הבלוג של דולה תומכת לידה אביטל גרינפלד מרדכי

avital

מומחית הריון ולידה מזה 15 שנה: מעבירה קורס הכנה ללידה זוגי אישי הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי שהיא שיטת אימון אישי נפשי להכנה ללידה עיסוי נשים בהריון- מורה בכירה לעיסוי דולה תומכת לידה- ליווי לידה בבתי חולים במרכז... +עוד

מומחית הריון ולידה מזה 15 שנה: מעבירה קורס הכנה ללידה זוגי אישי הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי שהיא שיטת אימון אישי נפשי להכנה ללידה עיסוי נשים בהריון- מורה בכירה לעיסוי דולה תומכת לידה- ליווי לידה בבתי חולים במרכז הארץ ועוד ועוד.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מיולי 2012

על פי מחקר שפורסם בשנת 2016 כל אשה רביעית בישראל סובלת מדכאון לאחר לידה. המחקר נערך במכללה האקדמית תל אביב יפו על ידי דנה לירן, בוגרת תואר שני בחוג לנוירופסיכולוגיה שיקומית, יחד עם הפסיכולוג הקליני ד”ר סמי חמדן.

לקראת כל לידה כל אישה חווה באופן טבעי חששות, דאגות ואפילו פחד.
אכן, מרבית הלידות עוברות בהצלחה ומרבית הנשים הופכות לאמהות מאושרות. אולם יש מקרים שבהם לידה לא עוברת חלק ויש מקרים שבהם האשה נכנסת לדיכאון ברמה כזו או אחרת של אחרי לידה. לידות ארוכות, ו/או עם סיבוכים והתערבויות, כגון שימוש בזירוז, שימוש בואקום, וניתוחים בלתי רצויים. התערבויות אלו לעיתים פוגעות בגוף היולדת ואף עשויים להשאיר צלקות נפשיות.

גם כאשר הריונית לוקחת דולה, עליה לדעת מראש מה צפוי לה בחדר לידה, למה עליה לצפות מבן הזוג ומה עליה לעשות על מנת לקדם את הלידה בחדר הלידה, איך להתמודד עם הצירים וכיוב’.

doula_sky_is_the_limit

הגישה שלי היא להכין את היולדת מראש ללידה עוד לפני שנגיע לליווי הלידה. אני נותנת לה כלים להיות רגועה כדי שהחוויה תהיה נעימה ובריאה וללא סיבוכים. זה פחות משנה מי איתך בחדר לידה ויותר משמעותי זה איך את מפעילה את הכוחות והיכולות שלך. את כל אלו אנו מחדדות לפני הלידה. לידה היא לא רק כאב ולא רק שיחה על אפידורל.

הדרכה נכונה לפני הלידה עוזרת לצאת ממקום של מתח ופחד מכאב ולהתחבר לתמונה הגדולה של השמחה, של הזדמנות להתחבר לעוצמה, לרוחניות, לסמוך על היכולות של הגוף והנפש. כך נוכל לתרום להתקדמות הלידה באופן תקין.

אני אומרת את זה אחרי שראיתי לידות עם הכנה נכונה לעומת לידות ללא הכנה.

דיאלוגוף- אביטל גרינפלד מרדכי

ההבדל הוא במשך הלידה ובכמות הסיבוכים והתערבויות.
אלפי מודרכות שלי חוו לידות קצרות בריאות ומהנות, זאת לאחר שלמדו אצלי באמצעות שיטת קיי לשלוט, להרפות, ולכוון.

#קורס_הכנה_ללידה
#הכנה_נפשית_ללידה
#לידה_טובה

עוד מהבלוג של דולה תומכת לידה אביטל גרינפלד מרדכי

בייבי בום בבטן!

ראיתם בייבי בום? ראיתן? ראית? אני ראיתי והתרגשתי. קודם כי אני אישה ואמא. אחר כך כי אני מדריכת הכנה ללידה- גם הכנה פיזית וגם הכנה נפשית/ רגשית ללידה ודולה. מה שאמרתי לבעלי...

חוזה דולה

יולדת או זוגות המעוניינים להתקשר עם דולה לשם ליווי לידה בחדר לידה רואי צריכים חוזה התקשרות לצורך הסדרת שירותי ליווי בלידה. החוזה מעלה על הכתב את מערכת הציפיות ההדדית ואת התחייבויותיה של הדולה כלפי בני הזוג. במסגרת...

לידת בית

יש נשים שהחלום שלהן הוא ללדת בבית. ביוטיוב תמצאו מאות סרטוני לידה בבית ויש אפילו מוסדות שמתמחים בלידת מים. יש נשים הבוחרות ללדת בלידה טבעית בבית. למעשה, לידה טבעית יכולה להתרחש בכל מקום - גם בבית חולים. לידה טבעית היא לידה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה