הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

סודות, תככים, מתח ואהבה משולבים אלה באלה בסיפור המשלב עבר והווה יחד

21/02/2016

פתגם סיני עתיק אומר- אם אתה לא רוצה שאף אחד ידע מזה, אל תעשה את זה.

סיימתי לקרוא את הספר הנפלא הזה והיה חבל לי שהוא נגמר. ספר מצויין, כתוב היטב ואת המלצתי אליו חייבת לחלק לשני נושאים.

העלילה:

לכתוב עלילה סבוכה, מלאת סודות, תככים, מתח ואהבה ולא ליפול לתוך פתאטיות, עייפות ומריחת הסיפור זה כישרון. לגרום לקורא להישאר כל הזמן במתח ממה שיהיה, ממה שעומד לקרות זהו כישרון גדול אף יותר.

הספר הזה מלא בכל הטוב הזה של עלילה סבוכה, סודות תככים ואהבה.

ד”ר רומי אלקיים, מומחית ליישוב הארצישראלי נלחמת מול יואב לנדאו, בעליו של תאגיד ענק ואיש עסקים על קרקע שעליה עומדת אחוזה עתיקה אותה קיבל בירושה. בעוד שרומי מעוניינת לשמר את האחוזה על פריטיה העתיקים שנמצאו בה מעוניין יואב להרוס אותה ולבנות במקומה מגדלים יוקרתיים.

מכאן מתפתחת העלילה ומסתבכת כשנמצא יומן ישן המספר את סודות האחוזה. הסודות בה רבים וקשורים בצורה ישירה ועקיפה אל רומי ויואב.

הקריאה המשותפת ביומן מקרבת בין השניים והגילויים על האחוזה מטלטלים את חייהם .כלום לא יישאר כפי שהיה. רגשות מול עסקים, אהבה מול אמון מתנגשים אלו באלו, פשעים מהעבר נחשפים במלואם ופשעים חדשים קורים בהווה ומאיימים על עתידה של רומי ואמונם של אנשים בה.

לצד רומי ויואב עוד שלל דמויות מהאקדמיה, מארץ ישראל שלפני קום המדינה, מאתר השימור וממשפחתם של שניהם. כל דמות מוסיפה נדבך לסיפור, מוסיפה סוד ופותרת סוד אחר.

דבר נוסף שמיוחד בספר ובעלילה הוא המידע שניתן לנו על תקופות רחוקות שלפני קום המדינה, תקופת ההתיישבות, החקלאות, המשברים בצל המלחמות בעולם ועברם של חפצים שנמצאו באחוזה. השילוב של פרטי היסטוריה אלה בסיפור מרתק ומיוחד מאין כמוהו.

השפה:

חלק חשוב בספר שאותו אני רוצה להדגיש היא השפה בה כתוב הספר. לא שפה דלה וחסרת טעם ולא שפה גבוהה שאין אנו משתמשים בה ביומיום. שפת הסיפור היא שפה ישראלית רגילה ויפה, כזו ששומעים בכל יום, כזו שמדברים בבית ובעבודה. זה נפלא לטעמי ויכולתי ממש לדמיין תוך כדי קריאה כאילו אני היא אחת הדמויות שמשוחחת.

זהו הספר הראשון של הילה ארוון ואין ספק שהייתי רוצה לקרוא ספרים נוספים פרי עטה.

עורכת:ורד זינגר

סודות

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

Thumbnail

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

Thumbnail

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

Thumbnail

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים