כל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה