הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

עוקבים: 217

החל מפברואר 2012

כאב תמיד יישאר כאב גם אם לא חשים בו בכל רגע נתון וגם אם נותנים ללב להיפתח מחדש

28/11/2015

כשטייט קולינס פוגשת את הטייס מיילס ארצ’ר, היא לא חושבת שזאת אהבה ממבט ראשון.
הם אפילו לא מסוגלים להיות חברים. הדבר היחיד שמשותף להם הוא משיכה הדדית מטורפת.
ברגע שהם מתוודים על תשוקתם, הם מבינים שמצאו את הסידור המושלם: 
הוא לא רוצה אהבה, לה אין זמן לאהבה, ושניהם רוצים – משתוקקים – לסקס. אין סיבה שלא יצליחו, כל עוד טייט תמלא את שני החוקים שמיילס הציב בפניה:
לעולם לא לשאול על העבר.
לעולם לא לצפות לעתיד.
אלא שעד מהרה מתברר שאין להם שום סיכוי.

אני לא מאמינה שיש באמת אהבה מכוערת. כלאהבה שהיא היא אהבה יפה. וסיפורם של טייט ומיילס הוא בהחלט סיפור אהבה בלי כיעור. המציאות לפעמים מכערת את היופי ועדיין, אם נביט מעבר לכאב היופי נמצא.

טייט ומיילס גרים דירה מול דירה. הוא חבר של אחיה והיא גרה אצל אחיה עד שתמצא לעצמה דירה. המשיכה בין טייט ומיילס מיידית וברגע שאפשר הם מממשים את המשיכה הפיזית הזו.

אבל טייט רוצה משהו אחר. גם מיילס רוצה משהו אחר. אולי את אותו דבר הם רוצים, אולי לאותה תחושה שניהם משוועים אבל המציאות שהעכירה את חייו של מיילס מכתיבה את התנאים וטייט,  שיודעת שמערכת היחסים הזו אינה נכונה עבורה לא מוותרת למרות הכל.

בין ההווה של טייט ומיילס מסופר העבר של מיילס. עבר עם אהבה צעירה ויפה, עבר שהיה בו הכל עד הרגע בו הכל השתנה. ברגע הנוראי הזה מיילס השתנה אף הוא ונסגר לכל רגש אהבה וחיבה והאמין שאהבה היא מכוערת.

דמות מקסימה שנותנת אור ותובנות בסיפור היא קאפ, איש המעליות בן ה-80 שאיתו מתיידדת טייט . לקאפ יש הומור, עיצות ובעיקר חוכמת חיים שעוזרת ברגע אחד למיילס להבין שי ש דרך לפתוח מחדש את ליבו רק עליו לנסות.

זהו סיפור אהבה קליל ויפה שנקרא במהירות ומשאיר אחריו טעם טוב, חיוך והבנה שכאב תמיד יישאר כאב גם אם לא חשים בו בכל רגע נתון וגם אם נותנים ללב להיפתח מחדש.

הוצאת כנרת זמורה ביתן

תרגום: מונה גודאר

ספר

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה