הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

…ואולם,יש בהריון גם צד אחר,אפל משהו. הצד שבו ברגע מסויים ומסיבה מסויימת מחליטה האישה להפסיק את ההריון הזה.

23/10/2012

” למרות שהיה ידוע מה התוצאה ומה תהיה ההחלטה,עדיין היה שמץ של תקווה. שאולי זה שלילי. כמה שניות ושני פסים וורודים הבהירו. חיובי. ובאותו רגע,עם כאב גדול ההחלטה יצאה לפועל”.

הריון של אישה הוא דבר שמח,אולי אחד השמחים שיש בחייה. אושר גדול מציף אותה ואת סובביה והמתנה של תשעה חודשים לקבלתם של חיים חדשים ואין בעיניי אושר גדול יותר מילדים.

ואולם,יש בהריון גם צד אחר,אפל משהו. הצד שבו ברגע מסויים ומסיבה מסויימת מחליטה האישה להפסיק את ההריון הזה.

מרגע ההחלטה הדרך לא קלה.

מהצד הבירוקרטי מתחילה דרך יסורים .קודם כל קריטריונים. כארבעה קריטריונים נוקשים מאפשרים לאישה לעבור בהצלחה את הוועדה להפסקת הריון. אם היא לא באחד הקריטריונים היא לפעמים ממציאה…כן,משקרת!

השיחות בוועדה לא מתנהלות בקלות. מול ארבעה אנשים את מציגה את טיעונייך בעוד העובדת הסוציאלית מסבירה לך שאולי לא כדאי…

ושוב את ממתינה עד הכרעת הדין שלהם כאילו היית נאשמת בדבר עבירה כלשהו.

ואז בא הכסף נו מה,בחינם חלילה. עלות הפסקת הריון מגיעה עד שליש משכר המינימום במשק וגם שם אם את קצת ככה,מספרת סיפורים את יוצאת בזול.

אם יצאת לשתות או לעשן יהיו שם כל מיני כאלה שלא אזכיר את שמם שמחלקים פלאיירים נגד הפסקת הריון. לא,חלילה הם לא משכנעים אותך רק נותנים לך ביד חוברת כשהמילה רצח בולטת כך שלא תפספסי אותה.

וכמו מעשה שטן,בבית חולים מסויים בארץ נמצאים במסדרון אחד משרדי הוועדה להפסקת הריון לצד מחלקת פוריות האישה. זו לצד זו יושבות אלה שמוותרות מול אלה שנלחמות.

כמובן שישנה אפשרות להפסקת הריון בדרך פרטית  ויקרה עד מאוד.

עד כאן הצד הבירוקרטי שאינני מבינה מדוע מדינה נאורה ומתקדמת מתעקשת להערים קשיים למינהם ובכך, במקרים רבים אף גורמת לנזק.

וישנו הצד החשוב יותר, הצד האישי,הנפשי של אותה אישה. ההתמודדות,המחשבות,הדאגות,לפעמים  חוסר ההבנה מהסביבה ולפעמים הבדידות וכמובן שלבסוף התהליך הפיזי עצמו שמצריך שיקום לא רק של הגוף אלא בעיקר של הנפש.

הפסקת הריון אינה פתרון רצוי אלא כורח מציאות של אישה,נערה או בחורה. קרה מה שקרה וכאן המקום להסביר ובעיקר לתמוך ולהבין בלי שמץ של שיפוט. יש להבין שסיטואציה כזו עלולה לקרות לכל אחת ואחת ולא משנה מאיזה רקע היא או בת כמה היא.

החברה היא דבר אכזרי. נשים מנתחות ומותחות את פניהן וגופן,שואבות שומן ומזריקות חומרים שונים ומשונים ופעולות אלו מתקבלות בהבנה ואף בהערצה מנשים וגברים כאחד וכמודל חיקוי כלשהו ובצדק,  שהרי זהו גופן ובו יעשו כראות עיניהן אולם אישה המחליטה להפסיק את הריונה נתפסת כחסרת אחריות או גרוע יותר כרוצחת.

מודעות,פתיחות,זכויות האישה כל אלה מילים גדולות שלצערי הן לגמרי חסרות תוכן. מסתבר שאין מודעות ולא פתיחות וזכויות האישה הם חלום רחוק. ועצוב אף יותר שדווקא נשים לא מבינות נשים אחרות.

כתבתי על כך בעבר וכותבת שוב. צאו מהגוף שלי!!

הגוף שלנו הוא הארמון שלנו וככזה, יש לנו את הזכות להחליט איך ייראה ואיך יתנהל הארמון הזה.

* כתבתי את הפוסט כאישה בוגרת,מנוסה ובשלה והוא מכוון לנשים בלבד ובשום אופן לא לנערות. שם הנושא רגיש ומורכב יותר.

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה