הבלוג של אביב יעוץ עסקי

הבלוג של אביב יעוץ עסקי

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2016

הלוואה לעסק קיים

עסק לא צומח יש מאין וקם כרעם ביום בהיר מאפס, יש להזין ולפטם אותו למן ההתחלה, על מנת לעשות כסף יש להשקיע כסף בעסק – הן בעסק חדש וקל וחומר בעסק קיים.

בכל אחד מן השלבים של העסק יש להשקיע כסף על מנת לדאוג לכך שיהיה תזרים מזומנים חיובי, כדי שיזרום דם בעסק והוא יוכל לטפס למעלה ולשגשג אל על בתנופה של צמיחה כלכלית חיובית. צריך כסף על מנת להשקיע בעובדים, לרכוש ציוד, לרכוש מלאי, להזמין משלוחים ולהשקיע בהרחבת הפעילות.

מי שיכול להשקיע כל סכום שהוא מההון הפרטי שלו – אשרי וטוב לו, שיבושם לו. אבל במציאות של היום, רוב העסקים אינם בעלי הון פרטי משגשג כל כך ורובם ככולם זקוקים לכדי הלוואה לעסק קיים על מנת לטפח את העסק הקיים שלהם ולהביא אותו לכדי צמיחה כלכלית. רוב האשראי כיום מגיע מן הבנקים, שזה חלק מהמודל העסקי שלהם, אולם גם חלק ממוסדות פיננסיים אחרים מציעים הלוואה לעסק קיים לא פחות טובים ואולי אף טובים יותר.

הלוואות לעסקים קיימים מתחילים כבר כאשר אתם רק מתחילים לחשוב בראשכם על הקמת עסק חדש, על מנת שתוכלו בכלל להרים את העסק שחשבתם עליו על הרגליים, צריך לשכור מקום, לשפץ אותו, לעצב אותו באמצעות מעצב פנים, לרכוש ציוד רב ומלאי, צריך לשכור עובדים, להקים תשתיות, להכין כמובן תכנית עסקית, לערוך תכנית השקעות, וצריך להתכונן היטב לתקופה הראשונית הקשה בה לא תמשכו משכורת וכל ההכנסות יוקדשו לגלגול העסק ולתפעולו בלבד.

הרבה עסקים נקלעים בשלב כזה או אחר של העסק לבעיות של תזרים מזומנים בשל כל מיני סיבות, כמו למשל – לקוחות שמאחרים בתשלומים, שלא משלמים, או משלמים בשוטף פלוס הרבה חודשים, מיתון, כניסה של מתחרים חדשים, קשיים נקודתיים בתפעול העסק שלכם, שינוי בפני הענף וכיוצא בזה.

הלוואה לעסק קיים דווקא לעסקים מצליחים

הלוואה לעסק קיים זה האוויר והחמצן שניתנים לו על מנת שיוכל לפלס את דרכו בדרך להצלחה שהוא כה חפץ ביקרה. הלוואות בנקאיות לעסקים קיימים ניתנת לעסקים אשר הוכיחו יכולת של החזר וכן פעילות עסקית שהיא תקינה לחלוטין. לרוב עסק קיים שמבקש הלוואה הוא עסק שללא ההלוואה הוא לא יוכל להמשיך לתפקד ולהפיק רווחים.

הסיבות לבקשת הלוואה לעסק קיים הינן רבות ומגוונות, כמו למשל – התרחבות עסקית, הון חוזר, התגברות על קשיים זמניים, בעיות זמניות שיש צורך להתגבר עליהן. הלוואות בנקיות לעסקים קיימים כמו הלוואות חוץ בנקאיות ממקורות שונים אינן ניתנות לרוב לעסקים למטרה של כיסוי גירעונות כלל וכלל.

הלוואה לצרכים הללו איננה נחוצה לעסק קיים, אלא אם כן מתלווה אליה תכנית הבראה לעסק בצורה המיטבית ביותר. הלוואות בנקאיות לעסקים קיימים נלקחות לרוב באמצעות עסקים בשלבים שונים של הפעילות העסקית שלהם – המדובר גם בעסקים שרק הוקמו וגם בעסקים קיימים ועומדים בפני התרחבות או גידול ניכר בפעילות העסק שלהם. כל אחת מבין האפשרויות הללו דורשת מימון – בחלק מהמקרים המימון נדרש לרכישת כלים או אמצעי ייצור, במידה ומדובר בעסקים יצרניים. במקרים אחרים המדובר הוא בהלוואה להון חוזר.

גופים חוץ בנקאיים שונים

* חברות אשראי – העובדה שניתן לבדוק את היסטוריית האשראי של לקוח פוטנציאלי במהירות, גרמה לכך שחברות האשראי במדינת ישראל חדרו לתחום ההלוואות. היתרון הגדול שלהן הוא במהירות שבה הן מעמידות את ההלוואה.

* חברות ביטוח – חברות ביטוח שונות נמנות עם הגופים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות ללקוחות עסקיים ופרטיים.

עוד מהבלוג של אביב יעוץ עסקי

תצוגה מקדימה

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק תזרים מזומנים עסקי הוא ניהול מלאי הכסף של העסק שלכם. תהליך הניהול הפיננסי דומה מאוד לניהול ועיתוד מלאי חומרים רגיל, רק ברמת רגישות הרבה יותר גבוהה. בניגוד למלאי חומרי גלם ופריטים אשר...

תצוגה מקדימה

הקרן לעידוד עסקים קטנים

הקרן לעידוד עסקים קטנים העסקים הקטנים חשובים מאוד למשק הישראלי הן בשל התוצרת הגולמית שלהם שהיא מהווה אחוז נכבד מכלל התוצרת בשוק, והן כי העסקים הללו מספקים תעסוקה לאחוזים נכבדים מהאוכלוסייה, אם בצפון, בדרום ובמרכז הארץ....

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים כאשר אדם כשרוני ונמרץ חפץ לקפוץ למים הסוערים והמאתגרים של עולם העסקים, הוא אינו יכול להסתפק בכישורים שלו, בנמרצות ובמעוף. הוא זקוק גם להרבה מאוד אומץ, חזון ומוטיבציה. אך יותר מכל, עליו להשיג ממון, כי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה