הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

יצירה קלאסית וותיקה החוגגת 200 שנה ומומלצת מאוד

30/12/2015

אמה היא יצירה קלאסית ותיקה המסופרת בגוף שלישי ומי שאהב ואוהב את ספריה של ג’יין אוסטן לבטח יתמוגג מהוצאתו מחדש ובתרגום חדש של הספר העדין והיפה הזה.

אמה היא צעירה כפרית, בת למשפחה אמידה. אימה נפטרה והיא חיה עם אביה ההיפוכונדר שחושב ספק בבדיחות ספק ברצינות שלהתחתן ולעזוב את הבית זהו מעשה אווילי לחלוטין. כך חשב על אמה ועל המטפלת שלה שנישאה. ובכלל, בנוסף לאביה שלל הדמויות המשניות בסיפור הם קסם בפני עצמם. כל אחד ואחת מהדמויות מוסיפה נדבך לעלילה, מוסיפה חיוך ושנינות.

אמה הצעירה והדעתנית שמתנגדת לנישואין ועסוקה בלשדך זוגות נותנת לנו מעט מייצר המציצנות. דרכה אנו מציצים אל בני הזוג שהיא מנסה לשדך, תחושותיהם, מחשבותיהם. לא תמיד נכונות מחשבותיה של אמה ולא תמיד השידוך הוא אכן האידיאלי אבל הדרך הקסומה היא זו שגורמת לקורא לרצות לדעת מה יהיה בסופה.

חוכמת חיים יש לאמה הצעירה, דעות מוצקות על אהבה ונישואים ואין זה מובן מאליו כלל שהרי הסיפור נכתב לפני 200 שנה.

לא רק חוכמת חיים יש לאמה כי אם גם תמימות מקסימה, תמימות של אישה צעירה המנסה להבין ליבם של אחרים עד אשר ליבה שלה מתמלא אף הוא ברגשות.

זוהי יצירה קלאסית ותיקה שמומלצת לחובבי הז’אנר, חובבי ג’יין אוסטן וחובבי ספרות ישנה שלעולם לא נס ליחה.

עוד שתי תשבוחות יש לי לספר, האחת זוהי הכריכה היפה. פשוטה למראה ועם זאת קלאסית כמו הסיפור ובעלת מרקם שונה מכריכות רגילות. נעים לעצור את הקריאה, להביט בכריכה ואף להרגישה.

תשבוחת נוספת וחשובה היא התרגום לספר של שי סנדיק. כתבתי כבר בעבר שלא קל לתרגם ספרות קלאסית ישנה ובספר הזה שי סנדיק עשה עבודת תרגום משובחת שמנעימה את הקריאה והופכת אותה לקולחת.

553 עמודים

הוצאת סנדיק ספרים בע”מ

א(ה)בות הוצאת ספרים

 

אמה

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה