הבלוג של אביב יעוץ עסקי

הבלוג של אביב יעוץ עסקי

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2016

אשראי עסקי למימון הוצאות בעסק

תזרים מזומנים עסקי הוא ניהול מלאי הכסף של העסק שלכם. תהליך הניהול הפיננסי דומה מאוד לניהול ועיתוד מלאי חומרים רגיל, רק ברמת רגישות הרבה יותר גבוהה. בניגוד למלאי חומרי גלם ופריטים אשר משפיעים ישירות על המוצרים והתהליכים בהם הם נכללים, הכסף נכלל כמרכיב ראשי בכל מרכיבי ופעילויות העסק. הכסף יכול להיות נזיל וזמין, הוא יכול להיות סגור ומושקע, הוא יכול להיות באשראי ולא ממומש, או בחובות לתשלום וכיוצא בזה.

בכל עסק מתנהל תהליך של המרת משאבים, בתהליך זה מבצע העסק תהליכי רכישה של חומרים ושירותים, מוסיף ערך מוסף משלו ביצירת המוצר ומוכר אותו ללקוחות. כל עסק נמצא בשרשרת אספקה כלשהי, בה הוא משמש גם כספק מוצרים של הלקוחות הישירים שלו, וגם כלקוח של ספקי הציוד והשירות שלו. תזרים המזומנים של העסק הוא כל תנועת התשלומים והתקבולים בגין ההכנסות וההוצאות המבוצעים על ציר הזמן.

בניהול תזרים מזומנים חיובי יש לתכנן ולווסת את מועדי התקבולים והתשלומים באופן כזה שהערך המצטבר של התקבולים על ציר זמן יהיה גבוה מהערך המצטבר של התשלומים על אותו ציר זמן. במצב זה אין לעסק חריגות אשראי והוא מתפקד כיאות מול הבנק. כל עסק מנהל חשבון עסקי אליו נכנסים התקבולים מלקוחות, וממנו יוצאים התשלומים לספקים, לכל עסק יש מסגרת אשראי שאושרה על ידי הבנק. במסגרת האשראי מאפשר הבנק לעסק להיות במשיכות יתר עד סכום מסוים.

מסגרת האשראי היא למעשה הלוואה מתגלגלת בסכום מוגבל ללא הגבלת זמן, שהבנק העמיד לטובת העסק. האשראי מאפשר לעסק להתנהל באופן שוטף ולגשר על פערי תקבול מול תשלום נקודתיות, בעוד שהלוואה רגילה מוגבלת בזמן ומגדירה סכומי החזר קבועים.

קרנות מימון

לשאלות ופרטים נוספים חייגו ותאמו פגישת יעוץ ללא תשלום 08-9167070 

או היכנסו לאתר - www.aviv-ebc.co.il

מאמר נוסף בנושא קרנות מימון

מהות אשראי עסקי למימון ההוצאות של העסק

כנגד הקצאת האשראי הבנקאי לעסק, הבנק ידרוש מהעסק כמובן ביטחונות. הפעילות העסקית אמורה לבוא לידי ביטוי במצב החשבון העסקי בבנק. עסק אשר נדרש להגדיל את האשראי שלו באופן שוטף ועקבי, הוא עסק שהתשלומים שהוא משלם הם גבוהים מהתקבולים אשר הוא מקבל, והמשמעות היא עסק שהוא מפסיד. עסק אשר אינו מנצל את מסגרת האשראי ומגדיל באופן שוטף את יתרת הזכות בחשבונו הרי הוא עסק מרוויח.

עסק ששומר על מסגרת האשראי באופן שוטף ועקבי הוא עסק מאוזן. ניהול תזרים מזומנים חיובי הינו אקוטי ביותר לקיומו של כל עסק, חדש או קיים. ככל שלעסק יש הון נזיל קטן יותר ומסגרת אשראי נמוכה יותר, הבעיה היא גדולה יותר. מצב זה מאפיין את רוב העסקים הקטנים והבינוניים. עסק יכול להציג רווחים בדוחות רווח והפסד, למכור בהיקף גדול ולהיות יעיל, ולהתמוטט בשל תזרים מזומנים רשלני ולא אחראי לחלוטין.

לקיחת הלוואות כדרך לכיסוי תזרים מזומנים איננה כמוסת פלא כלל וכלל, כל הלוואה מגדילה את ההחזרים השוטפים כולל ריבית ותוך זמן קצר העסק ימצא את עצמו בצרה הרבה יותר גדולה. במידה והעסק לא ייצר מספיק רווחים באופן שוטף. לא יעזור לעסק אם הוא ייטול הלוואות כל הזמן. מחזור הלוואות והקטנת החזרים הם פתרון בתנאי שהרווח הפנוי במזומנים יהיה גבוה מסכום ההחזרים החודשיים אשר נדרש.

הוצאות קבועות הן הוצאות אשר אינן משתנות בטווח הקצר או הבינוני בשל שינוי בהיקפי המכירה, ההוצאות הללו יהיו קיימות גם אם העסק לא יבצע אפילו מכירה אחת. מועדי התשלום של ההוצאות הקבועות הם קשיחים. ככל ששיעור ההוצאות הקבועות ביחס למחיר המכירה הוא גבוה יותר, נקודת האיזון של העסק עשויה להיות גבוהה יותר. למבנה ההוצאות של העסק השפעה גדולה על התזמון של התשלומים.

עוד מהבלוג של אביב יעוץ עסקי

תצוגה מקדימה

הלוואה בריבית נמוכה

הלוואה בריבית נמוכה הלוואה בריבית נמוכה - כל עסק בינוני או עסק קטן שצריך לקחת הלוואה מהבנק, תמיד יתלונן על הריבית הגבוהה אשר הבנק גובה ממנו. הבנק הוא גוף רווחי ובתור שכזה הוא מטיל ריביות גבוהות על ההלוואות שהוא מעניק...

תצוגה מקדימה

הקרן לעידוד עסקים קטנים

הקרן לעידוד עסקים קטנים העסקים הקטנים חשובים מאוד למשק הישראלי הן בשל התוצרת הגולמית שלהם שהיא מהווה אחוז נכבד מכלל התוצרת בשוק, והן כי העסקים הללו מספקים תעסוקה לאחוזים נכבדים מהאוכלוסייה, אם בצפון, בדרום ובמרכז הארץ....

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים כאשר אדם כשרוני ונמרץ חפץ לקפוץ למים הסוערים והמאתגרים של עולם העסקים, הוא אינו יכול להסתפק בכישורים שלו, בנמרצות ובמעוף. הוא זקוק גם להרבה מאוד אומץ, חזון ומוטיבציה. אך יותר מכל, עליו להשיג ממון, כי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה