הבלוג של דולה תומכת לידה אביטל גרינפלד מרדכי

avital

מומחית הריון ולידה מזה 15 שנה: מעבירה קורס הכנה ללידה זוגי אישי הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי שהיא שיטת אימון אישי נפשי להכנה ללידה עיסוי נשים בהריון- מורה בכירה לעיסוי דולה תומכת לידה- ליווי לידה בבתי חולים במרכז... +עוד

מומחית הריון ולידה מזה 15 שנה: מעבירה קורס הכנה ללידה זוגי אישי הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי שהיא שיטת אימון אישי נפשי להכנה ללידה עיסוי נשים בהריון- מורה בכירה לעיסוי דולה תומכת לידה- ליווי לידה בבתי חולים במרכז הארץ ועוד ועוד.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מיולי 2012

האם די בצוות חדר הלידה או- מתי יש צורך בדולה הריון תומכת לידה?

3 נקודות קצרות ועקרוניות

ראשית הזמינות:

לכל אחת יש מועד לידה משוער. חשוב שהדולה שתשכרי תהיה זימנה עבורך סביב מועד זה. המשמעות היא שהיא נשארת בארץ. יותר מזה נמצאת בסיבתך כך שתוכל להיענות לקריאתך באופן מהיר. בנוסף חשוב שלא תהיה לדולה התנגשות עם לידה אחרת. בכל מקרה אמורה הדולה להעמיד לעצמה גיבוי של דולה שהיא מכירה וליידע אותך על כך.

היכרות מוקדמת

חשוב מאד להפגש עם בני הזוג לפני הלידה כדי לתאם ציפיות, להכין יחד את תכנית הלידה, לעבור על נקודות חשובות הצפויות בחדר הלידה.

דולה בחדר לידה:

לדולה אין תפקיד רפואי בלידה. היא לא מבצעת בדיקות רפואיות ליולדת או לעובר ואינה חלק מהצוות הרפואי. למעשה, היא לא אמורה להוות פקטור מבחינת הצוות הרפואי ואף לא לדבר איתו או לייצג את היולדת.

תפקיד הדולה הוא לתמוך רגשית ופיסית ביולדת ובבן זוגה, לסייע ליולדת בזמן הצירים ומתן ידע לשני בני הזוג על מנת שיוכלו לקבל החלטות מושכלות במהלך הלידה.

אם עדיין לא ברור לך מהי דוּלה – תומכת לידה אני מזמינה אותך לקרוא עוד באתר שלי. תוכלי ללמוד עוד קצת על מהי ומיהי דוּלה – תומכת לידה, על חשיבותה של נוכחות הדוּלה בלידה, מי בכלל צריך דולה ולמי זה מתאים וגם- איך בוחרים דולה.

בכל אופן, זוגות המעוניינים לשכור את שירותי כדולה נפגשים עימי לפני הלידה למפגש של תיאום ציפיות, היכרות הדדית וקבלת נקודות עקרוניות וחשובות וכלים לחדר הלידה.

המפגש הזה, מקצועי וחשוב ככל שיהיה אינו תחליף לקורס הכנה ללידה פרטי אותו אני מעבירה לזוגות אצלי בקליניקה בכפר גנים ג’ פתח תקווה. אני ממליצה בכל מקרה לעבור קורס שכזה.

עוד מהבלוג של דולה תומכת לידה אביטל גרינפלד מרדכי

בייבי בום בבטן!

ראיתם בייבי בום? ראיתן? ראית? אני ראיתי והתרגשתי. קודם כי אני אישה ואמא. אחר כך כי אני מדריכת הכנה ללידה- גם הכנה פיזית וגם הכנה נפשית/ רגשית ללידה ודולה. מה שאמרתי לבעלי...

חוזה דולה

יולדת או זוגות המעוניינים להתקשר עם דולה לשם ליווי לידה בחדר לידה רואי צריכים חוזה התקשרות לצורך הסדרת שירותי ליווי בלידה. החוזה מעלה על הכתב את מערכת הציפיות ההדדית ואת התחייבויותיה של הדולה כלפי בני הזוג. במסגרת...

לידת בית

יש נשים שהחלום שלהן הוא ללדת בבית. ביוטיוב תמצאו מאות סרטוני לידה בבית ויש אפילו מוסדות שמתמחים בלידת מים. יש נשים הבוחרות ללדת בלידה טבעית בבית. למעשה, לידה טבעית יכולה להתרחש בכל מקום - גם בבית חולים. לידה טבעית היא לידה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה