הבלוג של אביב יעוץ עסקי

הבלוג של אביב יעוץ עסקי

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2016

הלוואה בערבות מדינה

 חיפשתם בנושא הלוואה בערבות המדינה פרטים/נתונים? הגעתם למקום הנכון! כל הקמת עסק מצריך הרבה חזון, יזמות ומוטיבציה, אך יותר מכל היא דורשת הרבה כסף. ישנם אנשים רבים השואפים לפתוח עסק משלהם, יש להם את כל הכישורים והיכולות הנדרשות לשם כך, אך בחלק של המימון, שם הם נתקעים ונאלצים לפנות בבקשת מימון ממשלתי, הלוואה בערבות המדינה שזה סיוע מטעם המדינה להגשמת החלום העסקי.

 מה היא הלוואה בערבות מדינה ולמי היא מיועדת?

רוב העסקים מתבססים בעיקר על הבנקים כמקור לקבלת הלוואות, אך לעיתים הם לא מסוגלים לחרוג עוד ממסגרת האשראי שהבנק מאשר להם, או אז הם נתקלים במצב בו העסק שלהם לא מצליח לגדול עוד היות ודלתות הבנק נסגרים בפניהם. במצב זה נכנסת המדינה לתמונה בכוונה לעזור לעסקים קטנים או בינוניים באמצעות מתן הלוואה מיוחדת מטעמה בתנאים נוחים ומתאימים עבורה וזאת במטרה לסייע להם לעמוד שוב על הרגליים.

היתרונות שבלקיחת הלוואה בערבות המדינה

  • גובה הביטחונות – גובה הביטחונות או הערבויות והנכסים בהלוואות הנלקחות מבנקים או מגופים אחרים אמורים להיות כמעט תמיד שווים לגובה ההלוואה. לעומת זאת כאשר מדובר בהלוואות שבערבות המדינה, אחוז הביטחונות הינו נמוך באופן משמעותי כאשר הם עומדים על כשליש או אפילו פחות מכך- מגובהה של ההלוואה. את האחריות על החלק הנותר המדינה תיקח על עצמה.
  • תנאי החזרה – בגלל העובדה שההלוואות הללו ניתנות מלכתחילה רק בעבור עסקים וקיימים או חדשים לא בעבור מטרות פרטיות מותאמים תנאי החזרה לעולם העסקי ולכן תנאי ההחזר, התשלומים, ההצמדות והריביות מותאמים ונוחים ביותר לבעלי העסקים.

האם כל עסק זכאי לקבל הלוואה טובה כזו?

ישנם תנאים לצורך קבלת הלוואה בערבות המדינה מעין זו ולא כל בעל עסק זכאי להלוואה מסוג זה. התנאים העיקריים שמגדילים את הסיכוי לקבלת הלוואה מעין זו, הם שהחשבון של העסק לא מעוקל וכן שאותו עסק לא נהנה בשנים האחרונות מהלוואה דומה.

מסלולי ההלוואות 

הלוואה בערבות מדינה ניתנת בשלושה מסלולים עיקריים שפועלים במסגרת הקרן לסיוע לעסקים:

1.מסלול הקמת עסק – מסלול זה הנו כאשר היזם פונה לקבלת הלוואה בערבות מדינה לצורך הקמה של עסק חדש, בין אם זה לפני התחלת התהליך של ההקמה או בין אם מדובר במהלך התהליך של ההקמה.

2.מסלול השקעות – מסלול זה הנו כאשר עסק קיים פונה לבקש הלוואה לצורך השקעה פיזית בעסק כמו שיפוצים, או רכישת ציוד ועוד.

3.מסלול הון חוזר – מסלול זה הנו מסלול שבו עסק שכבר קיים מבקש ליהנות מהטבה שמציעה המדינה לטובת סיוע תזרים המזומנים, לעיתים בגלל מחסור מזומנים שנובע ממצוקת תזרים שוטף או לצורכי מימון שוטף לטובת הגדלת המחזור של ההכנסות. חשוב מאוד כי בעת פניה לקבלת הלוואה – לגשת אל המסלול המתאים ביותר לעסק מתוך שלושת המסלולים.

איך זה עובד?

כאשר בעלי העסק חפצים בקבלת ההלוואה בערבות המדינה עליהם להגיש תכנית עסקית שמציגה את הנתונים של העסק הקיים או את נתוני היזם- אם מדובר בהלוואה לצורך הקמת עסק. כמו כן תחזית הכנסות עתידיות מהעסק שיוכיח על יכולת ההחזרה של ההלוואה. כעקרון ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי אך מרבית מהעסקים הפועלים לבד לא ממש מצליחים לסיים את התהליך באופן מוצלח, לכן מומלץ מאוד להיעזר בחברה המציעה ייעוץ עסקי שתסייע לקבלת אישורי הלוואה מהמדינה.

עוד מהבלוג של אביב יעוץ עסקי

תצוגה מקדימה

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק תזרים מזומנים עסקי הוא ניהול מלאי הכסף של העסק שלכם. תהליך הניהול הפיננסי דומה מאוד לניהול ועיתוד מלאי חומרים רגיל, רק ברמת רגישות הרבה יותר גבוהה. בניגוד למלאי חומרי גלם ופריטים אשר...

הלוואה לעסק קיים

הלוואה לעסק קיים עסק לא צומח יש מאין וקם כרעם ביום בהיר מאפס, יש להזין ולפטם אותו למן ההתחלה, על מנת לעשות כסף יש להשקיע כסף בעסק – הן בעסק חדש וקל וחומר בעסק קיים. בכל אחד מן השלבים של העסק יש להשקיע כסף על מנת לדאוג לכך...

תצוגה מקדימה

הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים כאשר אדם כשרוני ונמרץ חפץ לקפוץ למים הסוערים והמאתגרים של עולם העסקים, הוא אינו יכול להסתפק בכישורים שלו, בנמרצות ובמעוף. הוא זקוק גם להרבה מאוד אומץ, חזון ומוטיבציה. אך יותר מכל, עליו להשיג ממון, כי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה