הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

דווקא כשמנסים לברוח מוצאים את האושר

28/03/2016

קסם של ספר!

ליב ואיילנד מגיעים כל אחד בנפרד ומסיבותיו שלו לניו יורק. לשם הם בורחים, שם הם מסתתרים, מנסים להתחיל את הכל מחדש.

ליב חיה את מאחורי הקלעים. מצלמת סצנות, מחברת, מוסיפה ועורכת לסרטונים. זה מה שמניע אותה, את זה היא אוהבת לעשות. לא בחורה צעירה, ליב. כבר ראתה דבר או שניים בחייה והלב שלה, שהתמלא והתרוקן פעם אחר פעם נדמה כי נסגר, נדמה כי היתה רוצה לסגור אותו.

איילנד הוא מורה שאוהב נאומים. נדיר לקרוא על אנשים שכ”כ אוהבים נאומים. הוא זוכר בע”פ נאומים ארוכים של גדולי העולם אך הנאום שלו, זה שאמר לאהובתו שם, מתחת לחלונה היה הנאום ששינה את חייו.

שניהם בורחים מכאב ומאנשים. מחפשים את האנונימיות והלבד בניו יורק הרחוקה. הגורל רוצה אחרת וכשהם נפגשים בבית קפה בו עובדת ליב מתחיל מבלי שהם עדיין ידעו השינוי המיוחל בחייהם.

כתיבת הספר כתובה בצורה מעניינת. הווה, זכרונות מהעבר ונגיעות מהעתיד. יש משהו מיוחד ומרתק בצורת הכתיבה הזו. גם השיחות בין הדמויות מיוחדות ומתאימות לספר. משפטים קצרים המכילים המון בתוכם, קצת כמו לתת לנו הקוראים להמשיך בדמיוננו את המשך השיחה.

עוד דבר מרתק בספר הן הדמויות. מלבד ליב ואיילנד אנו מכירים את חייו של ניסן, בעל בית הקפה שבו עובדת ליב. ליבו רחב, צחוקו רועם ועברו כואב.

טריפ, ידידה של ליב שהיה שם עבורה לכל אורך הדרך על מוזריותו ואהבתו אליה. דונה, השומרת חמורת הסבר בבניין בו מתגוררים ליב ואיילנד ואף סנדי, הכלב של איילנד. שלל הדמויות האלה ואחרות מוסיפות כל אחת בדרכה נדבך נוסף לעלילת הסיפור. אין דמות שנואה או רעה, אין דמות שמעייפת או חוזרת על עצמה. כפי שליב מחברת קטעי צילום כך עשתה הסופרת בצורה מצויינת עם הדמויות.

כיף אמיתי לקרוא את הספר הזה. כיף לעצור את הנשימה דווקא בשני בדפים האחרונים. הוא משאיר חיוך, אופטימיות ותחושה שהנה, קראנו ספר נפלא. לא בכינו, לא כעסנו, לא הרגשנו שהספר נמרח. דיוק, זה בדיוק התיאור של הספר.

הוצאת כנרת זמורה ביתן

עורכת: עלמה כהן ורדי

נוררה

 

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

Thumbnail

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

Thumbnail

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

Thumbnail

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים